Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS4XONE
Okładka Need for Speed: Heat (PC)
OkładkaNeed for Speed: Heat (PC)

Need for Speed: Heat

NFS Heat

Dwudziesta pierwsza główna odsłona popularnej serii gier wyścigowych Need for Speed. W Need for Speed: Heat trafiamy do Palm City, gdzie za dnia bierzemy udział w mistrzostwach Speedhunters Showdown, z kolei nocą walczymy o zwycięstwo w nielegalnych wyścigach ulicznych.

Wyścigi | samochodowe | funkcje cross-platform | Xbox Game Pass | EA Play

Need for Speed: Heat Premiera

8lis2019

PC PS4 XONE

Gry podobne do Need for Speed: Heat

Forza Horizon 4

Need for Speed: Payback

The Crew 2

Need for Speed: Heat to gra wyścigowa będąca dwudziestą pierwszą główną odsłoną popularnego cyklu Need for Speed. Tytuł został opracowany przez studio Ghost Games, które sprawuje pieczę nad rozwojem serii od 2011 roku, a wcześniej dostarczyło takie produkcje, jak Need for Speed: Rivals, Need for Speed oraz Need for Speed: Payback.

Najświeższe informacje i ciekawostki na temat NFS Heat znajdziecie w naszym artykule Wszystko o Need for Speed: Heat. Tekst jest na bieżąco uaktualniany zarówno przed, jak i po premierze gry.

Fabuła

Akcja gry Need for Speed: Heat toczy się w przypominającym Miami fikcyjnym mieście Palm City, gdzie wyścigi uliczne (zarówno legalne, jak i nielegalne) są na porządku dziennym. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który postanawia pomóc miejscowym miłośnikom szybkiej jazdy zdemaskować nielegalne poczynania skorumpowanych funkcjonariuszy policji. Podczas kampanii będziemy jednocześnie zdobywać reputację i zarabiać coraz większe pieniądze na kolejne samochody i ulepszenia. Nowością są oskryptowane misje fabularne polegające na śledzeniu lub eliminowaniu innych wozów.

Mechanika

W grze Need for Speed: Heat otrzymujemy do dyspozycji rozległe miasto o otwartej strukturze. Zabawa toczy się tutaj na dwóch płaszczyznach. Za dnia możemy swobodnie przemierzać metropolię, stawiając czoła specjalnie przygotowanym wyzwaniom oraz poszukując znajdziek, a także biorąc udział w legalnych wyścigach toczonych w ramach mistrzostw Speedhunters Showdown i wygrywając pieniądze. Jako że ulice patroluje policja, należy przy tym uważać, by na jej oczach nie złamać prawa. Niemniej, nawet jeśli podpadniemy mundurowym, obejdą się z nami dosyć łagodnie.

Sytuacja ulega diametralnej zmianie po zapadnięciu zmroku (sami decydujemy, o jakiej porze wyjeżdżamy na miasto – nie ma dynamicznej zmiany pory dnia), kiedy to możemy spróbować sił w nielegalnych zawodach, by zwiększyć swoją reputację oraz zdobyć unikatowe części do tuningu. Wówczas na ulice wyjeżdżają skorumpowane oddziały stróżów prawa, którzy nie cofną się przed niczym, by dorwać kierowców. W zależności od tego, jak bardzo zajdziemy im za skórę, rośnie nasz poziom wykroczeń, a na ogonie zaczynają nam siedzieć nie tylko radiowozy, lecz także pojazdy opancerzone czy nawet śmigłowce. Gra jest warta świeczki, gdyż im większe są nasze wykroczenia, tym więcej punktów reputacji zdobywamy. By zrobić użytek z tych ostatnich należy zgubić pościg i udać się do swojej kryjówki (w razie wpadki zdobyte nagrody zostaną nam odebrane). To ostatnie nie jest jedna łatwe, bo nasz samochód posiada pasek życia, a jeśli go opróżnimy, uderzając w inne pojazdy lub elementy otoczenia, zostaniemy złapani przez stróżów prawa.

Wyżej wspomniane punkty reputacji służą przede wszystkim do odblokowywania nowych części do tuningu, wzorowanych na produktach prawdziwych producentów; by jednak je wykorzystać, musimy również wydać na nie określoną ilość pieniędzy. Tytuł oferuje szerokie możliwości personalizacji samochodów; możemy zarówno wprowadzać modyfikacje optyczne, jak i mechaniczne. Lista tych pierwszych obejmuje zmianę barwy karoserii, świateł, opon czy tablic rejestracyjnych, a także instalację spojlerów, progów i zderzaków (lub nakładek na nie) czy wreszcie wymianę i dopasowanie wyglądu felg (wśród nich znajdziemy modele wzorowane na produktach prawdziwych producentów) oraz zmianę brzmienia wydechu.

Tuning mechaniczny obejmuje przede wszystkim wymianę silnika (po raz pierwszy w historii) serii. Poza tym możemy swobodnie wymieniać określone podzespoły, dostosowując samochód do określonego typu zawodów, np. driftu. Nawet pomimo tego, że model jazdy jest zręcznościowy, różnice pomiędzy poszczególnymi autami są wyczuwalne; ponadto pojazd przystosowany do driftu niekoniecznie sprawdzi się w terenie czy wyścigach, w których liczy się miejsce na mecie. Warto jeszcze odnotować, że personalizacja dotyczy również naszego kierowcy.

Co zaś tyczy się samochodów, które kupujemy za zarobione pieniądze – na ich liście znajdziemy zarówno kultowe klasyki pokroju Astona Martina DB5 z 1964 roku, Buicka GNX (1987), Dodge’a Chargera (1969) bądź Ferrari Testarossa Coupe (1984), jak i współczesne pojazdy. Wśród tych ostatnich pojawiają się nie tylko auta sportowe, które można spotkać na drogach (BMW M4 GTS, Chevrolet Corvette, Honda Civic Type-R, Nissan 370Z), lecz także supersamochody (na czele z Pagani Huayra BC, McLaren 570S, Lamborghini Huracan bądź Ferrari LaFerrari).

Tryby gry

W Need for Speed: Heat można grać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie sieciowym z innymi graczami na mapie.

Kwestie techniczne

Need for Speed: Heat posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Na uwagę zasługują przede wszystkim zaprojektowane z dbałością o detale modele samochodów. Poza tym jednak podobać się może także pełne szczegółów otoczenie i realistyczne oświetlenie. Zabawie towarzyszy latynoski soundtrack zagrzewający do walki o zwycięstwo.

Ostatnia modyfikacja 13 września 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-12  

Nośnik: 30+ GB

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 1629 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,4 / 10 na podstawie 693 głosów czytelników.

Need for Speed: Heat cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: Heat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Need for Speed: Heat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD FX-6300 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon HD 7970 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • 50 GB HDD
 • Windows 10
PC
PS4
XONE