Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPCiOSPSVPS4
Okładka Steins;Gate Elite (Switch)

Steins;Gate Elite

Steins;Gate Elite to klasyczna przygodówka należąca do gatunku visual novel. Produkcja to kompleksowy remake oryginalnego Steins;Gate, które trafiło do sklepów w 2009 roku.

Przygodowe | science fiction | thriller | visual novel | podróże w czasie | full motion video

Okładka Steins;Gate Elite (Switch)

producent: 5pb.

wydawca: Mages

Strona oficjalna

data premiery gry:

20wrz2018

PSV

19lut2019

PS4 Switch PC

17paź2019

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steins;Gate Elite na platformie Switch, PSV itd. jest klasyczną przygodówką należącą do gatunku visual novel. Produkcja to kompleksowy remake niezwykle popularnej i wysoko ocenianej gry Steins;Gate. Zastępuje on dwuwymiarowe ilustracje oraz portrety postaci segmentami animacji pochodzącymi z serialu anime Steins;Gate, który adaptował oryginalną produkcję i ukazał się w 2011 roku. Za powstanie Steins;Gate Elite odpowiada firma 5pb. Deweloper jest dobrze znany fanom visual novel oraz popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni, a zwłaszcza tej jej części, która związana jest ze środowiskiem tzw. otaku (obsesyjnych fanów mangi, anime, militariów czy filmów sci-fi). Producenci w swoim dorobku mają wiele tytułów konsolowych, z których tylko drobny procent trafił do zachodnich graczy.

Oryginalne Steins;Gate ukazało się w 2009 roku i stanowiło drugą odsłonę serii przygodówek sci-fi (po wydanym w 2008 roku Chaos;Head), której znakiem rozpoznawczym jest średnik w tytule. W kolejnych latach do cyklu dołączyły także gry Robotics;Note, Chaos;Child oraz Occultic;Nine. Wszystkie gry z serii są ze sobą luźno powiązane i rozgrywają się we współczesnej Japonii. Ich fabuła porusza wątki związane z postępem technologicznym i eksperymentami naukowymi, wykorzystuje także pomysły zaczerpnięte z miejskich legend oraz teorii spiskowych.

Fabuła

Protagonistą Steins;Gate Elite jest Okabe Rintaro, student pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu, który wraz ze swoim znajomym z uczelni oraz przyjaciółką z dzieciństwa prowadzi coś, co sam nazywa „laboratorium futurystycznych gadżetów”. W wynajętym mieszkaniu bohaterowie bezskutecznie starają się zbudować funkcjonujące i przynoszące zyski urządzenia elektroniczne. Aby wczuć się w rolę wynalazcy, Okabe dla zabawy nosi cały czas biały fartuch oraz używa irytującego otoczenie pseudonimu i sposobu mówienia. Pewnego dnia świeżo ukończony gadżet zaczyna wbrew oczekiwaniom twórców w przedziwny sposób wpływać na rzeczywistość. Co więcej, Okabe wpada na trop spisku związanego z wynalazkiem, a także jest świadkiem brutalnego morderstwa oraz innych niewyjaśnionych zjawisk, które uruchamiają lawinę wydarzeń wywracających do góry nogami życie jego i najbliższych mu osób.

Mechanika

Steins;Gate Elite jest typową japońską visual novel, co oznacza, że przez większą część gry czytamy i wysłuchujemy dialogów postaci, przeważnie mając na nie niewielki wpływ. Od czasu do czasu używamy telefonu głównego bohatera i np. ręcznie wybieramy numer, by zadzwonić do którejś postaci lub wysyłamy wiadomość tekstową. W najważniejszych momentach podejmujemy decyzje, skutkujące osiągnięciem jednego z wielu zakończeń całej historii. Tytuł zawiera obszerny słownik, zawierający opisy wszystkich pojawiających się w grze terminów, teorii naukowych i bohaterów.

Kwestie techniczne

Twórcy Steins;Gate Elite wykorzystali praktycznie każdą sekundę adaptacji anime Steins;Gate z 2011 roku, przygotowanej przez studio WhiteFox. Na prośbę deweloperów producenci serialu stworzyli także zupełnie nowy materiał obejmujący alternatywne zakończenia gry. W trakcie rozgrywki widzimy w pełni animowane sekwencje fabularne, które podczas dłuższych scen dialogowych przerywane są bardziej statycznymi fragmentami przypominającymi klasyczne dwuwymiarowe visual novel.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Steins;Gate Elite

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Steins;Gate Elite

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 15 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Na PC zmierza Steins;Gate 0 i Robotics;Notes
Na PC zmierza Steins;Gate 0 i Robotics;Notes

wiadomość24 marca 2018

Na GDC firma Spike Chunsoft zasypała nas zapowiedziami anglojęzycznych wersji japońskich projektów (i nie tylko). Dowiedzieliśmy się, że na pecety zmierza przygodówka Steins;Gate 0 i survivalowe RPG Zanki Zero: Last Beginning od autorów serii Danganronpa, trwa tłumaczenie Steins;Gate Elite i Robotics;Notes na angielski, powstaje PixelJunk Monsters 2, a premiera 428: Shibuya Scramble na PS4 i PC uległa opóźnieniu.

PSV
PS4
Switch
PC
iOS