Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex (PS3)
OkładkaPersona 4: The Ultimax Ultra Suplex (PS3)

Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex PS3

Bezpośrednia kontynuacja bijatyki osadzonej w uniwersum serii Shin Megami Tensei: Persona, która ukazała się w 2012 roku. Twórcy wprowadzili nowe postacie, ataki, areny, a także szereg poprawek związanych z systemem walki.

Bijatyki | 2D | visual novel | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex Premiera PS3

28sierpnia2014

producent: Arc System Works wydawca: Atlus Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex

Mortal Kombat

Injustice: Gods Among Us

Phantom Breaker: Extra

Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka osadzona w realiach popularnego cyklu japońskich RPG-ów – Shin Megami Tensei: Persona, będąca bezpośrednią kontynuacją gry Persona 4: The Ultimate In Mayonaka Arena, wydanej w 2012 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360. Za stworzenie tytułu ponownie odpowiada renomowane japońskie studio Arc System Works, doskonale znane miłośnikom gatunku dzięki popularnym seriom BlazBlue i Guilty Gear. W kolejnym wydaniu produkcji twórcy wprowadzili szereg drobnych poprawek, wpływających na siłę poszczególnych zawodników, nie zapominając równocześnie o wprowadzeniu nowych postaci, ataków, a także scenariusza.

Fabuła tytułu i jego kampania single player, podobnie jak w pierwszej części, odgrywa wyjątkowo znaczącą rolę. Deweloperzy przygotowali rozbudowany scenariusz, przedstawiony w formie visual novel. Przeczytanie wszystkich rozdziałów może zająć wiele godzin, podczas których gracze będą jedynie biernie śledzić opisane wydarzenia, przerywane od czasu do czasu pojedynkiem. Historia rozpoczyna się w kilka dni po zakończeniu wydarzeń z poprzedniej gry. Bohaterowie odkrywają, że w telewizyjnym świecie po raz kolejny startuje turniej walki, postanawiają więc przekonać się co za nim stoi. Do obecnych wcześniej postaci dołączają nowe, między innymi Junpei Iori oraz Yukari Takeba, znani z Persony 3, a także Sho Minazuki, pierwsza oryginalna postać w uniwersum Persony, stworzona na potrzeby tytułu.

Gra jest tradycyjną i kompleksową dwuwymiarową bijatyką, przystosowaną jednak do potrzeb początkujących graczy. Naprzeciwko siebie staje dwóch wojowników. Zadaniem każdego z nich jest znokautowanie rywala, czyli zredukowanie jego paska życia do zera. W tym celu stosują oni własne style walki, które obejmują zarówno zwykłe ciosy, jak i ataki specjalne. W zależności od wybranej postaci, w trakcie rozgrywki musimy zwracać uwagę na rozmaite systemy i wskaźniki, związane ze indywidualnym stylem walki. Dużą rolę odgrywają też tzw. kombosy, czyli łączenie ciosów w sekwencje. Tytuł oferuje zarówno tryb single player, jak i rozgrywki wieloosobowe. Multiplayer dostępny jest zarówno na jednej konsoli, jak i przez sieć.

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną to nie uległa ona praktycznie żadnym zmianom. Poza nowymi arenami i interfejsem oraz efektami ataków, nie znajdziemy w tej kwestii istotnych nowości. Twórcy wykorzystali te same modele postaci oraz animacje. Rockowo-jazzową ścieżkę dźwiękową ponownie stworzył Shoji Meguro, czyli kompozytor od lat związany z cyklem.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.