Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2PSP
Okładka Persona 3 (PS2)

Persona 3

Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable

Shin Megami Tensei: Persona 3 to gra z gatunku jRPG. Gracz kieruje poczynaniami nastoletniej uczennicy obdarzonej mocą przywoływania demonów i walczy z zagrażającymi ludzkości monstrami pod wodzą Shadowa.

RPG | TPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | visual novel | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy

Okładka Persona 3 (PS2)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

data premiery gry:

14sie2007

PS2

1lis2009

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Persona 3 to kolejna część serii, która debiutowała jeszcze na pierwszej konsoli PlayStation. Jest to pozycja typu jRPG, w której bohatera oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Poprzednia gra z owego cyklu, czyli Persona 2: Eternal Punishment (trzecia z kolei po Persona i Persona 2: Innocent Sin), przyniosła nam definitywne zakończenie przygody z jej bohaterami, dlatego też w Persona 3 mamy przyjemność poznać inne postacie i rozpocząć zupełnie nową historię.

Prowadząc normalne uczniowskie życie spędzamy czas jak każdy inny nastolatek: najpierw lekcje i szkolne zajęcia, a później spotkania z rówieśnikami, zabawy, wędrówki po mieście itd. Należy pamiętać o możliwie najczęstszych spotkaniach z członkami naszego zespołu, pomaga to zwiększać umiejętności potrzebne do walki z demonami. Gra jest tak skonstruowana byśmy mieli okazję spędzić w "budzie" cały rok szkolny. Należy więc brać pod uwagę wszelkie "atrakcje", towarzyszące nauce – egzaminy, szkolne bale, choroby uczniów, zawody sportowe itp. Przekłada się to bezpośrednio na nasze drugie, nocne życie – może się zdarzyć, że przyjaciele nie mogą nam pomóc, bo są np. chorzy lub muszą się uczyć do egzaminów!

Nocne życie to głównie boje z hordami Shadowa. Nasza drużyna walczy przywołując Persona. Główna bohaterka ma jeszcze inną zdolność: jako jedyna potrafi łączyć ze sobą demony, tworząc w ten sposób nowe, potężniejsze Persona. Nowe potwory zdobywamy również poprzez kolekcjonowanie kart z wizerunkami demonów. Raz zdobyta karta daje nam możliwość wielokrotnego przywołania widniejącej na niej bestii.

Gra jest zrobiona tak, by jak najlepiej trafiać w gusta nastoletniej, szkolnej młodzieży. Autorzy postarali się jak najwierniej odzwierciedlić zachowania i ubiór nastolatków. W sposób młodzieżowy zrobione jest również menu gry, np. portrety i opisy bohaterów wyglądają jak zdjęcia wyrwane z gazety. Starzy wyjadacze mogą również bawić się w tropienie nawiązań do poprzednich gier z serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 314 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Persona 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Persona 3

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Atlus zapowiada trzy nowe spin-offy serii Persona

wiadomość2 sierpnia 2017

Japońskie studio Atlus zapowiedziało aż trzy nowe spin-offy serii Persona. Dwa pierwsze to muzyczno-rytmiczne Persona 3: Dancing Moon Night oraz Persona 5 Dancing Star Night. Obie gry ukażą się na PlayStation 4 i PS Vicie. Trzecia produkcja, zatytułowana Persona Q2, jest klasycznym dungeon-crawlerem, tworzonym z myślą o konsoli Nintendo 3DS.

Atlus zapowiedział trzy nowe gry z serii Persona

wiadomość31 sierpnia 2011

Mamy dobre wiadomości dla fanów serii Persona. Jak ujawniła firma Atlus, rozpoczęto prace nad piątą odsłoną cyklu, a czwarta część serii zostanie przeniesiona na konsolę przenośną PlayStation Vita. Co więcej, zapowiedziano również nową bijatykę osadzoną w tym uniwersum.

Sony ogłasza nominacje do pierwszych PSN Gamers’ Choice Awards

wiadomość16 lutego 2011

Koncern Sony, w związku z niezwykłą, ciągle rosnącą popularnością PlayStation Network i systemów cyfrowej dystrybucji na konsolach w ogóle, postanowił powołać do życia nagrody PSN Gamers’ Choice Awards. Otrzymają je wybrane przez graczy tytuły, które można pobrać na PlayStation 3 lub PlayStation Portable właśnie z wykorzystaniem tej usługi.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (22 lipca 2008)

wiadomość22 lipca 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to zbiór mniej ważnych newsów napisanych krótko, zwięźle i na temat. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was informacje o optymalizacji Sacred 2, książkowej trylogii Gears of War, DLC dla Samby de Amigo, kolejnej próbie sił pomiędzy EA i T2 i innych. Zapraszamy do lektury.

Kolejna część Persona zapowiedziana

wiadomość6 lipca 2008

Na odbywającej się właśnie imprezie Anime Expo 2008, przedstawiciele firmy Atlus poinformowali, iż pod koniec tego roku na rynku ukaże się kolejna część cyklu cRPG, Shin Megami Tensei: Persona 4. Akcja gry przeniesie nas w wiejskie krajobrazy Japonii, a sama fabuła ma być dłuższa, bardziej skomplikowana i intrygująca niż w poprzedniej odsłonie serii.

PS2
PSP