Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieXONEPCPS4XSX
Okładka DJMAX Respect V (XONE)
OkładkaDJMAX Respect V (XONE)

DJMAX Respect V

DJMAX Respect

Gra muzyczno-rytmiczna będąca specjalną, rocznicową odsłoną cyklu DJMAX, zapoczątkowanego w 2004 roku przez koreańską firmę Neowiz.

Towarzyskie | rytmiczne | muzyczne | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

DJMAX Respect V Premiera

6mar2018

PS4

12mar2020

PC

7lip2022

XONE XSX

Gry podobne do DJMAX Respect V

Fuser

Thumper

Guitar Hero Live

DJMAX Respect (DJMAX Respect V na komputerach PC) to klasyczna dwuwymiarowa gra muzyczno-rytmiczna, oferująca wiele trybów zabawy, przystępny model rozgrywki, a także setki utworów reprezentujących wiele gatunków muzycznych. Produkcja zadebiutowała w 2017 roku we wschodniej Azji, gdzie była dostępna wyłącznie na PlayStation 4. Po roku od premiery została ona oficjalnie wydana na Zachodzie, a w 2019 roku trafiła również na komputery PC. Warto dodać, że tytuł jest specjalnym rocznicowym projektem cyklu DJMAX, który został powołany do życia w 2004 roku przez koreańską firmę NeoWiz Games i doczekał się co najmniej kilkunastu odsłon, które pojawiły się głównie na platformach przenośnych, takich jak konsole PSP i PS Vita, a także telefony i tablety z systemami iOS i Android.

Mechanika

DJMAX Respect zawiera ponad sto utworów wyjętych z gier DJMAX Portable (premiera w 2006 roku) oraz DJMAX Portable 2 (debiut w 2007 roku). Twórcy umożliwi także zakup kolejnych piosenek w formie DLC. W zestawach dodatków znajdziemy muzykę z gier: DJMAX Portable Clazziquai Edition, DJMax Portable Black Square, DJMAX Portable 3, DJMAX Technika, DJMAX Technika 2, DJMAX Technika 3, DJMAX Ray i DJMAX Hot Tunes.

Produkcja korzysta z modelu rozgrywki wywodzącego się wprost z najpopularniejszych produkcji spod szyldu DJMAX, które wydane zostały na PSP. Podobnie jak w Guitar Hero czy Rock Band, w trakcie zabawy widzimy pionową trasę podzieloną na kilka ścieżek, na których pojawiają się kolorowe klocki, przemieszczające się z góry na dół ekranu Do każdej ścieżki przypisany jest jeden z przycisków pada, który wciskamy w odpowiednim momencie.

Tryby gry

DJMAX Respect oferuje kilka wariantów zabawy. Poza możliwością gry w standardowym trybie arcade, w którym wybieramy kolejne piosenki z listy udostępnionych utworów, gracze mogą również sprawdzić swoje możliwości w kampanii, oferującej szereg misji, narzucających nam różnego rodzaju ograniczenia i utrudnienia. Istnieje także możliwość gry multiplayer w sieci i lokalnie na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

DJMAX Respect nie oferuje zaawansowanej oprawy graficznej. Interfejs gry został zrealizowany jednak z dużą dbałością o detale, a teledyski wyświetlane w trakcie zabawy zostały zremasterowane i są dostępne w wersji HD

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-7  

Klasyfikacja PEGI DJMAX Respect V

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

DJMAX Respect V Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5850 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PS4
PC
XONE
XSX