Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDiOS
Okładka If My Heart Had Wings (PC)
OkładkaIf My Heart Had Wings (PC)

If My Heart Had Wings

If My Heart Had Wings to opracowana z myślą o pecetach przygodówka typu visual novel. Gra opowiada o klubie szkolnym, którego członkowie próbują zbudować szybowiec.

Przygodowe | 2D | visual novel | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

If My Heart Had Wings Premiera

25maj2012

PC

12cze2014

iOS AND

producent: Pulltop wydawca: MoeNovel Strona oficjalna

If My Heart Had Wings to wydana na pecety japońska przygodówka należąca do kategorii tzw. powieści wizualnych (ang. visual novels). Opracowało ją studio Pulltop, a na język angielski przetłumaczył zespół MoeNovel.

Akcja gry toczy się w miasteczku Kazegura, zlokalizowanym niedaleko Tokio, a scenariusz opowiada o losach grupy uczniów Akademii Technicznej Keifu. Głównym bohaterem (z perspektywy którego śledzimy całą historię) jest chłopak imieniem Aoi Minase. Do niedawna jego marzenia obracały się wyłącznie wokół kolarstwa, ale kres temu położył poważny wypadek, który na dobre przekreślił szanse na sportową karierę. Zdruzgotany chłopak powraca w rodzinne strony, gdzie w wyniku splotu wydarzeń zostaje wciągnięty do reaktywowanego klubu, którego celem jest skonstruowanie szybowca.

Wszyscy członkowie tej grupy, podobnie jak Minase, zostali w jakiś sposób poszkodowani przez los. Przykładowo, dziewczyna imieniem Kotori Habane jeździ na wózku inwalidzkim, jej koleżanka Ageha Himegi przeżyła zawód miłosny, a Amane Mochizuki już dawno temu skończyła liceum, ale co roku zapisuje się do Akademii, aby spełnić marzenie swojego zmarłego przyjaciela. Podczas trwającej około trzydziestu godzin opowieści możemy prześledzić jak postacie pomagają sobie nawzajem uporać się z przeszłymi traumami i na nowo otworzyć się na życie.

If My Heart Had Wings to typowa powieść wizualna. Oznacza to, że zabawa sprowadza się głównie do biernego śledzenia narracji tekstowej i towarzyszących jej obrazów. Co pewien czas zostajemy postawieni przed wyborem jednej z kilku alternatywnych akcji. Podjęte w ten sposób decyzje ostatecznie kierują opowieść na jedną z kilku odrębnych ścieżek fabularnych. Każda z nich diametralnie różni się od pozostałych, wliczając w to zakończenie. Tym samym grę trzeba przejść wielokrotnie, aby poznać wszystkie zawarte w niej historie.

Gra może pochwalić się wyśmienitym wykonaniem. Grafika, choć w większości statyczna, robi doskonale wrażenie pełnymi detali i kolorów tłami oraz budzącymi sympatię projektami postaci. Udanej oprawie wizualnej towarzyszy wpadający w ucho soundtrack.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 221 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe If My Heart Had Wings: 12+

If My Heart Had Wings Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 250 lub lepsza
  • 3.5 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7/8
PC
iOS
AND