Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPSVPS4iOSAND
Okładka Hatoful Boyfriend (PC)
OkładkaHatoful Boyfriend (PC)

Hatoful Boyfriend

Oryginalna japońska gra z gatunku visual novel. Główna bohaterka przenosi się do szkoły średniej przeznaczonej w całości dla inteligentnych i mówiących ptaków. Na miejscu może zaprzyjaźnić się z jej uczniami oraz znaleźć prawdziwą miłość.

Przygodowe | science fiction | thriller | 2D | visual novel | reedycje/remastery/remaki | indie | symulator randkowy | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hatoful Boyfriend Premiera

4wrz2014

PC

21lip2015

PSV PS4

25maj2016

iOS

13lip2016

AND

Hatoful Boyfriend na platformę PC, AND itd. to produkcja z gatunku visual novel, w której większość bohaterów to młode ptaki, uczęszczające do szkoły średniej. Oryginalnie gra ukazała się w Japonii w 2011 roku. Za jej stworzenie odpowiada Moa Hato, mangaka należący do grupy półamatorskich twórców komiksów PigeoNation Inc. Tytuł narodził się jako absurdalny żart na Prima Aprilis, który Hato zrealizował w formie krótkiej gry zbudowanej we Flashu. Kilka miesięcy później projekt został rozszerzony i komercyjnie udostępniony użytkownikom komputerów PC. Edycja Hatoful Boyfriend, która trafiła do zachodnich odbiorców, jest remasterem oryginału, zbudowanym przez studio Mediatonic i wydanym przez firmę Devolver Digital. Nowa edycja oferuje poprawioną oprawę graficzną, współpracującą z rozdzielczościami HD. Z czasem gra trafiła również na urządzenia mobilne.

Fabuła

Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której na skutek tajemniczych wydarzeń ziemię opanowały inteligentne ptaki, a ludzka populacja skurczyła się do niewielkich rozmiarów. Rozpoczynając zabawę, wcielamy się jednak w człowieka - chodzącą do drugiej klasy liceum dziewczynę, która zaproszona została do ekskluzywnej szkoły przeznaczonej jedynie dla ptaków. Na miejscu zaprzyjaźnia się z innymi uczniami i w zależności od naszych decyzji spotka również prawdziwą miłość.

Mechanika

Podobnie jak w wielu innych visual novel, które nastawione są na nawiązywanie romantycznych relacji z napotkanymi bohaterami, gra została podzielona na kolejne dni. Gracze decydują, z kim i jak je spędzą. W tym czasie mogą spotkać się z wieloma potencjalnymi wybrańcami serca. Możliwość romansu z każdym z nich zależy zarówno od podjętych decyzji, jak i od statystyk głównej bohaterki, które poprawiamy, wykonując rożnego rodzaju czynności, takie jak uczenie się. Każdy romans oferuje także osobne zakończenie całej historii.

Hatoful Boyfriend posiada także specjalną bonusową ścieżkę fabularną, zatytułowaną Bad Boys Love, którą odblokowujemy po spełnieniu pewnych wymagań. Ma ona zupełnie innego bohatera i odbiega daleko od wyjściowej formuły symulatora randkowego. Historia ta utrzymana została w konwencji thrillera z elementami horroru i przedstawia prawdziwy obraz świata gry oraz zdarzenia, które doprowadziły do tego, że skrzydlate zwierzęta zawładnęły ziemią.

Kwestie techniczne

W trakcie rozgrywki gracze podziwiają ręcznie rysowane tła oraz wizerunki bohaterów. Co ważne, chociaż mamy do czynienia jedynie z różnymi gatunkami ptaków, to ich wizerunki można zastąpić ludzkimi portretami, które lepiej przekazują emocje oraz charaktery postaci.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 3,1 / 10 na podstawie 69 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Hatoful Boyfriend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Hatoful Boyfriend Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PSV
PS4
iOS
AND