Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4Switch
Okładka Nekopara Vol. 1 (PC)
OkładkaNekopara Vol. 1 (PC)

Nekopara Vol. 1

Klasyczna przygodówka z gatunku visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać. Główny bohater gry otwiera własną cukiernię i równocześnie musi zaopiekować się dwiema kłopotliwymi kotkami, które uciekły z jego rodzinnego domu.

Przygodowe | 2D | humorystyczne | visual novel | symulator randkowy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nekopara Vol. 1 Premiera

30gru2014

PC

4lip2018

Switch

6lis2018

PS4

Nekopara Vol. 1 to klasyczna gra przygodowa z gatunku visual novel, w której wcielamy się we właściciela niewielkiej cukierni, który dopiero co otwiera swój własny interes. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne japońskie studio NEKO WORKs. Nekopara Vol. 1 zadebiutowała na komputerach PC w 2014 roku i była jedną z pierwszych japońskich visual novel sprzedawanych za pośrednictwem serwisu Steam. Od tamtego czasu, seria Nekopara okazała się niemałym sukcesem dla niewielkiego dewelopera, a jej popularność wciąż rośnie. W 2017 roku premierę miała półgodzinna animowana adaptacja gry, która została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Fabuła

Akcja gry toczy się we współczesnej Japonii. Kraj wraz z ludźmi zamieszkują jednak koty, przypominające na pierwszy rzut oka zwykłych ludzi. Są one obdarzone inteligencją oraz umiejętnością porozumiewania się za pomocą mowy. Wcielamy się Kashou Minadukiego, początkującego piekarza, którego rodzina od pokoleń zajmuje się wytwarzaniem klasycznych japońskich przysmaków. Bohater woli jednak pracować nad zachodnimi ciastami oraz wypiekami. Pasję tę realizuje otwierając własną cukiernię o nazwie La Soleil.

Przygotowując się do pierwszego dnia pracy Kashou odkrywa, że wraz z jego bagażami z rodzinnego domu przyjechały także dwie kotki – Chocola i Vanilla, należące do jego młodszej siostry. Obie błagają go, by pozwolił im zostać wraz nim, w zamian za pomoc w prowadzeniu interesu. Wkrótce zostają kelnerkami, często pakując się w tarapaty oraz przysparzając wielu kłopotów nowemu właścicielowi. Praktycznie cała gra została utrzymana w lekkim i humorystycznymi tonie, opierając się w dużej mierze na interakcjach bohatera z dwoma kotkami oraz siostrą, która postawia pomóc mu na swój sposób w promocji cukierni.

Mechanika

Nekopara Vol. 1 to klasyczna przygodówka visual novel. Rozgrywka ogranicza się do czytania kolejnych linii tekstu wzbogaconych ilustracjami oraz animowanymi portretami postaci. Gracze nie podejmują żadnych decyzji wpływających na dalszy przebieg historii. Ukończenie całego tytułu zajmie kilka godzin.

Kwestie techniczne

Nekopara Vol. 1 oferuje wysokiej jakości oprawę graficzną. Na uwagę zasługuje system E-mote, który odpowiada za animację postaci. Dzięki jego kilku technicznym sztuczkom dwuwymiarowe portrety bohaterów potrafią płynnie poruszać się oraz wyrażać różnego rodzaju emocje. Dodajmy także, że wszystkie dialogi postaci zostały zdubbingowane przez profesjonalnych japońskich aktorów.

Ostatnia modyfikacja 19 czerwca 2018

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nekopara Vol. 1: 18+

PS4
Switch
PC