Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2013, 10:41

Zapowiedziano garść nowych tytułów z serii Persona

Firma Atlus zapowiedziała na przyszły rok kolejne tytuły z serii Persona, wchodzącej w skład Shin Megami Tensei. Będzie to Persona 5 na PlayStation 3 oraz trzy spin-offy gry Persona 4, przeznaczone na konsole PlayStation Vita, 3DS i PlayStation 3.

W miniony weekend firma Atlus zorganizowała specjalne livestreamowe wydarzenie poświęcone serii Persona, wchodzącej w skład cyklu Shin Megami Tensei. Przy tej okazji zapowiedziano cztery tytuły z owej podserii, które ukażą się na różnych konsolach w nadchodzącym roku – pełnoprawną piątą odsłonę oraz trzy spin-offy czwartej części.

Nowości w serii Persona:
  • Persona Q: Shadow of the Labyrinth (3DS, czerwiec 2014)
  • Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex Hold (PS3, lato 2014)
  • Persona 4: Dancing All Night (PS Vita, jesień 2014)
  • Persona 5 (PS3; zima 2014)

Niestety, o Personie 5 wiemy na tę chwilę niewiele ponad to, że powstaje. Podano jedynie docelową platformę sprzętową – PlayStation 3 – i przybliżony termin premiery w Japonii: zimę 2014 roku (nie zdradzono, kiedy można spodziewać się debiutu w innych częściach świata). Pokazano też krótki teaser (możecie go zobaczyć powyżej), z którego wynika, że w prace nad projektem są zaangażowani: dyrektor Katsura Hashino, projektant postaci Shigenori Soejima oraz kompozytor Shoji Meguro.

Więcej informacji posiadamy na temat wspomnianych spin-offów. Pierwszy z nich będzie zatytułowany Persona Q: Shadow of the Labyrinth i wyjdzie na konsolę 3DS. Premierę w Japonii wyznaczono na czerwiec 2014 roku (terminu dla innych rejonów nie podano). Będziemy mielu to do czynienia z produkcją należącą do gatunku dungeon crawlerów, w której pojawią się grywalne postacie z Persony 3 i Persony 4. Również w tym przypadku deweloper podzielił się niedługim zwiastunem (znajdziecie go powyżej).

Następny tytuł to Persona 4: Dancing All Night. Tym razem mówimy o muzyczno-tanecznej grze akcji, w której walka będzie toczyć się w rytm dźwięków. Jej docelową platformę sprzętową stanowi PlayStation Vita, a japoński termin premiery to jesień 2014 roku (tak jak poprzednio, informacji na temat Ameryki czy Europy nie ujawniono). Nie zabrakło zwiastunu i dla tej produkcji (jest on widoczny powyżej).

Ostatnią już pozycję stanowi ujawniona wcześniej Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex Hold, znana też jako Persona 4 Arena 2, którą teraz Atlus zapowiedział w wydaniu na konsolę PlayStation 3. Zadebiutuje ona latem 2014 roku (ponownie, dotyczy to Japonii – terminu dla pozostałej części globu nie podano), natomiast już za kilka dni tytuł ukaże się na automatach w Kraju Kwitnącej Wiśni. Mamy tu do czynienia z klasyczną dwuwymiarową bijatyką, rozwiniętą względem pierwszej Areny – między innymi lepiej zbalansowano rozgrywkę i wprowadzono garść nowych postaci. Tak jak poprzednio, i tutaj deweloper podzielił się trailerem (widocznym wyżej).