Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PS3PSV
Okładka Steins;Gate 0 (PC)

Steins;Gate 0

Opracowana we współpracy studia Nitroplus z firmą 5pb. gra przygodowa, należąca do podgatunku visual novel i będąca bezpośrednią kontynuacją oryginalnego Steins;Gate z 2009 roku. Fabuła gry bazuje na jednym z alternatywnych zakończeń pierwowzoru.

Przygodowe | science fiction | thriller | 2D | visual novel | podróże w czasie

Okładka Steins;Gate 0 (PC)

producent: Mages

wydawca: Spike Chunsoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

10gru2015

PS3 PS4 PSV

8maj2018

PC

Steins;Gate 0 na platformie PC, PS3 itd. to gra przygodowa należącą do podgatunku visual novel. Za powstanie tytułu odpowiada firma 5pb. oraz studio Nitroplus. Obaj deweloperzy są świetnie znani fanom japońskiej popkultury, jako że w dorobku mają wiele tytułów konsolowych i pecetowych, z których jednak tylko drobna część trafiła do zachodnich graczy. Steins;Gate 0 to bezpośredni sequel oryginalnego Steins;Gate z 2009 roku. Równocześnie jest także kolejną odsłoną serii przygodówek science fiction, której znakiem rozpoznawczym jest średnik w tytule. Wszystkie gry z tego cyklu (Chaos;Head, Robotics;Notes, Chaos;Child, Occultic;Nine) są ze sobą luźno powiązane i rozgrywają się w Japonii. Ich fabuła porusza wątki związane z postępem technologicznym i eksperymentami naukowymi, wykorzystując przy tym pomysły zaczerpnięte z miejskich legend oraz teorii spiskowych.

Fabuła

Steins;Gate 0 rozwija historię oraz wątki przedstawione w Steins;Gate, inspirując się pobocznymi materiałami towarzyszącymi grze, takim jak książki i słuchowiska radiowe. Autorzy wykorzystują jedno z wielu alternatywnych zakończeń oryginału, przedstawiając bohaterów w kilka miesięcy po finale Steins;Gate. Protagonistą gry jest ponownie Okabe Rinatro, student pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu technicznego. Bohater jest załamany tym, że mimo wysiłków nie był w stanie zapobiec tragicznej śmierci Kurisu Makise. Za namową przyjaciół zgłasza się więc do kliniki zdrowia psychicznego. Życie Okabe zmienia się, gdy poznaje on byłego profesora Kurisu oraz jego zespół badawczy, który pracuje nad technologią sztucznej inteligencji, budowanej na podstawie zapisanych w bazie danych ludzkich wspomnień. Poproszony o udział w eksperymencie, ma szansę nawiązać kontakt z AI, będącym symulacją jego zmarłej przyjaciółki.

Mechanika

Steins;Gate 0 to typowe visual novel. Oznacza to, że przez większą część czasu czytamy i wysłuchujemy dialogów postaci, przeważnie mając na nie niewielki wpływ. Od czasu do czasu podejmujemy jednak decyzje kształtujące dalszy rozwój fabuły. Możemy również wymieniać wiadomości z bohaterami, a także korzystać z aplikacji pozwalającej porozmawiać z AI Kurisu. Tytuł zawiera też obszerny słownik, zawierający opisy wszystkich pojawiających się w grze terminów, imion bohaterów i nazw własnych. Steins;Gate 0 zostało podzielone na czternaście rozdziałów i ma sześć różnych zakończeń.

Kwestie techniczne

O jakości oprawy graficznej Steins;Gate 0, jak wielu innych visual novel, stanowią przede wszystkim dwuwymiarowe rysunki tła i bohaterów – a stoją one na najwyższym poziomie. Ich autorem jest znany grafik, kryjący się pod pseudonimem Huke. Jego charakterystyczny styl wyróżnia tytuł spośród innych pozycji na rynku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 124,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Steins;Gate 0

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Steins;Gate 0

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i5-760 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8.1/10
  • Zalecane: Intel Core i3-4360 3.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 15 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Na PC zmierza Steins;Gate 0 i Robotics;Notes
Na PC zmierza Steins;Gate 0 i Robotics;Notes

wiadomość24 marca 2018

Na GDC firma Spike Chunsoft zasypała nas zapowiedziami anglojęzycznych wersji japońskich projektów (i nie tylko). Dowiedzieliśmy się, że na pecety zmierza przygodówka Steins;Gate 0 i survivalowe RPG Zanki Zero: Last Beginning od autorów serii Danganronpa, trwa tłumaczenie Steins;Gate Elite i Robotics;Notes na angielski, powstaje PixelJunk Monsters 2, a premiera 428: Shibuya Scramble na PS4 i PC uległa opóźnieniu.

PS3
PS4
PSV
PC