Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS4PCXONE
Okładka The Crew 2 (PC)
OkładkaThe Crew 2 (PC)

The Crew 2

TC2

Druga odsłona udanej wieloosobowej gry wyścigowej z otwartym światem, przygotowanej przez studio Ivory Tower złożone z byłych członków zespołu Eden Games (który stworzył Test Drive Unlimited).

Wyścigi | samochodowe | samoloty | sandbox | motocyklowe | kooperacja | MMO | łodzie

The Crew 2 Premiera

29cze2018

PC PS4 XONE

producent: Ivory Tower wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Pod koniec 2014 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 oraz komputerach osobistych ukazała się gra wyścigowa The Crew, stworzona przez studio Ivory Tower, dla którego była to pierwsza produkcja. Pracownicy firmy mieli jednak spore doświadczenie, gdyż wielu członków zespołu tworzyło wcześniej serię Test Drive Unlimited w studiu Eden Games. Projekt, choć niepozbawiony wad, spotkał się z ciepłym przyjęciem graczy, otrzymał dwa duże dodatki (Wild Run oraz Calling All Units), aż wreszcie w maju 2017 roku doczekaliśmy się zapowiedzi The Crew 2, tworzonego dla firmy Ubisoft.

Mechanika i świat gry

W The Crew 2 ponownie do naszej dyspozycji oddano ogromną mapę, która reprezentuje niemal całe terytorium Stanów Zjednoczonych. Zmienił się natomiast znacząco charakter rozgrywki. Deweloperzy zrezygnowali z kolejnej policyjno-gangsterskiej opowieści i zamiast tego oddali do naszej dyspozycji cztery motoryzacyjne rodziny – Street Racing (wyścigi uliczne), Offroad (wyścigi w terenie), Pro Racing (profesjonalne wyścigi) oraz Freestyle (triki i akrobacje). Naszym celem jest zaznaczenie swojej obecności na motoryzacyjnej scenie USA: dzięki wygrywaniu zawodów oraz zaliczaniu wyzwań gromadzimy nowych fanów. Pozwala to naszej postaci awansować na kolejne poziomy popularności i odblokowywać nowe dyscypliny w ramach ścigania się dla głównych motoryzacyjnych rodzin, np. pokazy driftowe, drag racing, pokazy z udziałem monster trucków czy rallycross.

Podczas zabawy zdobywamy rozmaite ulepszenia, które trafiają do naszej bazy wypadowej, gdzie możemy zająć się modyfikowaniem wyglądu i osiągów maszyn. W pierwszym The Crew mogliśmy jeździć tylko samochodami i motocyklami. W dwójce deweloperzy poszli o dwa kroki dalej. Dostępne są teraz również zawody, w których ścigamy się szybkimi łodziami oraz zmagania zwinnych samolotów. Model prowadzenia poszczególnych maszyn jest zręcznościowy (choć entuzjaści realizmu mogą modyfikować ustawienia każdej maszyny), a na krętych trasach nie brakuje rozmaitych przeszkód i dodatkowych atrakcji (np. skoczni), więc podczas zabawy liczy się dobre poznanie poszczególnych torów.

The Crew 2 nie narzuca nam niczego z góry. Cały świat gry staje przed nami otworem od samego początku i w dowolnej chwili możemy udać się, gdzie tylko zechcemy – lądem, wodą lub w powietrzu. Oprócz tego możemy w łatwy sposób wyszukiwać te zawody czy wyzwania, których jeszcze nie ukończyliśmy, za pośrednictwem menu głównego.

Tryby gry

The Crew 2 wymaga stałego połączenia z serwerami gry. Zaletą tego rozwiązania jest położenie dużego nacisku na aspekty społecznościowe. Możemy w łatwy sposób zaprosić innych graczy do wspólnej zabawy i ścigać się z nimi w ramach głównych zawodów czy wykonywać wspólne akrobacje, które są nagradzane dodatkowymi fanami. Możemy także korzystać z zaawansowanego systemu powtórek oraz odnotowywać nasze rezultaty w specjalnych wyzwaniach znajdujących się na mapie (np. pobicie rekordu prędkości czy długości driftu).

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The Crew 2 została znacznie udoskonalona w porównaniu do pierwszej części cyklu. Mapa USA nie została po prostu skopiowana do sequela. Niektóre te same lokacje wyglądają teraz zupełnie inaczej. M.in. poprawiono tekstury podłoża, zagęszczono roślinność i zwiększono zasięg rysowania obiektów. Zupełnie nowe wizualne atrakcje oferuje możliwość eksploracji świata gry z użyciem samolotów. Możemy dzięki temu podziwiać piękne panoramy miast czy lądować na dachach budynków. W grze jest oczywiście nadal obecny cykl całodobowy. The Crew 2 oferuje też zaawansowane zmiany pogodowe. Możemy ścigać się w deszczu, we mgle czy po warstwie śniegu.

Ostatnia modyfikacja 10 marca 2023

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 1166 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7 / 10 na podstawie 622 głosów czytelników.

The Crew 2 cena w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Crew 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

The Crew 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400S 2.5 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i5-4690K 3.5 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 470 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE