Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPPS3X360
Okładka Dunamis15 (PSP)

Dunamis15

Gra z gatunku przygodówek / visual novel, osadzona w niedalekiej przyszłości i skupiająca się na motywie pętli czasowej, którą gracz musi zakończyć. W ten sposób tytuł nawiązuje do kilku niezwykle popularnych produkcji, jak na przykład The Legend of Zelda: Majora's Mask.

Przygodowe | visual novel

Okładka Dunamis15 (PSP)

producent: 5pb.

wydawca: 5pb.

Strona oficjalna

data premiery gry:

15wrz2011

PS3 X360

26lip2012

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dunamis15 jest multiplatformowym thrillerem japońskiego studia 5b, w którym gracz wciela się w 5 różnych postaci przeżywających wciąż tą samą sytuację. By dokonać fabularnego postępu, naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki wspomnianej pętli i zakończenie jej cyklu. Motyw powtarzającej się historii przywodzić może na myśl takie tytuły jak Flower, Sun and Rain bądź The Legend of Zelda: Majora’s Mask.

Produkcja wrzuca nas w skórę pięciu postaci. Togo Takatsuki jest w tym zestawieniu głównym protagonistą, prowadzącym nudne i powolne życie na samotnej wyspie o nazwie Dumas Base. To zagubiony uczniak, który nie wie do końca co chciałby zrobić ze swoim życiem po zakończeniu nauki. Zwrotu o 180 stopni w jego egzystencji dokona spotkanie z tajemniczą i drobną dziewczyną o imieniu Togo. Poza nim, w grze wcielimy się również w Nanami, kobieciarza lubującego się we wkradaniu do żeńskiego akademika, zakochaną w głównym bohaterze Manami, przeniesioną niedawno do szkoły niesamowicie niską w wyniku genetycznej wady Chihayę oraz Hitohanę – wzorową uczennicę lubianą przez wszystkich uczniów jak i nauczycieli. Tytuł oferuje kilka możliwych zakończeń opowieści.

Jako że produkcja mocno koncentruje się na opowiadanej historii, w kwestii rozgrywki na gracza czeka istne morze dialogów, długich przerywników filmowych oraz przemierzanie szkolnych korytarzy i związanych z tą instytucją lokacji zaprezentowanych w formie statycznych plansz.

Pod względem oprawy, Dunamis15 cechuje się charakterystyczną dla Kraju Kwitnącej Wiśni ręcznie rysowaną grafiką, przywodzącą na myśl mangi czy też anime. Ścieżka dźwiękowa również stoi na bardzo wysokim poziomie, oferując wiele wpadających w ucho i budujących nastrój aranżacji.

Z oczywistych przyczyn, tytuł nie oferuje trybu multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dunamis15

odpowiednia dla każdego wieku

PS3
X360
PSP