Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPCXONEPS4
Okładka Destiny 2 (PC)

Destiny 2

Kontynuacja bestsellerowej strzelaniny FPP, opracowana przez odpowiedzialne za pierwszą odsłonę cyklu studio Bungie Software. Tym razem deweloperów wspierał zespół Vicarious Visions, znany między innymi dzięki serii Skylanders.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | multiplayer | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter

Okładka Destiny 2 (PC)

data premiery gry:

6wrz2017

PS4 XONE

24paź2017

PC

Destiny 2 jest bezpośrednią kontynuacją bestsellerowej strzelaniny FPP z elementami MMO, opracowanej przez studio Bungie Software przy wsparciu ze strony zespołu Vicarious Visions, znanego do tej pory przede wszystkim dzięki niektórym grom z serii Guitar Hero, marce Skylanders oraz Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Podobnie jak poprzedniczka, produkcja została wydana przez firmę Activision Blizzard. Oprócz wersji na PlayStation 4 i Xboksa One, deweloperzy przygotowali edycję przeznaczoną na komputery osobiste, czyli platformę pominiętą przez pierwszą odsłonę cyklu. Wydanie to wyróżnia się w szczególności oprawą graficzną w rozdzielczości 4k i odblokowaną liczbą klatek na sekundę.

Fabuła

Akcja Destiny 2 na platformie PC, PS4 i XONE rozgrywa się po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części serii. Ostatnie Miasto zostało zniszczone przez złowrogi Czerwony Legion kosmicznej rasy Kombinatu, której przewodzi Ghaul. Ci, którzy ocaleli, rozpierzchli się po galaktyce, a naszym zadaniem jest nie tylko ponowne zjednoczenie Strażników do ostatecznego starcia z ową niszczycielską armią, ale i odzyskanie swoich utraconych mocy. Fabuła jest tutaj znacznie lepiej zaakcentowana, aniżeli miało to miejsce w poprzedniczce, a kolejne wątki opowieści poznajemy w trakcie widowiskowych przerywników filmowych oraz narracji głosowej podczas misji.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie cyklu, rozgrywkę w Destiny 2 rozpoczynamy od kreacji postaci. Właściwa zabawa skupia się natomiast na eksploracji, wykonywaniu zadań fabularnych i misji pobocznych oraz na współpracy w misjach kooperacyjnych, często powtarzając wielokrotnie te same aktywności wzorem gier MMO. Głównym celem zabawy jest podniesienie poziomu swojej postaci oraz zdobycie najlepszego, egzotycznego ekwipunku. Twórcy wzięli sobie do serca opinie społeczności skupionej wokół marki, czego efektem są wprowadzone zmiany. Wśród nich brylują inaczej zaprojektowane i znacznie większe lokacje, gdzie wzorem innych gier z otwartym światem, czeka nas sporo miejsc kryjących skarby, unikalnych bossów oraz misje poboczne.

Tryby gry

Pomimo że w Destiny 2 z powodzeniem można grać w pojedynkę, produkcja rozwija skrzydła w trakcie zabawy z innymi graczami. Oprócz podstawowego, fabularnego trybu gry, tytuł oferuje szeroką gamę dodatkowych wariantów rozgrywki, jak długie i wymagające sześcioosobowe Najazdy, trzyosobowe, krótkie misje typu Szturm, oraz pięć trybów walki na arenach PvP w czteroosobowych drużynach.

Kwestie techniczne

Destiny 2 na platformie PC, PS4 i XONE może się pochwalić dopracowaną z dbałością o detale, trójwymiarową oprawą graficzną. Klimat epickiej przygody jest potęgowany przez specjalnie skomponowany soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Ocena gry 7,6 / 10 na podstawie 542 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,4 / 10 na podstawie 247 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 244,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Destiny 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Destiny 2

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2400 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060/8 GB Radeon R9 380 lub lepsza, 68 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-3250 3.5 GHz/AMD FX-4350 4.2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza, 68 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka

Recenzja 7 września 2017, 14:22

Ponownie możemy liczy na nudne patrole z Destiny, czyli rozsiane po mapie bardzo krótkie i proste zadania na dwie, trzy minuty. Znacznie zmieniono za to publiczne wydarzenia polegające na odpieraniu fal wrogów – aż do końcowego minibossa. Nie musimy już czekać na nie w nieskończoność, są nieco inne niż poprzednio, a najlepsze jest to, że każde z nich ma teraz dodatkowe, sekretne zadanie, wykonanie którego odblokowuje włączenie wyższego poziomu trudności i szansę na lepsze nagrody. Nowością na mapie są tzw. zaginione sektory – miały to być ukryte miejsca z bossem do pokonania, ale tak naprawdę formułą do złudzenia przypominają patrole. Wszystkie wejścia do tuneli są wyraźnie zaznaczone na mapie, a końcowa bitwa jest bardzo prosta. Zabrakło tu wyzwania w szukaniu i w walce.

PC
PS4
XONE