Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCPSVPS4
Okładka Tokyo Twilight Ghost Hunters (PS3)
OkładkaTokyo Twilight Ghost Hunters (PS3)

Tokyo Twilight Ghost Hunters

Oryginalne połączenie przygodówki typu visual novel z turową grą strategiczną. Gracze wcielają się w pracownika małego okultystycznego wydawnictwa z Tokio. Poza prowadzeniem oficjalnej działalności, przedstawiciele firmy zajmują się także egzorcyzmami i polowaniem na duchy.

Przygodowe | turowe | taktyczne | elementy strategiczne | visual novel | duchy

Tokyo Twilight Ghost Hunters Premiera

10kwi2014

PS3 PSV

20wrz2016

PS4

17mar2017

PC

Gry podobne do Tokyo Twilight Ghost Hunters

Steins;Gate

428: Shibuya Scramble

Dunamis15

Tokyo Twilight Ghost Hunters jest oryginalnym połączeniem przygodówki z elementami visual novel oraz turowej gry strategicznej. Gracze wcielają się w członka zespołu polującego na duchy w Tokio. Za stworzenie gry odpowiada japońskie studio Toybox Games oraz firma Arc System Works, znana na Zachodzie głównie dzięki dwuwymiarowym bijatykom z cyklu BlazBlue oraz Guilty Gear. Prace nad produkcją nadzorował Shoho Imai, twórca serii anime Tokyo Majin. Piosenkę tytułową skomponował Nobuo Uematsu, legendarny kompozytor muzyki do cyklu Final Fantasy. Projekty postaci przygotowała z kolei Chinatsu Kurahana, która opowiada za wygląd bohaterów w popularnej mandze oraz anime Uta no Prince-sama.

Fabuła

Akcja gry ma miejsce w Shinjuku, jednej z największych i najważniejszych dzielnic stolicy Japonii. Gracze wcielają się w ucznia liceum imieniem Kurenai, który wkrótce po rozpoczęciu roku szkolnego zostaje zaatakowany przez ducha. Chłopaka ratuje koleżanka oraz tajemnicza kobieta, która jest właścicielką małego wydawnictwa o nazwie Gate Keepers. Z pozoru zajmuje się ono publikacją książek oraz magazynów poświęconych zjawiskom nadprzyrodzonym i okultyzmowi, ale potajemnie prowadzi także inną działalność. Na indywidualne zamówienia pracownicy wydawnictwa wykonują egzorcyzmy oraz polują na wszelkiego rodzaju zjawy i upiory. Za namową szefowej główny bohater zatrudnia się w jej firmie i rozpoczyna swoją przygodę w roli pogromcy duchów.

Historia została przedstawiona w formie znanej z gier visual novel, a portrety bohaterów są animowane, co nadaje im dodatkowej atrakcyjności. Warto dodać, że tytuł oferuje kilka różnych zakończeń.

Mechanika

Rozgrywka w Tokyo Twilight Ghost Hunters jest podzielona na dwa segmenty. Pierwszy stanowi warstwa przygodowa zrealizowana w stylu visual novel, w trakcie której poznajemy fabułę i nawiązujemy relacje z poszczególnymi bohaterami, a czasami musimy podjąć odpowiednią decyzję. Druga część to walka z duchami, rozgrywająca się na dwuwymiarowej i podzielonej na pola planszy. Gracze określają pozycje postaci oraz specjalistycznej aparatury wykrywającej duchy. Zarówno nasi egzorcyści, jak i upiory mogą poruszać się tylko podczas swojej tury, kiedy to można użyć specjalnych umiejętności oraz przedmiotów należących do postaci i spróbować wyeliminować oponenta.

Po zakończeniu zadania zostajemy ocenieni oraz wynagrodzeni przez klienta odpowiednią sumą pieniędzy. Nowe fundusze możemy przeznaczyć na zakup ekwipunku lub wynajęcie kolejnych pomocników. Każdy pracownik posiada własne statystyki i zdobywa doświadczenie podczas wykonywania misji.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna jest funkcjonalna. Dużą uwagę przywiązano do projektów interfejsu użytkownika oraz różnego rodzaju statystyk i tabelek, z którymi spędzamy większość czasu zabawy. Ścieżkę dźwiękową stanowią rożnego rodzaju instrumentalne utwory rockowe.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Tokyo Twilight Ghost Hunters

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Tokyo Twilight Ghost Hunters Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.5 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Intel HD 4000 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10
  • Zalecane:
  • Intel Core i3 3.0 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB Intel HD 4000 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10
PS3
PSV
PC
PS4