Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PSV
Okładka Summon Night 6: Lost Borders (PS4)
OkładkaSummon Night 6: Lost Borders (PS4)

Summon Night 6: Lost Borders

Szósta pełnoprawna odsłona rozwijanego od roku 2000 cyklu gier jRPG, wzbogaconego elementami strategii, visual novel oraz symulatora randkowania.

RPG | elementy strategiczne | visual novel | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Summon Night 6: Lost Borders Premiera

27wrz2017

PS4 PSV

Summon Night 6: Lost Borders na PS4 i PSV stanowi kolejną odsłonę cyklu gier, popularnych przede wszystkim w Japonii. Seria znalazła swoich fanów również na Zachodzie, przez co firma Gaijinworks podjęła decyzję o lokalizacji jej najnowszej odsłony. Standardowo dla tej marki, mamy do czynienia z reprezentantem gatunku jRPG, wzbogaconym o elementy gry strategicznej i visual novel.

Fabuła

Główni bohaterowie omawianej produkcji to Raj, Amu oraz Ist. Każdy z nich posiada nieodłącznego kompana, latającą istotę o unikalnych zdolnościach. Kiedy w świecie Fillujah zaczęły pojawiać się obce osoby, które dosłownie spadły z nieba, protagoniści postanowili poznać skrywaną przez nie tajemnicę. Fabuła przekazywana jest zarówno poprzez rozmowy z napotkanymi postaciami, jak i w formie przerywników zrealizowanych w formie znanej z visual novel. Co ciekawe, pomimo iż znajomość poprzednich odsłon cyklu nie jest wymagana, fani serii rozpoznają tu znane twarze. Gra przewiduje wiele zakończeń, uzależnionych od poczynań gracza.

Mechanika

Rozgrywka w Summon Night 6: Lost Borders na PS4 i PSV opiera się na dwóch filarach. Pierwszym z nich jest eksploracja otoczenia, dzięki której gracze mają okazję poznać świat gry, a także napotkać nowe postaci, z którymi można porozmawiać i przyjąć od nich kolejne zadania. Drugim istotnym elementem tego tytułu jest walka z przeciwnikami. Starcia odbywają się w systemie turowym, w trójwymiarowym środowisku, dzięki czemu są bardziej widowiskowe, a gracze mogą korzystać z bardziej zaawansowanych taktyk. Rozbudowane możliwości atakowania przeciwników zawierają takie elementy, jak choćby „Summon Burst”, czyli specjalny atak, dzięki któremu dwójka bohaterów może połączyć swe zaklęcia ofensywne, zadając wrogowi znacznie większe obrażenia. Na sprawdzenia czekają również rozmaite minigry, na przykład gotowanie posiłków lub łowienie ryb.

Kwestie techniczne

Produkcja przywodzi na myśl filmy anime, dzięki czemu może spodobać się nie tylko fanom serii, lecz także graczom niezaznajomionym z poprzednimi odsłonami cyklu. Tytuł wspiera funkcję cross-save, toteż rozgrywka rozpoczęta na stacjonarnej konsoli może być kontynuowana na handheldzie.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Summon Night 6: Lost Borders

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV