Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2020, 09:55

Sea of Thieves wciąż rządzi na Steamie, a Persona 4 bije rekordy

Drugi tydzień z rzędu na pierwszym miejscu zestawienia bestsellerów Steama znalazło się Sea of Thieves. Wielkim sukcesem okazała się także premiera pecetowej wersji gry Persona 4 Golden.

Sea of Thieves wciąż rządzi na Steamie, a Persona 4 bije rekordy - ilustracja #1
Sea of Thieves zatopiło konkurencję na Steamie już drugi tydzień z rzędu.

Studio Valve udostępniło listę najlepiej sprzedających się produkcji na Steamie w ubiegłym tygodniu według wygenerowanego przez nie przychodu. Na czele zestawienia znalazło się Sea of Thieves. Gra ukazała się w dwa lata temu, ale do niedawna wersja pecetowa dostępna była tylko przez Microsoft Store.

Steamowy debiut gry miał miejsce 3 czerwca tego roku i okazał się wielkim sukcesem. Produkcja była na szczycie również poprzedniego zestawienia bestsellerów serwisie firmy Valve. O popularności gry dobrze świadczy również fakt, że wczoraj Sea of Thieves ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie z wynikiem 62 992 graczy bawiących się jednocześnie.

Sukcesem okazał się także start pre-orderów dodatku Beyond Light do gry Destiny 2, gdyż wersja Deluxe tej produkcji zajęła druga pozycję w zestawieniu. Rozszerzenie zadebiutuje dopiero 22 września, ale zamówienie przedpremierowe zapewnia już teraz dostęp do różnorodnych bonusów, więc sukces sprzedażowy nie jest zaskoczeniem.

Warto także zwrócić uwagę dwie kolejne pozycje. Na miejscu trzecim znalazło się Satisfactory. Projekt odniósł wcześniej wielki sukces jako exclusive dla Epic Games Store, ale jak widać wiele osób czekało na debiut na Steamie, który miał miejsce 8 czerwca tego roku.

Powody do zadowolenia mają również firma Sega oraz studio Atlus. Pecetowa konwersja Persona 4 Golden okazała się strzałem w dziesiątkę, zajmując czwartą pozycję zestawieniu za zeszły tydzień, co jest tym bardziej imponujące, że projekt zadebiutował na Steamie dopiero w sobotę wieczorem. Co więcej, tytuł kosztuje tylko 71,99-89,99 zł (zależnie od edycji), a należy pamiętać, że lista tworzona przez według przychodów, a nie liczby sprzedanych egzemplarzy.

Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w pecetową Personę 4 jednocześnie bawiło się 29 984 osób. To najwyższy wynik w historii w kategorii produkcji jRPG dla pojedynczego gracza. Poprzednim liderem było Final Fantasy XV z rekordem aktywności wynoszącym 29 279 użytkowników.

  1. Wszystko o Sea of Thieves
  2. Sea of Thieves - poradnik do gry
  3. Steam – strona oficjalna serwisu

Największe bestsellery Steam minionego tygodnia

#

Gra:

1

Sea of Thieves

2

Destiny 2: Beyond Light Deluxe Edition

3

Satisfactory

4

Persona 4 Golden

5

Command & Conquer Remastered

6

Valve Index VR Kit

7

Europa Universalis IV: Emperor

8

Need for Speed: Heat

9

Playerunknown's Battlegrounds

10.

Torchlight III