Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPPSVPC
Okładka The Fruit of Grisaia (PSP)
OkładkaThe Fruit of Grisaia (PSP)

The Fruit of Grisaia

The Fruit of Grisaia to opracowana z myślą o pecetach przygodówka visual novel. Wcielamy się w niej w nastoletniego zabójcę, który rozpoczyna naukę w szkole pełnej uczniów z mrocznymi sekretami.

Przygodowe | manga i anime | visual novel | romans | erotyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Fruit of Grisaia Premiera

21lut2013

PSP

8sie2013

PSV

30maj2015

PC

Gry podobne do The Fruit of Grisaia

Steins;Gate

Chaos;Head Noah

Umineko When They Cry

The Fruit of Grisaia to wydana na platformę PC, PSP i PSV narracyjna przygodówka należąca do kategorii visual novel. Produkcję opracowało specjalizujące się w tym gatunku japońskie studio Front Wing, mające na koncie również takie tytuły jak Time Leap czy Tea Society of a Witch.

Fabuła

W grze wcielamy się w rolę japońskiego licealisty imieniem Yuji Kazami, który właśnie został przeniesiony do Akademii Mihama. Szkoła ta przypomina bardziej więzienie niż tradycyjną placówkę edukacyjną, a jej misją jest nauczanie osób o specyficznych sytuacjach życiowych. Sam Yuji, pomimo młodego wieku, ostatnich kilka lat spędził jako zabójca na usługach rządu swojego kraju, aż wreszcie zmęczony przelewem krwi poprosił o namiastkę normalnego życia. Pozostali uczniowie również skrywają liczne sekrety, które podczas rozgrywki przyjdzie nam odkryć.

Mechanika

Pod względem mechanik rozgrywki wydane na platformę PC, PSP i PSV The Fruit of Grisaia jest klasycznie zrealizowaną przygodówką typu visual novel. Większość zabawy sprowadza się więc do biernego śledzenia fabuły, opowiadanej za pomocą tekstu i statycznych obrazów 2D.

Co pewien czas gracz staje przed wyborem jednej z kilku akcji i te decyzje kierują historię na różne ścieżki fabularne, prezentujące mocno odmienne wydarzenia. Dlatego aby zobaczyć wszystkie wątki, grę trzeba przejść kilkukrotnie.

Kwestie techniczne

Również oprawa The Fruit of Grisaia jest typowa dla gier typu visual novel. Grafika składa się więc w większości z dwumiarowych obrazów w klasycznej mangowej stylistyce.

Pozostałe informacje

Warto dodać, że The Fruit of Grisaia zapoczątkowało serię przygodówek, w skład której wchodzą także takie tytułu jak The Labyrinth of Grisaia czy The Eden of Grisaia. Marka doczekała się również adaptacji na inne media, w tym komiksy oraz seriale animowane.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Fruit of Grisaia: 18+

PC
PSP
PSV