Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2021, 08:44

Persona 4: Golden pecetowym hitem; świetna sprzedaż gry na Steam

Persona 4: Golden notuje fantastyczną sprzedaż na Steamie. Atlus, który wydaje grę, poinformował, że w rok od premiery gracze nabyli milion kopii gry.

Persona 4: Golden może pochwalić się fantastycznym wynikiem sprzedażowym na PC. Firma Atlus, która odpowiedzialna jest za stworzenie tej produkcji, poinformowała za pośrednictwem Twittera, że od momentu premiery w czerwcu ubiegłego roku sprzedało się milion kopii gry.

Już po miesiącu od premiery wydawca mógł świętować 500 tysięcy sprzedanych kopii, co było wynikiem znacznie powyżej przedpremierowych oczekiwań. Dzięki tym liczbom wydawca postanowił mocniej wspierać pecetowy rynek grami, które wcześniej dostępne były wyłącznie na konsolach.

Łączna sprzedaż Persona 4: Golden na PS Vita i PC dobiła do 2,5 miliona kopii. SEGA poinformowała także o wynikach pozostałych gier z tej serii. Persona 5: Royal osiągnęła rezultat na poziomie 1,8 miliona, a Persona 5 Strikers - 1,3 miliona (dane z kwietnia 2021 roku). Cała seria przebiła próg 15 milionów sprzedanych egzemplarzy od debiutu, który miał miejsce 25 lat temu (Revelations: Persona na PlayStation).

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Persona 4: Golden, to produkcję możecie zakupić taniej o 35% (46,79 zł) na trwającej steamowej wyprzedaży.

  1. Persona 4 Golden na Steamie
  2. Oficjalna strona gry

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej