Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4PSV
Okładka Danganronpa V3: Killing Harmony (PC)

Danganronpa V3: Killing Harmony

Trzecia pełnoprawna odsłona rozwijanej przez firmę Spike Chunsoft serii detektywistycznych thrillerów przygodowych w konwencji visual novel.

Przygodowe | science fiction | thriller | detektywistyczne | visual novel | elementy zręcznościowe

Okładka Danganronpa V3: Killing Harmony (PC)

data premiery gry:

12sty2017

PS4

31sty2017

PSV

26wrz2017

PC

Danganronpa V3: Killing Harmony na PC, PSV i PS4 to trzecia odsłona serii gier typu visual novel, zapowiedziana oficjalnie podczas targów Tokyo Game Show 2015. Za jej produkcję odpowiada studio Spike Chunsoft – ekipa znana z takich tytułów jak: Pokemon Super Mystery Dungeon, Etrian Mystery Dungeon, Attack on Titan: Humanity in Chains czy też Conception: Please Give Birth to My Child!

Fabuła

Historia prezentowana w Danganronpa V3: Killing Harmony opowiada o porwanym licealiście Kaede Akamatsu. Wraz z innymi uczniami trafił on do szkoły zwanej Gifted Inmates Academy. Na miejscu pluszowy miś Monokuma, podający się za dyrektora placówki, informuje swoich „gości”, że jedynym sposobem na wydostanie się z tego miejsca jest zabicie innego ucznia tak, by nie dać się złapać podczas śledztwa.

Mechanika

Danganronpa V3: Killing Harmony to pełnoprawna część cyklu, więc wykorzystano w niej patenty i mechanikę zastosowane w dwóch pierwszych odsłonach serii, czyli w Danganronpa: Trigger Happy Havoc oraz Danganronpa 2: Goodbye Despair. Tytuł nie ma za to zbyt wiele wspólnego ze spin-offem Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls z 2014 roku, który reprezentował gatunek trójwymiarowych gier akcji.

Rozgrywka podzielona jest na dwa główne elementy: School Life i Class Trial. W pierwszym przypadku wchodzimy w interakcje z innymi postaciami i posuwamy historię do przodu. Po jakimś czasie dochodzi jednak do morderstwa i wtedy przeskakujemy do Class Trial, czyli śledztw, w których poznajemy zeznania i oświadczenia różnych osób, szukamy dowodów itd. Znajduje to finał w postaci rozprawy sądowej, zrealizowanej w postaci serii minigier zręcznościowo-logicznych. Dzięki tak zwanym Truth Bullets możemy wskazywać, czy ktoś mówi prawdę, czy kłamie. Dodatkowo da się wtrącać w zeznania przy użyciu Lie Bullets, mieszając szyki szczególnie przekonującym kłamcom. Przydają się one, gdy rozmowa nie przebiega po naszej myśli i ciężko wyciągnąć z przesłuchiwanego prawdziwe informacje. W Danganronpa V3: Killing Harmony pojawiły się też nowe mechanizmy, jak np. Mass Panic Debates, czyli rozmowy wielu postaci w tym samym czasie, co znacznie utrudnia znalezienie mordercy.

Inne

Danganronpa V3: Killing Harmony okazało się sukcesem w Japonii. Gra zgarnęła wysokie oceny w mediach, w tym 37/40 w magazynie Famitsu, a dodatkowo sprzedała się w pierwszym tygodniu obecności w sklepach w nakładzie przekraczającym 100 tysięcy egzemplarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Danganronpa V3: Killing Harmony

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Danganronpa V3: Killing Harmony

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4690K 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 26 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core i3-4170 3.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 26 GB HDD, Windows 7 64-bit

Wieści ze świata (Mass Effect: Andromeda, Danganronpa V3) 3/3/2017
Wieści ze świata (Mass Effect: Andromeda, Danganronpa V3) 3/3/2017

wiadomość3 marca 2017

Dziś piszemy o trybie multiplayer w grze Mass Effect: Andromeda (peer-to-peer, dostępne postacie) oraz o zapowiedzi anglojęzycznej wersji Danganronpa V3: Killing Harmony (pecetowej i konsolowej). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS4
PSV
PC