Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSV
Okładka Psychedelica of the Black Butterfly (PC)
OkładkaPsychedelica of the Black Butterfly (PC)

Psychedelica of the Black Butterfly

Gra przygodowa typu visual novel należąca do podgatunku otome. Gracze wcielają się w młodą bohaterkę, która pewnego dnia budzi się w tajemniczej posiadłości, nie pamiętając nic ze swej przeszłości. Ogromny dom przemierzają także groźne potwory.

Przygodowe | horror | 2D | visual novel | elementy zręcznościowe | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Psychedelica of the Black Butterfly Premiera

27kwi2018

PSV

15lis2018

PC

producent: Otomate wydawca: Aksys Games Strona oficjalna

Gry podobne do Psychedelica of the Black Butterfly

Ladykiller in a Bind

Hakuoki: Edo Blossoms

Hakuoki: Kyoto Winds

Psychedelica of the Black Butterfly to gra przygodowa typu visual novel. Deweloperem jest studio Otomate, należące do japońskiej firmy Idea Factory. Jak sama nazwa wskazuje, deweloperzy specjalizują się w produkcji gier otome, a więc podgatunku visual novel, który na Zachodzie zdobywa coraz więcej fanów. W tytułach tego typu główna bohaterka – najczęściej młoda dziewczyna – w wyniku niespodziewanego splotu okoliczności otoczona zostaje przystojnymi mężczyznami, cechującymi się wyrazistymi, acz dość stereotypowymi osobowościami. Historia posiada zazwyczaj wiele rożnych zakończeń i skupia się przede wszystkim na romansie protagonistki z wybranym przez gracza bohaterem. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu z innymi podobnymi grami, Psychedelica of the Black Butterfly stawia większy nacisk na elementy horroru i tajemnicy niż na miłosne podboje bohaterki. Tytuł w pierwszej kolejności ukazał się na konsoli PS Vita, a następnie został przeniesiony na kolejne platformy sprzętowe.

Fabuła

Na początku gry protagonistka Psychedelica of the Black Butterfly budzi się w tajemniczej posiadłości i ze zdziwieniem odkrywa, że nie może sobie przypomnieć, kim jest ani jak się nazywa. Niedługo potem zostaje zaatakowana przez przerażające monstrum. Przed niebezpieczeństwem broni ją jednak jeden z pięciu bohaterów, których spotyka w zakamarkach domu. Podobnie jak ona nie mogą oni przywołać żadnych szczegółów dotyczących ich wcześniejszego życia. Wspólnie postanawiają wydostać się z posiadłości i poznać intencje jej właściciela. Tajemniczy gospodarz komunikuje się z nimi poprzez swoją służącą, dziewczynkę w masce królika i domaga się od bohaterów, by znaleźli wszystkie fragmenty kalejdoskopu. W tym celu muszą oni odnaleźć czarne motyle towarzyszące groźnym potworom przemierzającym posiadłość.

Mechanika

Rozgrywka w Psychedelica of the Black Butterfly przebiega w sposób typowy dla większości visual novel. Na ekranie wyświetlany jest tekst dialogów, ilustrowany dwuwymiarowymi, oszczędnie animowanymi portretami postaci oraz tłami. Od czasu do czasu jesteśmy proszeni o podjęcie jakieś decyzji, która wpływa nie tylko na przebieg aktualnych wydarzeń, ale także prowadzi do jednego z kilku zakończeń historii. W galerii gracze mogą również przeglądać odblokowane grafiki, a także ponownie prześledzić wybrane dialogi postaci. Dodatkowym i istotnym elementem zabawy jest segment zręcznościowy. Polujemy w nim na motyle, które z różną szybkością przelatują przez ekran gry. Musimy szybko zestrzeliwać je przy pomocy celowniczka. Za pokonane owady otrzymujemy punkty wykorzystywane do odblokowania nowych ścieżek fabularnych.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Psychedelica of the Black Butterfly stoi na solidnym poziomie. Za projekty postaci i ilustracje odpowiada Yuiga Satoru, autorka kilku serii mangowych, pracująca w branży od 1993 roku. Wszystkie dialogi postaci zostały w pełni zdubbingowane przez profesjonalnych japońskich aktorów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Psychedelica of the Black Butterfly cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Psychedelica of the Black Butterfly

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Psychedelica of the Black Butterfly Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7 SP1
 • Zalecane:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 8.1 64-bit
PSV
PC