Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2018, 11:47

autor: Adrian Werner

Na PC zmierza Steins;Gate 0 i Robotics;Notes

Na GDC firma Spike Chunsoft zasypała nas zapowiedziami anglojęzycznych wersji japońskich projektów (i nie tylko). Dowiedzieliśmy się, że na pecety zmierza przygodówka Steins;Gate 0 i survivalowe RPG Zanki Zero: Last Beginning od autorów serii Danganronpa, trwa tłumaczenie Steins;Gate Elite i Robotics;Notes na angielski, powstaje PixelJunk Monsters 2, a premiera 428: Shibuya Scramble na PS4 i PC uległa opóźnieniu.

Ten rok zapowiada się obficie dla fanów marki Steins;Gate. - Na PC zmierza Steins;Gate 0 i Robotics;Notes - wiadomość - 2018-03-24
Ten rok zapowiada się obficie dla fanów marki Steins;Gate.

Wczoraj wieczorem firma Spike Chunsoft zorganizowała podczas konferencji GDC prezentację, na której omówiła swoje plany wydawnicze na ten rok. Zwłaszcza dużo atrakcji przygotowano dla fanów japońskich przygodówek typu visual novel.

  1. Oficjalna strona Spike Chunsoft

Steins;Gate 0 na PC

Na PC zmierza Steins;Gate 0 i Robotics;Notes - ilustracja #2

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że na PC zmierza anglojęzyczna wersja Steins;Gate 0, czyli kontynuacji jednej z najsłynniejszych produkcji z gatunku visual novel. Tytuł wcześniej zadebiutował na konsolach, a teraz swojego wydania wreszcie mają doczekać się pecetowcy.

Wydanie komputerowe trafi do sprzedaży w serwisie Steam 8 maja tego roku.

Anglojęzyczne Steins;Gate Elite

Zapowiedziano również anglojęzyczne wydanie Steins;Gate Elite. To remake pierwszej części cyklu, w której grafika została wzbogacona licznymi animowanymi scenkami z serii anime stanowiącej adaptację gry.

Premiera ma nastąpić w tym roku. W planach są wersje na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. Jest to o tyle ciekawe, że japońskie wydanie ukazało się także na PlayStation Vita, a nie było za to dostępne na PC.

Ponadto poszczególne wersje anglojęzycznego Steins;Gate Elite mają się różnić dodatkową zawartością. Użytkownicy pecetów i PlayStation 4 otrzymają zremasterowaną wersję gry Steins;Gate Phenogram, zawierającą dziesięć nowych scenariuszy. Z kolei na Nintendo Switch do produkcji dołączona będzie przygodówka retro Steins;Gate 8-bit.

Anglojęzyczne Robotics;Notes

Inną popularną grą visual novel, która wreszcie doczeka się wersji anglojęzycznej, będzie Robotics;Notes. W tym przypadku nie podano jednak ani daty premiery, ani platform sprzętowych.

Produkcja zadebiutowała w Japonii w 2012 roku, na PlayStation 3 i Xboksa One, a potem doczekała się rozszerzonej edycji na PlayStation Vita. Wydanie anglojęzyczne ukaże się na pewno na PlayStation 4 i PC, a wersja na Nintendo Switch również wydaje się prawdopodobna.

Zanki Zero: Last Beginning na PC i PlayStation 4

Inną ciekawą nowiną było potwierdzenie zamiaru wydania na Zachodzie gry Zanki Zero: Last Beginning, czyli japońskiego survivalowego RPG, nad którym pracują autorzy serii Danganronpa. Na razie nie wiemy, kiedy możemy oczekiwać premiery.

O istnieniu projektu wiemy już od kilku miesięcy, ale podczas prezentacji Spike Chunsoft po raz pierwszy poinformowano, że gra ukaże się nie tylko na PlayStation 4, ale również na PC. Co ciekawe, w Japonii produkcja trafi także na PlayStation Vita. Ta wersja nie doczeka się tłumaczenia.

Zapowiedź PixelJunk Monsters 2

Na konferencji ujawniono również jedną nową grę w postaci PixelJunk Monsters 2, będącą kontynuacją popularnej strategii tower defense.

Druga część zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch, a premiera zaplanowana została na 25 maja.

Opóźnienie 428: Shibuya Scramble

Na koniec zostawiliśmy sobie jedną negatywną wiadomość z prezentacji. Anglojęzyczna wersja przygodówki FMV 428: Shibuya Scramble zaliczyła lekki poślizg. Początkowo premiera miała nastąpić tej wiosny, ale postanowiono przełożyć ją na lato. Produkcja zmierza na pecety i PlayStation 4.