Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSPANDPCPS4WiiPS3iOS
Okładka 428: Shibuya Scramble (PSP)
Okładka428: Shibuya Scramble (PSP)

428: Shibuya Scramble

428: Shibuya Scramble to opracowana z myślą o pecetach przygodówka należąca do kategorii określanej mianem visual novel.

Przygodowe | thriller | visual novel | full motion video

Kolekcja gier
Obserwuj grę

428: Shibuya Scramble Premiera

12kwi2008

Wii

3wrz2009

PS3

17wrz2009

PSP

3lis2011

iOS AND

4wrz2018

PC PS4

Gry podobne do 428: Shibuya Scramble

Steins;Gate

Danganronpa 2: Goodbye Despair

Little Busters!

428: Shibuya Scramble to wydana na platformę PC, PS4 itd. japońska przygodówka typu visual novel. Produkcję opracowało studio Spike Chunsoft, mające na koncie takie serie jak Zero Escape czy Danganronpa.

Fabuła

Miejscem akcji jest tytułowa Shibuya, czyli jedna z dzielnic Tokio, która słynie jako centrum rozrywkowe i handlowe. Fabuła obraca się wokół uprowadzenia młodej dziewczyny imieniem Maria. Początkowo wydaje się, że chodzi o zwykłe porwanie dla okupu, ale szybko okazuje się, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana.

Historię śledzimy z perspektywy pięciu postaci – byłego członka ulicznego klanu, policjanta, wirusologa będącego ojcem porwanej dziewczyny, dziennikarza oraz młodej kobiety przebranej za maskotkę lokalnego sklepu, która zbiera pieniądze na zakup wypatrzonego wcześniej przedmiotu.

Mechanika

Wydane na platformę PC, PS4 itd. 428: Shibuya Scramble to przygodówka typu visual novel, ale gra jest dosyć nietypową przedstawicielką tego gatunku. Tradycyjnie, zabawa polega głównie na śledzeniu tekstowej narracji i podejmowaniu decyzji, które w dużym stopniu kształtują dalszy jej rozwój. Sposób, w jaki zrealizowano te klasyczne dla tych gier motywy, jest jednak niestandardowy – podobnie jak sposób zaprezentowania opowiadanej historii.

Fabuła co chwila przeskakuje bowiem między postaciami, a decyzje podejmowane w ciele jednej z nich wpływają na losy innych. Gracz musi więc wydedukować powiązania między akcjami bohaterów i znaleźć sekwencję zdarzeń, która doprowadzi wszystkich do szczęśliwego końca.

Kwestie techniczne

428: Shibuya Scramble od większości gier typu visual novel odróżnia także sposób wykonania. Grafika nie wykorzystuje bowiem typowych dla tego gatunku rysunków. Zamiast tego historia opowiadana jest za pomocą tekstu, zdjęć oraz sekwencji wideo z aktorami.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI 428: Shibuya Scramble

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

428: Shibuya Scramble Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7
Wii
PS3
PSP
iOS
AND
PC
PS4