Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSVPCPS4XONEPS3
Okładka Chaos;Child (PC)
OkładkaChaos;Child (PC)

Chaos;Child

Chaos;Child to przygodowa gra sci-fi należąca do podgatunku visual novel. Gracze śledzą losy licealisty, pracującego dla szkolnej gazety nad sprawą tajemniczych śmierci, potencjalnie związanych z równie zagadkową sprawą, która wstrząsnęła Tokio kilka lat wcześniej.

Przygodowe | science fiction | thriller | 2D | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos;Child Premiera

18gru2014

XONE

25cze2015

PS3

13paź2017

PS4 PSV

22sty2019

PC

producent: Mages wydawca: Spike Chunsoft Strona oficjalna

Chaos;Child to gra przygodowa należąca do podgatunku visual novel. Za produkcję tytułu odpowiada japońska firma 5pb. oraz studio Nitroplus. Obaj deweloperzy są dobrze znani fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów science fiction). Producenci w swoim dorobku mają wiele tytułów konsolowych, z których tylko drobny procent trafił do zachodnich graczy. Chaos;Child jest czwartą odsłoną odsłoną serii przygodówek sci-fi, której charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest średnik w tytule. Wszystkie gry z cyklu są ze sobą luźno powiązane i rozgrywają się we współczesnej Japonii. Ich fabuła porusza wątki związane z postępem technologicznym i eksperymentami naukowymi, wykorzystuje także pomysły zaczerpnięte z miejskich legend oraz teorii spiskowych. Chaos;Child nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń przedstawionych w Chaos;Head, a więc pierwszej części cyklu z 2008 roku.

Fabuła

Akcja Chaos;Child przedstawia przygody członków szkolnego klubu dziennikarskiego tokijskiej akademii Hekihou. Głównym bohaterem historii jest należący do niego licealista Miyashiro Takuru. Chłopak rozpoczyna śledztwo, badając przypadki dwóch tajemniczych śmierci. Pierwsza z nich miała miejsce 7 września 2015 roku. Wówczas to w niewyjaśnionych okolicznościach popularny growy streamer zmarł nagle podczas programu na żywo. Dwa tygodnie później w praktycznie identyczny sposób zginął również uliczny muzyk. Znajomy Takuru zwraca uwagę, że wypadki te przypominają głośne morderstwa z 2009 roku, które wstrząsnęły całym miastem. Bohater powoli zaczynać więc łączyć sprawę sprzed kilku lat z badanymi przypadkami. Starając się przekonać do swojej teorii koleżanki z klubu, wpada na wskazówki, które mogą go doprowadzić do potencjalnej kolejnej ofiary.

Mechanika

Chaos;Child jest typowym japońskim visual novel. Oznacza to, że przez większą część gry czytamy i wysłuchujemy dialogów postaci, mając niewielki wpływ na przebieg fabuły. W najważniejszych momentach podejmujemy jednak decyzje skutkujące osiągnięciem jednego z sześciu zakończeń historii.

Kwestie techniczne

Projekty postaci przygotował Mutsumi Sasaki, który odpowiadał również za wygląd bohaterów w Chaos;Head. Muzykę w grze skomponował Takeshi Abo, pracujący nad ścieżkami dźwiękowymi dla Steins;Gate, Steins;Gate 0, Robotics;Notes oraz Chaos;Head.

Tryb gry: single player  

Chaos;Child cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Chaos;Child

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Chaos;Child Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Intel HD lub lepsza
  • 17 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
XONE
PS3
PS4
PSV
PC