Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitch
Okładka Nekopara Vol. 2 (PS4)

Nekopara Vol. 2

Kontynuacja gry Nekopara Vol. 1 - klasyczna przygodówka typu visual novel, której akcja rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez koty przyjmujące ludzką postać.

Przygodowe | 2D | humorystyczne | visual novel | romans

Okładka Nekopara Vol. 2 (PS4)

producent: NEKO WORKs

wydawca: CFK

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lut2016

PC

14lut2019

PS4 Switch

Nekopara Vol. 2 to klasyczna gra przygodowa z gatunku visual novel, w której wcielamy się we właściciela niewielkiej cukierni. Za produkcję tytułu odpowiada niezależne japońskie studio NEKO WORKs. Produkcja jest bezpośrednim sequelem gry Nekopara Vol. 1, która pierwotnie zadebiutowała na komputerach PC w 2014 roku. Od czasu premiery pierwszej części, seria Nekopara okazała się niemałym sukcesem dla niewielkiego dewelopera, a jej popularność wciąż rośnie. W 2017 roku premierę miała półgodzinna animowana adaptacja gry, która została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Fabuła

Akcja gry toczy się we współczesnej Japonii. Kraj wraz z ludźmi zamieszkują jednak koty, przypominające na pierwszy rzut oka zwykłych ludzi. Są one obdarzone inteligencją oraz umiejętnością porozumiewania się za pomocą mowy. Nekopara Vol. 2 kontynuuje historię zapoczątkowaną w pierwszej części serii i rozpoczyna się bezpośrednio po jej zakończeniu. Ponownie wcielamy się Kashou Minadukiego, który niedawno otworzył cukiernię o nazwie La Soleil, sprzedającą jego własne wypieki. Interesy idą nad wyraz dobrze, w czym pomaga mu jego siostra Shigure oraz dwie kotki – Chocola i Vanilla.

Tym razem historia skupia się na dwóch kolejnych kotkach, które należą do rodziny Minadukiego, które zdecydowały się pomóc w prowadzeniu La Soleil. Są nimi Azuki, najstarsza ze wszystkich kocich podopiecznych, a także najmłodsza z nich i niezwykle niezdarna kotka Coconut. W trakcie gry gracze będzie musiał zakopać wojenny topór pomiędzy dwiema przyrodnimi siostrami i pomóc im w odzyskaniu pewności siebie.

Mechanika

Podobnie jak pierwsza odsłona cyklu, Nekopara Vol. 2 to klasyczna przygodówka visual novel. Zabawa ponownie ogranicza się do czytania kolejnych linii tekstu wzbogaconych ilustracjami oraz animowanymi portretami postaci. Gracze nie podejmują żadnych decyzji wpływających na dalszy przebieg historii, a zakończenie całej gry zajmie kilka godzin.

Kwestie techniczne

Nekopara Vol. 2 oferuje wysokiej jakości oprawę graficzną. Na uwagę zasługuje system E-mote, który odpowiada za animację postaci. Dzięki jego kilku technicznym sztuczkom dwuwymiarowe portrety bohaterów potrafią płynnie poruszać się oraz wyrażać różnego rodzaju emocje. Dodajmy także, że wszystkie dialogi postaci zostały zdubbingowane przez profesjonalnych japońskich aktorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Nekopara Vol. 2

Wymagania wiekowe Nekopara Vol. 2

16+

PC
PS4
Switch