Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2020, 09:16

autor: Adrian Werner

Persona 4 na PC to hit – liczba graczy przekroczyła 0,5 mln egzemplarzy

Pecetowa wersja gry Persona 4 Golden okazała się prawdziwym przebojem. W niecały miesiąc od premiery a Steamie ta produkcja jRPG zdobyła już ponad pół miliona graczy.

Studio Atlus pochwaliło się, że w pecetowe Persony 4 Golden zagrało już ponad pół miliona osób. Jest to w pełni płatna produkcja i nie miała żadnego dema, ani darmowego okresu, więc liczba sprzedanych egzemplarzy najpewniej jest także blisko 500 tys., choć zawsze jakaś część nabywców zwraca gry po pewnym czasie od zakupy, zwłaszcza że serwis Steam uczynił to bardzo łatwym. Płatna wersja strony SteamSpy szacuje, że konwersję posiada 427 tys. użytkowników sklepu firmy Valve.

W każdym razie wynik gry jest imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że udało się wypracować w niecały miesiąc od premiery, gdyż gra zadebiutowała na Steamie 13 czerwca tego roku. Aby uczcić ten sukces, Shigenori Soejima, czyli artysta odpowiedzialny za projekty postaci, stworzył specjalny rysunek, który możecie zobaczyć poniżej.

Warto dodać, ze gra nadal przyciąga przed monitory tłumy. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia w Personę 4 na Steamie bawiło się prawie 12 tys. osób jednocześnie. To bardzo dobry wynik dla produkcji przeznaczonej tylko dla pojedynczego gracza, której premiera miała miejsce prawie miesiąc temu.

Najlepszym dniem dla gry był 14 czerwca, czyli pierwsza niedziela po premierze. Wtedy w pewnym momencie w Personę 4 jednocześnie bawiło się 29 984 osoby. Liczba ta robi duże wrażenie, gdyż stanowi najwyższy wynik w historii w kategorii produkcji jRPG dla pojedynczego gracza. Poprzednim liderem było Final Fantasy XV z rekordem aktywności wynoszącym 29 279 użytkowników.

Sukces pecetowej wersji jest tym bardziej imponujący, że jest to już całkiem leciwa produkcja. Wczoraj twórcy obchodzili dwunastą rocznicę jej premiery na PlayStation 2. Z kolei rozszerzona wersja Golden zadebiutowała w 2012 roku na PlayStation Vita. Jak widać, mimo to zapotrzebowanie na wydanie PC było bardzo duże.

Doskonałe wyniki sprzedaży gry na pecetach sprawiają, że konwersje innych odsłon cyklu wydają się bardzo prawdopodobne. Trudo jednak ocenić, czy będzie to Persona 3 czy Persona 5. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby Atlus przeniósł na PC obie produkcje.

  1. Persona 4 Golden na Steamie
  2. Oficjalna strona gry