Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PSV
Okładka Persona 4: Dancing All Night (PS4)
OkładkaPersona 4: Dancing All Night (PS4)

Persona 4: Dancing All Night

Gra rytmiczna opracowana przez firmę Atlus we współpracy ze studiem Dingo.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | visual novel | elementy przygodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Persona 4: Dancing All Night Premiera

25cze2015

PSV

24maj2018

PS4

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Persona 4: Dancing All Night na PlayStation 4 to klasyczna gra rtymiczno-muzyczna, będąca spin-offem przebojowego jRPG Persona 4: The Golden. Tytuł wyprodukowała ekipa deweloperska japońskiej firmy Atlus, we współpracy z firmą Sega oraz studiem Dingo, znanym przede wszystkim dzięki serii Hatsune Miku: Project Diva. Persona 4: Dancing All Night ukazała się pierwotnie wyłącznie na Playstation Vicie w 2015 roku. Premiera portu na PlayStation 4 towarzyszyła debiutowi gier Persona 3: Dancing Moon Night oraz Persona 5: Dancing Star Night. Nowa wersja gry wzbogacona została o zawartość wydanych wcześniej DlC, a także poprawioną oprawę graficzną.

Fabuła

Persona 4: Dancing All Night posiada rozbudowaną kampanię fabularną, przygotowaną głównie z myślą o fanach oryginalnej Persony. Akcja tytułu rozgrywa się niedługo po finale Persony 4. a gracze mają możliwość ponownego wcielenia się w postać jej głównego bohatera. Rise Kujikawa wróciła do swojej kariery idolki i piosenkarki. W trakcie przygotowań do dużego festiwalu muzycznego wpada na pomysł, by w roli tancerzy wystąpili wraz z nią na scenie przyjaciele z rodzinnego miasteczka Inaba. Wszyscy wybierają się więc do Tokio i wraz z Rise przygotowują się do koncertu. Wkrótce wplątują się jednak w kolejną tajemniczą sprawę. Tym razem związana jest ona z konkurencyjnym popowym zespołem Kanamin Kitchen i jej członkiniami, które znikają w tajemniczych okolicznościach. Historia została przedstawiona w całości w formie tradycyjnego dwuwymiarowego visual novel.

Mechanika

Persona 4: Dancing All Night to typowa gra rytmiczno-muzyczna, która przygotowana została z myślą o osobach nie mających dużego doświadczenia z gatunkiem. Chociaż w tytule produkcji znajduje się słowo „taniec”, zadaniem gracza polega jedynie na wciskaniu w odpowiednim momencie jednego z sześciu podświetlonych przycisków (trzy przyciski kierunkowe oraz trzy funkcyjne). Kluczem do zwycięstwa jest refleks, precyzja oraz dobre wyczucie rytmu. Twórcy przygotowali w sumie kilkadziesiąt różnych piosenek i kilka stopni trudności. Za ukończenie każdego utworu nagradzani jesteśmy wirtualną walutą, za którą możemy kupić akcesoria oraz stroje dla wszystkich bohaterów.

Kwestie techniczne

Zgodnie z tym, do czego przywykli miłośnicy produkcji spod szyldu Persona, Persona 4: Dancing All Night utrzymana jest w tradycyjnym dla tego cyklu kolorowym i wyrazistym stylu. Trójwymiarowa grafika wykonana została z użyciem technologii cel-shading. Na uwagę zasługuje soundtrack, który praktycznie w całości składa się z remiksów utworów pochodzących ze ścieżki dźwiękowej Persony 4. Zostały one przygotowane przez japońskich muzyków na czele z Tetsuyą Komuro i Daisuke Asakurą.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Persona 4: Dancing All Night: Odpowiednia dla każdego wieku.

PSV
PS4