Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSVPS3X360
Okładka Muv-Luv Alternative (PC)
OkładkaMuv-Luv Alternative (PC)

Muv-Luv Alternative

Przygodówka z gatunku visual novel, rozgrywająca się w świecie, w którym ludzkość walczy bezskutecznie od kilkudziesięciu lat z inwazją rasy kosmicznych obcych o nazwie BETA.

Przygodowe | science fiction | mechy i roboty | visual novel | alternatywna historia | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Muv-Luv Alternative Premiera

27paź2011

X360

25paź2012

PS3

19wrz2017

PC

8cze2018

PSV

producent: âge wydawca: Degica Strona oficjalna

Gry podobne do Muv-Luv Alternative

Baldr Sky

The Fruit of Grisaia

Steins;Gate

Muv-Luv Alternative to klasyczna gra przygodowa z gatunku visual novel osadzona w alternatywnej wersji Ziemi, w której od lat 70. XX wieku ludzkość bezskutecznie walczy z najeźdźcami z kosmosu przy użyciu zaawansowanej technologii oraz mechów. Produkcja jest bezpośrednim sequelem gier Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited, które oryginalnie razem wydane zostały w Japonii w 2003 roku. Za stworzenie tytułu odpowiada japońskie studio âge oraz Koki Yoshimune, scenarzysta znany najlepiej dzięki grze Kimi ga Nozomu Eien, która ukazała się w 2001 roku. Od czasu powstania cykl Muv-Luv doczekał się szeregu komiksowych i książkowych spin-offów oraz dwóch serialów anime. Co więcej, dzięki sukcesowi w Japonii, seria odpowiedzialna jest również za spopularyzowanie postapokaliptycznej oraz militarnej tematyki wśród autorów komiksów i anime. Bezpośrednią inspirację z serii czerpał na przykład Hajime Isayama, autor mangi Atak Tytanów. Angielska wersja Muv-Luv Alternative została sfinansowana dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter.

Fabuła

Muv-Luv Alternative stanowi bezpośrednią kontynuację gier Muv-Luv Extra i Muv-Luv Unlimited, których znajomość potrzebna jest do pełnego zrozumienia historii. Akcja tytułu rozpoczyna się w trzy lata po wydarzeniach przedstawionych w Muv-Luv Unlimited. Takeru Shirogane uczestniczy w desperackiej operacji Narodów Zjednoczonych o kryptonimie Alternative IV. Jej celem jest wykorzystanie eksperymentalnej broni mogącej zniszczyć kosmicznych najeźdźców o nazwie BETA, z którymi ludzkość prowadzi bezskuteczną wojnę od ponad trzydziestu lat.

Międzynarodowa operacja niestety nie zostaje doprowadzona do końca z powodów politycznych oraz problemów z niezbędną do jej sukcesu technologią. W obliczu takiego obrotu spraw ONZ ostatecznie decyduje się na alternatywne rozwiązanie, polegające na kompletnym porzuceniu Ziemi oraz jej mieszkańców i wysłaniu niewielkiej grupki kolonistów poza Układ słoneczny. Takeru wraz z przyjaciółmi nie należy do szczęśliwców, którzy wyruszyli w daleką podróż i musi pogodzić się z pewną śmiercią. W pewnym momencie w tajemniczy sposób cofa się on jednak o trzy lata w czasie. Uzbrojony w wiedzę o przyszłych wydarzeniach otrzymuje drugą szansę na to, by naprawić swoje błędy oraz sprawić, by operacja Alternative IV mimo wszystko powiodła się.

Mechanika

Podobnie jak poprzednicy Muv-Luv Alternative pozostaje klasycznym visual novel. Zabawa pozbawiona jest jakichkolwiek dodatkowych elementów zręcznościowych czy logicznych. Na historię wpływamy dokonując wyborów w ustalonych przez twórców miejscach. Warto zaznaczyć, że gra posiada jednak tylko jedno z góry ustalone zakończenie.

Kwestie techniczne

Wszystkie dialogi w grze zostały zdubbingowane przez profesjonalnych japońskich aktorów. Dwuwymiarowe tła i portrety postaci zostały natomiast odświeżone i przystosowane do współpracy ze współczesnymi rozdzielczościami oraz ekranami.

Tryb gry: single player  

Muv-Luv Alternative cena w dniu premiery: 142,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Muv-Luv Alternative

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.
PC
PS3
X360
PSV