Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Symulator randkowy

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce symulator randkowy.

PC
PC Windows50
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 423 Sony PlayStation 311 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 12 PlayStation Portable6 PlayStation Vita17
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S4 Microsoft XBOX ONE7 Microsoft Xbox 3608
Microsoft Xbox
Mobile
Android10 Apple iOS10
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch29
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

symulator randkowy
Hooked on You
Hooked on You

Przygodowe 3 sierpnia 2022

Hooked on You to symulator randkowania. Produkcja jest spin-offem Dead by Daylight I pozwala zbudować relację z czterema zabójcami – Łowczynią, Widmem, Traperem lub Zjawą.

PC

We Are OFK
We Are OFK

Przygodowe 18 sierpnia 2022

Narracyjna przygodówka opowiadająca o narodzinach nowego zespołu muzycznego. Podczas zabawy w We Are OFK możemy nie tylko zajrzeć za kulisy powstawania tytułowej grupy, lecz także sprawdzić pięć interaktywnych teledysków do piosenek z jej debiutanckiej płyty.

PCPS5PS4Switch

Nekopara Vol. 1
Nekopara Vol. 1

Przygodowe 30 grudnia 2014

Klasyczna przygodówka z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Główny bohater gry otwiera własną cukiernię i równocześnie musi zaopiekować się dwiema kłopotliwymi kotkami, które uciekły z jego rodzinnego domu.

PCPS4Switch

The Fruit of Grisaia
The Fruit of Grisaia

Przygodowe 21 lutego 2013

The Fruit of Grisaia to opracowana z myślą o pecetach przygodówka visual novel. Wcielamy się w niej w nastoletniego zabójcę, który rozpoczyna naukę w szkole pełnej uczniów z mrocznymi sekretami. Podczas zabawy zajmujemy się głównie śledzeniem historii i podejmowaniem decyzji, które kierują opowieść na jedną z kilku alternatywnych ścieżek fabularnych.

PCPSPPSV

Doki Doki Literature Club
Doki Doki Literature Club

Przygodowe 22 września 2017

Doki Doki Literature Club jest nietypowym przedstawicielem gatunku visual novel. Gracz wciela się w członka szkolnego klubu literackiego i poznaje należące do niego dziewczyny. Niedługo później opowieść skręca jednak w niespodziewaną stronę... Za stworzenie gry odpowiada studio Team Salvato.

PC

Nekopara Vol. 4
Nekopara Vol. 4

Przygodowe 26 listopada 2020

Nekopara vol. 4 jest grą przygodową z gatunku visual novel. Jest to bezpośrednia kontynuacja cyklu Nekopara. Gracz ponownie wciela się w właściciela cukierni, któremu pomagają antropomorficzne kotki. Tym razem wraz z bohaterami trafiamy do Francji.

PCPS4Switch

Nekopara Vol. 2
Nekopara Vol. 2

Przygodowe 20 lutego 2016

Kontynuacja gry Nekopara Vol. 1 - klasyczna przygodówka typu visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Gracze wcielają się we właściciela cukierni, który musi zaopiekować się i pomóc kilku kotkom należącym do jego rodziny.

PCPS4Switch

Nekopara Vol. 3
Nekopara Vol. 3

Przygodowe 25 maja 2017

Przygodówka visual novel będąca trzecią odsłoną serii Nekopara. Akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Gracze wcielają się we właściciela cukierni La Soleil, który opiekuje się sześcioma kotkami należącymi do jego rodziny.

PCPS4Switch

Seed of the Dead: Sweet Home
Seed of the Dead: Sweet Home

Akcji 28 sierpnia 2021

Produkcja łącząca elementy dynamicznego FPS-a i symulatora randkowego. W Seed of the Dead: Sweet Home wcielamy się w bohaterki, które stawiają czoła hordom krwiożerczych potworów oraz budują między sobą bliskie relacje.

PC

Muv-Luv Alternative
Muv-Luv Alternative

Przygodowe 27 października 2011

Przygodówka z gatunku visual novel, rozgrywająca się w świecie, w którym ludzkość walczy bezskutecznie od kilkudziesięciu lat z inwazją rasy kosmicznych obcych o nazwie BETA. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją gier Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited i jest epickim zwieńczeniem trylogii, którą tworzy z tymi tytułami.

PCX360PS3PSV

Mirror 2: Project X
Mirror 2: Project X

Logiczne 2023 (wczesny dostęp od 21 stycznia 2022)

Mirror 2: Project X to kontynuacja popularnej gry logicznej z elementami RPG oraz sporą dawką erotyki. Światy fantasy zastąpiono tajną organizacją, która ma wiele wspólnego z SCP, a fabuła skupia się wokół pojmanego sukkuba.

PC

Helltaker
Helltaker

Logiczne 11 maja 2020

Helltaker jest darmową polską produkcją, która łączy elementy gry logicznej, przygodowej i zręcznościowej. Gracz wciela się w młodego mężczyznę, który wybiera się do piekła, by flirtować z demonicznymi dziewczynami. Tytuł został opracowany przez niezależnego polskiego dewelopera vanrippera (Łukasza Piskorza).

PC

Boyfriend Dungeon
Boyfriend Dungeon

RPG 11 sierpnia 2021

Oryginalny tytuł łączący elementy dungeon crawlerów i roguelike z aspektami charakterystycznymi dla gier visual novel i symulatorów randkowych. Gracze przemierzają tytułowe podziemia i ratują osoby przemienione w zdobywany po drodze oręż, z którymi później mogą romansować.

PCXONESwitch

Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom
Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom

Przygodowe 27 sierpnia 2009

Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom to dwuwymiarowa gra przygodowa z gatunku visual novel, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii u progu rewolucji Meiji. Gracze wcielają się w młodą kobietę o imieniu Chizuru, która poszukuje w Kioto swojego zaginionego ojca.

PSP

My Lovely Wife
My Lovely Wife

Strategiczne 8 czerwca 2022

My Lovely Wife to druga odsłona cyklu utrzymanych w konwencji horroru gier symulacyjno-strategicznych. W czasie zabawy gracz wciela się w rolę niejakiego Jake’a, który wykorzystuje swoje zdolności do przyzywania sukubów, by przywrócić do życia zmarłą żonę.

PCPS5XSXPS4XONESwitchiOS

Amnesia: Memories
Amnesia: Memories

Przygodowe 19 grudnia 2013

Skierowana do graczy płci żeńskiej przygodówka typu visual novel. Opowiada ona o cierpiącej na amnezję młodej dziewczynie, która podczas rozgrywki ma okazję związać się z jednym z pięciu mężczyzn. Podczas zabawy gracz biernie śledzi fabułę i w kluczowych momentach podejmuje decyzje o istotnym znaczeniu dla opowiadanej historii.

PCSwitchANDiOSPSV

Mirror
Mirror

Logiczne 19 kwietnia 2018

Mirror to erotyczna gra logiczna, w której łączymy klejnoty na planszy w kombinacje złożone z trzech lub więcej elementów.

PCSwitch

Clannad
Clannad

Przygodowe 28 kwietnia 2004

Clannad to przygodówka typu visual novel. Pozwala ona prześledzić dwa okresy z życia młodego Japończyka – ostatnie miesiące szkoły oraz kilka lat wczesnej dorosłości. Oba etapy wypełnione są licznymi dramatami i elementami fantastycznymi. Rozgrywka sprowadza się głównie do śledzenia fabuły i podejmowania decyzji.

PCPS4SwitchX360PS3ANDPS2PSPPSV

Date A Live: Rinne Utopia
Date A Live: Rinne Utopia

Przygodowe 27 czerwca 2013

Klasyczna japońska przygodowa gra visual novel. W Date A Live: Rinne Utopia wcielamy się w ucznia szkoły średniej. Odkrywa on, że posiada moc powstrzymania tajemniczych istot przyjmujących postać młodych dziewczyn, które odpowiadają za katastrofy wstrząsające naszą planetą.

PS3

Table Manners
Table Manners

Symulacje 14 lutego 2020

Humorystyczny symulator randki w konwencji pierwszoosobowej gry zręcznościowej, w którym staramy się zdobyć serce wybranka bądź wybranki podczas romantycznej kolacji. Za powstanie Table Manners odpowiada Echo Chamber Games.

PC

Eternights
Eternights

Akcji 2023

Eternights to gra akcji wzbogacona elementami symulacji randkowania. Gracz udaje się na misje bojowe, gdzie walczy z potworami, a czas pomiędzy wyprawami spędza na rozwijaniu relacji, w tym romantycznych, z grupą postaci niezależnych.

PCPS5PS4

Code: Realize - Guardian of Rebirth
Code: Realize - Guardian of Rebirth

Przygodowe 27 listopada 2014

Gra typu visual novel, w której poznajemy losy dziewczyny o imieniu Cardia. Żyje ona w samotności, gdyż w jej ciele krąży trucizna zabijająca wszystkie żywe istoty, których dotknie. Pewnego dnia bohaterka wyrusza jednak na poszukiwania swojego ojca, mogącego jej pomóc.

SwitchPSV

Baldr Sky
Baldr Sky

Akcji 20 grudnia 2019

Gra akcji typu mecha, utrzymana w stylistyce japońskiej animacji. W Baldr Sky wcielasz się w oficera cybernetycznego, Kou Kadokurę, starającego się rozwikłać tajemnicę tragedii, która zaburzyła jego spokojne niegdyś życie. Za opracowanie tytułu odpowiada studio GIGA.

PC

Dokyusei: Bangin' Summer
Dokyusei: Bangin' Summer

Przygodowe 26 lutego 2021

Dokyusei: Bangin’ Summer to remake romantycznej gry przygodowej z 1992 roku. Produkcja łączy elementy visual novel z mechanizmami symulatorów randkowania, pozwalając graczom na próbę poderwania jednej z czternastu dziewczyn.

PC