Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSPC
Okładka An Octave Higher (AND)

An Octave Higher

Przygodówka typu visual novel osadzona w świecie fantasy. Historia An Octave Higher przenosi nas do miasta Overture, czyli stolicy imperium, które swoją pozycję na świecie zyskało po odkryciu istnienia magii.

Przygodowe | fantasy | 2D | visual novel

Okładka An Octave Higher (AND)

producent: Kidalang

wydawca: Playism

Strona oficjalna

data premiery gry:

27mar2015

PC

30kwi2015

AND iOS

An Octave Higher to przygodówka należąca do gatunku powieści wizualnych (ang. visual novel). Produkcja wyszła spod ręki pracowników studia Kidalang.

Gra osadzona jest w klimacie fantasy, a opowieść przenosi nas do miasta Overture, czyli stolicy imperium, które swoją pozycję na świecie zyskało po odkryciu istnienia magii. Wynalazek ten kompletnie zmienił życia ludzkie i w chwili rozpoczęcia kampanii status społeczny każdego człowieka zależy prawie wyłącznie od jego zdolności magicznych. Wywołane tym ostre podziały klasowe zaczynają jednak stawać się coraz większym problemem i plotki sugerują, że niedługo wybuchnie rewolucja.

Fabuła obraca się wokół trojga postaci – pracującej w fabryce Elise, uczonego imieniem Franz oaz arystokraty Frederica. Wszyscy wywodzą się z różnych klas i mają odmienne cele, ale całą trójkę połączy uszkodzone pianino. W Overture nawet dzieci wiedzą bowiem, że zaklęcia lecznicze działają tylko na żywe istoty. Elise wierzy jednak, że czary te mogą posłużyć także do naprawienia tego instrumentu muzycznego. Chęć udowodnienia prawdziwości tej teorii połączy wszystkich trzech bohaterów, a ich powoli rodząca się przyjaźń wpłynie na kształt i przebieg nadciągającej rewolucji.

An Octave Higher to klasyczna powieść wizualna. Kampania jest obszerna i scenariusz składa się ze 120 tysięcy słów. Podczas zabawy gracz zajmuje się przede wszystkim biernym śledzeniem narracji. Co pewien czas postawiony zostaje przed wyborem jednej z kilku alternatywnych akcji. Te decyzje mają istotny kształt dla dalszego przebiegu fabuły i ostatecznie doprowadzają historię do jednego z sześciu alternatywnych zakończeń. Tym samym, aby poznać wszystkie warianty opowieści, konieczne jest wielokrotne przejście gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe An Octave Higher

12+

Wymagania sprzętowe An Octave Higher

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4, 1 GB RAM, 300 MB HDD, Windows XP

An Octave Higher - powieść wizualna w klimacie fantasy zadebiutowała na iOS i Androidzie
An Octave Higher - powieść wizualna w klimacie fantasy zadebiutowała na iOS i Androidzie

wiadomość3 maja 2015

Na systemy iOS i Android ukazała się gra An Octave Higher, czyli przygodówka typu visual novel opowiadająca o mieście, w którym o podziałach klasowych decyduje potencjał magiczny ludzi.

PC
AND
iOS