Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2020, 09:38

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 nie trafi do Xbox Game Pass, przynajmniej na premierę

Zespół CD Projekt RED rozwiał wątpliwości, potwierdzając, że nie ma w planach udostępnienia Cyberpunka 2077 w ramach usługi Xbox Game Pass.

Cyberpunk 2077 nie trafi do Xbox Game Pass, przynajmniej na premierę - ilustracja #1
Na CP2077 poczekamy do listopada.

Studio CD Projekt RED poinformowało, że nie ma w planach udostępnienia gry Cyberpunk 2077 w abonamentowej usłudze Xbox Game Pass. Zrobiono to w odpowiedzi na tweet dziennikarza Jeffa Grubba z serwisu Venture Beat, który zasugerował, że dla firmy Microsoft zdobycie takiej produkcji dla swojej usługi miałoby większy sens niż próba wykupienia jej na wyłączność dla jednej konsoli.

Wypowiedź przedstawiciela dewelopera skonstruowana jest tak, że nie wyklucza, iż w przyszłości CP2077 zawita do Xbox Game Pass, ale jeśli tak się stanie, to dopiero w jakiś czas po premierze gry. Trudno się dziwić takiej decyzji twórców, gdyż Cyberpunk 2077 zapowiada się na jeden z największych bestsellerów tego roku.

Szybka reakcja polskiego studia na twitterowe rozważania dziennikarza może wydawać się przesadzona, ale w tym wypadku nie jest zaskoczeniem. W maju tego roku portugalski oddział Microsoftu błędnie poinformował, że CP2077 będzie od dnia premiery dostępny w abonamencie Xbox Game Pass. Wpis szybko usunięto, ale spowodował on duże zamieszanie. Nic więc dziwnego, że teraz CD Projekt RED woli dmuchać na zimne, aby uniknąć powtórki takiej sytuacji.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X oraz PS5. Premiera zaplanowana została na 19 listopada tego roku, równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych. Zainteresowanym grą polecamy lekturę naszej zapowiedzi, napisaną po kilku godzinach spędzonych z grywalną wersją projektu.

  1. Grałem 4 godziny w Cyberpunka 2077 – to świetna gra, ale…
  2. Oficjalna strona gry
  3. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR
  4. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3
  5. Świat Cyberpunka 2020 – przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  6. Wszystko o Cyberpunk 2077