Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2021, 21:20

autor: Ender

Black Geyser to RPG dla fanów Baldur's Gate i PoE; wiemy, kiedy zagramy

Black Geyser: Couriers of Darkness to nadchodząca klasyczna, izometryczna gra RPG, która wzorowana jest na hitach takich jak Baldur's Gate i Pillars of Eternity. Deweloperzy zdradzili datę premiery produkcji w programie wczesnego dostępu na Steamie oraz przedstawili jej nowy zwiastun.

Black Geyser: Couriers of Darkness to nowa klasyczna gra RPG z akcją przedstawioną w widoku izometrycznym. Tytuł został ufundowany kilka lat temu na Kickstrarterze i inspiruje się mocno produkcjami takimi jak Baldur's Gate, Icewind Dale czy Pillars of Eternity. Deweloperzy z austriacko-węgierskiego studia GrapeOcean Technologies zdradzili dziś, że produkcja zadebiutuje 26 sierpnia w programie wczesnego dostępu na Steamie. Równocześnie opublikowali zwiastun przedstawiający fragmenty rozgrywki.

Black Geyser: Couriers of Darkness we wczesnym dostępie zaoferuje trzy rozdziały kampanii oraz wiele z wciąż opracowywanych pobocznych questów, które w sumie mają wystarczyć na „dziesiątki godzin” zabawy. Premiery pełnej wersji powinniśmy spodziewać się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Twórcy wciąż rozważają, w jakich ostatecznie językach poza angielskim tytuł zostanie udostępniony fanom. Wiele zależy tutaj od graczy i wyrażonego przez nich zainteresowania konkretną lokalizacją. Jeszcze podczas kampanii crowdfundingowej autorzy potwierdzili jednak, że przygotują polską wersję, co powinno ucieszyć rodzimych miłośników gatunku. Więcej o planach deweloperów znajdziecie w oficjalnym Q&A na Steamie.

Gra zaoferuje kompletnie klasyczny model rozgrywki. Kontrolujemy tutaj drużynę wielu unikatowych postaci, które dołączają do nas podczas przygody. Korzystając z aktywnej pauzy, wydajemy im rozkazy, używając wielu zdolności bojowych oraz potężnych zaklęć, zwracając szczególną uwagę na pozycję przeciwników oraz sojuszników. Tytuł przeniesie nas do oryginalnego i mrocznego świata fantasy, w którym spotkamy jednak wiele niezwykle znajomych elementów, ras czy potworów.

Chociaż podczas rozgrywki będziemy podążać utartą ścieżką fabularną, gracze mają mieć sporą dowolność w wykonywaniu głównych zadań oraz misji pobocznych. Co więcej, ich decyzje pozwolą osiągnąć kilka różnych zakończeń historii. Jedną z wielu opcjonalnych atrakcji jest system budowy twierdz oraz craftingu, a także możliwość opieki nad zwierzęcymi kompanami. Deweloperzy przewidują, że ukończenie finalnej wersji gry zajmie od 30 do 60 godzin. Warto dodać, że dialogi głównych bohaterów zostaną w pełni udźwiękowione.

  1. Black Geyser: Couriers of Darkness – strona oficjalna
  2. Black Geyser: Couriers of Darkness w serwisie Steam