Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4Switch
Okładka Nekopara Vol. 3 (PC)
OkładkaNekopara Vol. 3 (PC)

Nekopara Vol. 3

Przygodówka visual novel będąca trzecią odsłoną serii Nekopara. Akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Gracze wcielają się we właściciela cukierni La Soleil, który opiekuje się sześcioma kotkami należącymi do jego rodziny.

Przygodowe | 2D | humorystyczne | visual novel | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nekopara Vol. 3 Premiera

25maj2017

PC

27cze2019

PS4 Switch

Gry podobne do Nekopara Vol. 3

Negligee: Love Stories

Clannad

Steins;Gate

Nekopara Vol. 3 to klasyczna gra przygodowa z gatunku visual novel, w której wcielamy się we właściciela niewielkiej cukierni. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne japońskie studio NEKO WORKs. Produkcja jest bezpośrednim sequelem gier Nekopara Vol. 1 oraz Nekopara Vol.2, które ukazały się w 2014 i w 2016 roku. Od czasu premiery pierwszej części, seria Nekopara powoli stawała się coraz bardziej popularna i okazała się niemałym sukcesem dla niewielkiego dewelopera. W 2017 roku premierę miała półgodzinna animowana adaptacja gry, która została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Fabuła

Akcja gry toczy się we współczesnej Japonii. Kraj wraz z ludźmi zamieszkują jednak koty, przypominające na pierwszy rzut oka zwykłych ludzi. Są one obdarzone inteligencją oraz umiejętnością porozumiewania się za pomocą mowy. Nekopara Vol. 3 kontynuuje historię przedstawioną w pierwszych dwóch częściach cyklu. Wcielamy się w Kashou Minadukiego, który prowadzi cukiernię o nazwie La Soleil, sprzedającą jego własne wypieki. Interesy idą nad wyraz dobrze, w czym pomaga mu jego siostra Shigure oraz sześć kotek należących do jego rodziny.

Nekopara Vol. 3 skupia się na dwóch ostatnich kotkach Minadukiego, które nie miały okazji zabłysnąć w dwóch poprzednich grach cyklu. Mowa tu o niezwykle dumnej Maple oraz impulsywnej Cinnamon. Przybrane siostry od zawsze były sobie bardzo bliskie. Kiedy Maple staje przed problemem, który podkopuje jej wiarę w możliwość spełnienia marzeń i ambicji, Cinnamon postawia jej pomóc, ale okazuje się bezsilna i nie ma pojęcia w jaki sposób. Kashou postanawia więc zrobić wszystko co w swojej mocy, by rozwiązać dylematy obu sióstr.

Mechanika

Nekopara Vol. 3 to klasyczna przygodówka visual novel. Zabawa ponownie ogranicza się do czytania kolejnych linii tekstu wzbogaconych ilustracjami oraz animowanymi portretami postaci. Gracze nie podejmują żadnych decyzji wpływających na dalszy przebieg historii, a zakończenie całej gry zajmie kilka godzin.

Kwestie techniczne

Nekopara Vol. 3 oferuje wysokiej jakości oprawę graficzną. Na uwagę zasługuje system E-mote, który odpowiada za animację postaci. Dzięki jego kilku technicznym sztuczkom dwuwymiarowe portrety bohaterów potrafią płynnie poruszać się oraz wyrażać różnego rodzaju emocje. Dodajmy także, że wszystkie dialogi postaci zostały zdubbingowane przez profesjonalnych japońskich aktorów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Nekopara Vol. 3: 18+

PC
PS4
Switch