Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Persona 4 Golden (PSV)

Persona 4 Golden PSV

Shin Megami Tensei: Persona 4 - The Golden

Odświeżona i rozszerzona konwersja jednego z najlepszych jRPG-ów, jakie kiedykolwiek ukazały się na PlayStation 2. Zwiększyło się grono dostępnych bohaterów, mechanika rozgrywki, rozszerzeniu uległa oprawa audio oraz filmiki przerywnikowe.

RPG | TPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | visual novel | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy

PlayStation Vita
Okładka Persona 4 Golden (PSV)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

2października2012

Shin Megami Tensei: Persona 4 – The Golden to odświeżona wersja czwartej części japońskiego cyklu gier roleplaying, stworzonego przez firmę Atlus. Edycja na PlayStation Vita oferuje szereg ulepszeń w porównaniu do pierwowzoru z PlayStation 2.

Do niewielkiej miejscowości Inaba trafia wychowany w dużym mieście uczeń liceum. Krótko po jego przybyciu, w okolicy popełnione zostaje okrutne morderstwo, które w niedługim czasie przeradza się w serię zbrodni. Policja nie ma żadnych śladów ani podejrzanych. Ponadto, wśród okolicznej młodzieży popularność zaczyna zdobywać plotka, według której o północy w deszczowe noce ekran wyłączonego telewizora potrafi zdradzić kto jest nam przeznaczony. Główny bohaterowi szybko udaje się zgromadzić wokół siebie grupkę przyjaciół. Próba odnalezienia źródła wspomnianej plotki doprowadza ich do odkrycia lustrzanego świata zamieszkałego przez istoty zwane Cieniami, do którego można się dostać jedynie przez telewizory.

Shin Megami Tensei: Persona 4 oferuje ponad 60 godzin rozgrywki - w tym czasie gracze muszą umiejętnie rozplanować szkolny plan zajęć naszego bohatera, wolny czas z przyjaciółmi oraz oczywiście przygotować go do konfrontacji z "tymi złymi". Duży nacisk, podobnie jak w poprzedniej części gry, położono na relacje z przyjaciółmi - bez ich pomocy ukończenie gry jest bardzo trudne.

W porównaniu z pierwowzorem z PlayStation 2 Persona 4: The Golden oferuje sporo ulepszeń. W obsadzie gry pojawiła się nowa bohaterka o imieniu Mary. Do mechaniki zabawy wprowadzone zostały zmiany, których domagali się fani. Ścieżka audio uległa rozszerzeniu i zawiera teraz o połowę więcej nagranych dialogów niż poprzednio. Otrzymaliśmy też nowe intro, a śledzenie fabuły uatrakcyjniają dodatkowe animowane scenki przerywnikowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 263 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Persona 4 Golden

Wymagania wiekowe Persona 4 Golden

16+

Świetna sprzedaż Persony 4: Golden i Persony 4: Arena
Świetna sprzedaż Persony 4: Golden i Persony 4: Arena

wiadomość20 października 2012

Producent gier Persona 4: Golden i Persona 4: Arena podzielił się informacjami na temat sprzedaży obu tytułów. Persona 4: Golden trafiła w Japonii do 260 tysięcy fanów, podczas gdy na całym świecie rozeszło się 240 tysięcy egzemplarzy Persony 4: Arena. Wyniki te przekroczyły wcześniejsze oczekiwania twórców.