Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2017, 18:07

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Atlus zapowiada trzy nowe spin-offy serii Persona

Japońskie studio Atlus zapowiedziało aż trzy nowe spin-offy serii Persona. Dwa pierwsze to muzyczno-rytmiczne Persona 3: Dancing Moon Night oraz Persona 5 Dancing Star Night. Obie gry ukażą się na PlayStation 4 i PS Vicie. Trzecia produkcja, zatytułowana Persona Q2, jest klasycznym dungeon-crawlerem, tworzonym z myślą o konsoli Nintendo 3DS.

W trakcie specjalnego koncertu muzycznego, którego główną atrakcją były wykonywane na żywo utwory ze ścieżek dźwiękowych produkcji spod szyldu Persona, studio Atlus zapowiedziało aż trzy nowe spin-offy tego popularnego cyklu. Persona 3: Dancing Moon Night oraz Persona 5: Dancing Star Night mają ukazać się w Japonii wiosną 2018 roku. Trafią one jednocześnie na PlayStation 4 i PlayStation Vitę. Persona Q2 pojawi się w podobnym czasie na konsoli Nintendo 3DS. Na razie nie potwierdzono premiery gier na Zachodzie.

Podobnie jak Persona 4: Dancing All Night, która wydana została w 2015 roku na PlayStation Vicie, Persona 3: Dancing Moon Night i Persona 5: Dancing Star Night będą zręcznościowymi produkcjami rytmiczno-muzycznymi. Zwiastuny nie zawierają wskazówek co do tego, czy jakimkolwiek znaczącym zmianom ulegnie model rozgrywki wprowadzony przez poprzednika. Jest jednak wielce prawdopodobne, że oba tytuły będą posiadać rozbudowaną kampanię fabularną, która zrealizowana zostanie w formacie visual novel. W trakcie zabawy usłyszymy kilkadziesiąt utworów, pochodzących odpowiednio z Persony 3 i Persony 5, z których część stanowić będą remiksy oraz zupełnie nowe kompozycje.

Persona Q2 będzie klasycznym dungeon-crawlerem, korzystającym z formuły oraz systemów rozgrywki pochodzących z serii Etrian Odyssey. Tytuł jest następcą Persony Q: Shadow of the Labyrinth z 2014 roku. Jej bohaterami były postacie z Persony 3 oraz Persony 4, przeniesione do alternatywnej rzeczywistości/wymiaru, w którym mogły się ze sobą spotkać i współpracować. Biorąc pod uwagę to, że gra ukaże się na 3DS-ie, nie powinniśmy spodziewać się drastycznych zmian w oprawie graficznej oraz modelu zabawy. Oficjalna strona tytułu wskazuje na to, że skupi się on przede wszystkim na obsadzie Persony 5. Niestety, poza logo nie dysponujemy na razie żadnymi dodatkowymi informacjami.

Niektórzy fani oskarżają deweloperów o nadmierną eksploatację serii. Zaledwie kilka dni temu Atlus zapowiedział serial anime, który adaptować będzie historię przedstawioną w Personie 5

Zapowiedź Atlusa nie powinna być niespodzianką. Już jakiś czas temu wydawca zarejestrował szereg domen internetowych, a także przeprowadził ankiety wśród fanów, wyraźnie wskazujące na plany dotyczące nowych gier. Na publikację czeka jeszcze potencjalnie kolejna bijatyka z serii Persona Arena, tym razem z bohaterami piątej odsłony głównego cyklu. Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się również remake Persony 3. Deweloperzy dysponują w tej chwili nowym silnikiem oraz trójwymiarowymi modelami, które ułatwiłyby znacząco pracę nad odświeżoną wersją produkcji. Niewykluczone, że w niedługim czasie doczekamy się też portu Persony 4: Dancing All Night na PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona Persony 3: Dancing Moon Night i Persony 5: Dancing Star Night
  2. Oficjalna strona Persony Q2