Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Conception: Please Give Birth to My Child! (PSP)
OkładkaConception: Please Give Birth to My Child! (PSP)

Conception: Please Give Birth to My Child! PSP

Japońska gra RPG zawierająca elementy charakterystyczne dla gatunku visual novel. Nasz protagonista nazywa się Itsuki Yuge — to licealista, który w niewyjaśnionych okolicznościach trafia do fantastycznego świata nękanego przez mroczne istoty.

RPG | TPP | fantasy | turowe | visual novel | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Conception: Please Give Birth to My Child! Premiera PSP

26kwietnia2012

producent: Spike Chunsoft wydawca: Atlus Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Conception: Please Give Birth to My Child!

Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable

Kingdom Hearts: Birth by Sleep

Dissidia: Final Fantasy

Conception: Please Give Birth to My Child! to trójwymiarowa gra jRPG, w której gracze walczą w losowo generowanych podziemiach, w towarzystwie stworzonych przez siebie gwiezdnych dzieci – magicznych pomocników, którzy powstają z połączenia duszy protagonisty oraz bohaterek gry. Tytuł jest pierwszą produkcją japońskiego studia Spike Chunsoft, które powstało oficjalnie w 2012 roku po połączeniu firm Spike i Chunsoft. W 2013 roku gra doczekała się kontynuacji, która trafiła na konsole PS Vita oraz Nintendo 3DS.

Bohaterem gry jest przeciętny licealista o imieniu Itsuki Yuge. W tajemniczych okolicznościach zostaje przeniesiony do fantastycznego świata o nazwie Granvania, któremu zagrażają złe i nieczyste istoty. Protagonista dowiaduje się, że jest wybrańcem posiadającym moc pozwalającą na zniszczenie monstrów. Dopóki nie zniszczy ostatniej z nich nie będzie mógł wrócić do domu. Trafia więc do specjalnej akademii gdzie spotyka 13 bohaterek, z której każda reprezentuje jeden ze znaków zodiaku. Jego zadnie jest proste, wraz z nimi, musi zmierzyć się z niebezpieczeństwami i pokonać potwory terroryzujące świat. Przy użyciu specjalnej maszyny jest w stanie z każdą z nich stworzyć gwiezdne dzieci, magiczne istoty, które walczą u boku swoich „rodziców”.

Model rozgrywki przypomina bardzo najnowsze odsłony serii Persona, świetnie znanej fanom gatunku. Gra podzielona podzielona jest na kilka modułów. Pierwszy przypomina tradycyjną przygodówkę visual novel. Gracze mogą lepiej poznać każdą bohaterkę, w rożnego rodzaju scenariuszach i zaprosić ją na randkę. Drugi moduł to już dość tradycyjny dungeon-crawler z walką w trybie turowym. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, przemierzając losowo generowane podziemia. Przeciwnicy są widoczny na ekranie, możemy ich zaskakiwać lub unikać. Większość wrogów jest podatna na konkretny rodzaj ataku, co możemy wykorzystać, planując walkę. W trakcie potyczek, towarzyszy nam maksymalnie jedna bohaterka oraz kilkoro gwiezdnych dzieci. Na statystyki dzieci wpływa stopień zażyłości z daną partnerką oraz jej umiejętności. W mieście możemy wyposażyć się w lepszy ekwipunek, a także wysyłać dzieci na poszukiwania potrzebnych nam przedmiotów.

Oprawa graficzna tytułu nie zachwyca, ale tez nie powinna odpychać graczy. Dwuwymiarowe elementy gry przygotowano z dużą starannością. Silnik gry prezentuje się gorzej w przypadku trójwymiarowego otoczenia oraz modeli postaci i przeciwników.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Conception: Please Give Birth to My Child!: Odpowiednia dla każdego wieku.