Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSXPS4PS5XONE
Okładka Destiny 2 (PC)

Destiny 2

Destiny 2: New Light

Kontynuacja bestsellerowego FPS-a Destiny opracowana przez studio Bungie Software. Destiny 2 to nowy, świeży start dla wszystkich, dlatego taki sam rozwój postaci czeka zarówno na nowych graczy, jak i weteranów części pierwszej.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | elementy RPG | kooperacja | MMO | strzelanki | Role-playing shooter | Xbox Game Pass | gry jako usługa (GaaS)

Okładka Destiny 2 (PC)

producent: Bungie Software

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

6wrz2017

PS4 XONE

24paź2017

PC

10lis2020

XSX

12lis2020

PS5

Aktualizacja: Od października 2019 roku podstawowa wersja Destiny 2 – zaopatrzona w podtytuł New Light i całą zawartość wydaną w pierwszym roku od premiery – jest dostępna w modelu free-to-play. Gra posiada także funkcję cross-save, która pozwala zachowywać postępy i kontynuować zabawę na dowolnej z platform, na których gra została wydana (PC, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia).

Destiny 2 jest bezpośrednią kontynuacją bestsellerowej strzelanki FPP z elementami MMO, opracowanej przez studio Bungie Software (odpowiedzialne za pierwsze odsłony serii Halo) przy wsparciu ze strony zespołu Vicarious Visions, znanego do tej pory przede wszystkim dzięki niektórym grom z serii Guitar Hero, marce Skylanders oraz Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Podobnie jak poprzedniczka, produkcja została wydana przez firmę Activision Blizzard.

Fabuła

Akcja Destiny 2 rozgrywa się po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszej części serii. Ostatnie Miasto zostało zniszczone przez złowrogi Czerwony Legion kosmicznej rasy Kombinatu, której przewodzi Ghaul. Ci, którzy ocaleli, rozpierzchli się po galaktyce, a naszym zadaniem jest nie tylko ponowne zjednoczenie Strażników do ostatecznego starcia z ową niszczycielską armią, ale i odzyskanie swoich utraconych mocy. Fabuła jest tutaj znacznie lepiej zaakcentowana, aniżeli miało to miejsce w poprzedniczce, a kolejne wątki opowieści poznajemy w trakcie widowiskowych przerywników filmowych oraz narracji głosowej podczas misji.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie cyklu, rozgrywkę w Destiny 2 rozpoczynamy od kreacji postaci. Właściwa zabawa skupia się natomiast na eksploracji, wykonywaniu zadań fabularnych i misji pobocznych oraz na współpracy w misjach kooperacyjnych, często powtarzając wielokrotnie te same aktywności niczym w grach MMO. Głównym celem zabawy jest podniesienie poziomu swojej postaci oraz zdobycie najlepszego, egzotycznego ekwipunku.

Twórcy wprowadzili sporo zmian do sprawdzonej formuły. Lokacje są znacznie większe i nieco inaczej zaprojektowane, bardziej przypominając to, co znamy z gier z otwartym światem. Na odkrycie czeka sporo skarbów, unikalnych bossów oraz misji pobocznych. Przeprojektowano też system rozwoju postaci, który został zauważalnie uproszczony, i dokonano sporych zmian w zakresie ekwipunku (inny podział broni na kategorie, inne zasady zdobywania sprzętu).

Tryby gry

Pomimo że w Destiny 2 z powodzeniem można grać w pojedynkę (choć także wtedy musimy mieć połączenie z Internetem i zalogować się na swoje konto), produkcja rozwija skrzydła w trakcie zabawy z innymi graczami. Oprócz podstawowego, fabularnego trybu gry, tytuł oferuje szeroką gamę dodatkowych wariantów rozgrywki, jak długie i wymagające sześcioosobowe Najazdy, trzyosobowe, krótkie misje typu Szturm, oraz pięć trybów walki na arenach PvP w czteroosobowych drużynach.

Kwestie techniczne

Destiny 2 może się pochwalić dopracowaną, trójwymiarową oprawą graficzną. Produkcja działa w oparciu o autorski silnik studia Bungie Software. Tytuł ma ciekawy styl artystyczny, utrzymany w wyrazistej stylistyce science fiction. Klimat epickiej przygody jest potęgowany przez soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 892 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 247 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 244,90 PLN

Gry podobne do Destiny 2

Klasyfikacja PEGI Destiny 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Destiny 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3250 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 105 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-2400 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 8 GB Radeon R9 380 lub lepsza
 • 105 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka

Recenzja 7 września 2017, 14:22

Ponownie możemy liczy na nudne patrole z Destiny, czyli rozsiane po mapie bardzo krótkie i proste zadania na dwie, trzy minuty. Znacznie zmieniono za to publiczne wydarzenia polegające na odpieraniu fal wrogów – aż do końcowego minibossa. Nie musimy już czekać na nie w nieskończoność, są nieco inne niż poprzednio, a najlepsze jest to, że każde z nich ma teraz dodatkowe, sekretne zadanie, wykonanie którego odblokowuje włączenie wyższego poziomu trudności i szansę na lepsze nagrody. Nowością na mapie są tzw. zaginione sektory – miały to być ukryte miejsca z bossem do pokonania, ale tak naprawdę formułą do złudzenia przypominają patrole. Wszystkie wejścia do tuneli są wyraźnie zaznaczone na mapie, a końcowa bitwa jest bardzo prosta. Zabrakło tu wyzwania w szukaniu i w walce.

PC
PS4
XONE
XSX
PS5