Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Destiny 2: Forsaken (PC)

Destiny 2: Porzuceni

Destiny 2: Forsaken

Trzeci duży dodatek do Destiny 2, czyli stworzonej przez studio Bungie Software hybrydy FPS-a i produkcji typu MMO. W Destiny 2: Forsaken zadaniem graczy jest schwytanie ośmiu przestępców, którym udało się uciec z Więzienia Starszych.

To jest dodatek do gry Destiny 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | multiplayer | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter | Xbox Game Pass

Okładka Destiny 2: Forsaken (PC)

data premiery gry:

4wrz2018

PC PS4 XONE

Forsaken (Porzuceni) to tytuł największego z dotychczasowych rozszerzeń do Destiny 2, czyli hybrydy FPS-a i gry MMO, opracowanej przez studio Bungie Software. Podobnie jak poprzednie dodatki oraz podstawowa wersja tej produkcji, DLC pojawiło się na platformach PC, PS4 i XONE.

Fabuła

Destiny 2: Forsaken zabiera nas w podróż do terenów wokół znanej z pierwszej części Rafy, ulokowanych w pasie asteroidów pomiędzy Marsem a Jowiszem. Mowa o siedzibie Przebudzonych, na której pograniczu po latach walk utworzono tak zwany Splątany Brzeg – ostoję piratów i bandytów szukających zaginionych skarbów. Gracz trafia tu wraz ze sławnym Cayde'em-6, a jego zadaniem jest zbadanie zamieszek, które ostatnio miały miejsce w Więzieniu Starszych. Po przybyciu bohaterowie odkrywają jednak, że z placówki uciekło ośmiu największych zbrodniarzy zwanych Baronami. Wbrew zakazowi wydanemu przez Straż Przednią, herosi ruszają w pościg za przestępcami.

Mechanika

Destiny 2: Forsaken to przede wszystkim szereg nowych misji fabularnych oraz nowy kooperacyjny najazd, w którym badamy tajemnicę drugiej lokacji – Śniącego miasta. W DLC to właśnie tam spędzimy sporo czasu w tzw. endgame, gdyż twórcy ukryli w nim sporo sekretów i aktywności zarezerwowanych dla postaci o najwyższym poziomie. Poza tym dodatek wprowadza nowe superzdolności oraz pozwala sprawdzić w akcji szeroki wachlarz niewidzianego wcześniej uzbrojenia, pancerzy i sprzętu, a także nowy rodzaj broni, czyli Legendarny łuk. Chcąc zmobilizować graczy do polowania na coraz lepsze elementy ekwipunku, autorzy postanowili przywrócić losowe statystyki uzbrojenia, znane z pierwszej odsłony cyklu (w podstawowej wersji jej kontynuacji każda broń ma jedne, z góry ustalone atrybuty).

Tryby gry

Destiny 2: Forsaken wprowadza nowy tryb gry, zwany Gambit, który łączy elementy PvP oraz PvE. W trakcie rozgrywki gracze podzieleni na dwie czteroosobowe drużyny zabijają adwersarzy kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, jednocześnie zasilając swoje banki energii, po których wypełnieniu mogą przywołać mini-bossów i nasłać ich na rywali. Inną możliwością jest samodzielna podróż na mapę wrogów i szybki atak na graczy zajętych walką z potworami sterowanymi przez komputer.

Kwestie techniczne

Destiny 2: Forsaken jest rozszerzeniem niesamodzielnym, toteż wymaga do działania podstawowej wersji gry Destiny 2. Dodatek nie wprowadza zmian w warstwie audiowizualnej tej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do Destiny 2: Porzuceni

Klasyfikacja PEGI Destiny 2: Porzuceni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Destiny 2: Porzuceni

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-3250 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5-2400 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon R9 380 lub lepsza, Windows 7/8/10 64-bit
Sprzedaż Destiny 2 Forsaken poniżej oczekiwań Activision
Sprzedaż Destiny 2 Forsaken poniżej oczekiwań Activision

wiadomość9 listopada 2018

Opublikowano raport finansowy firmy Activision Blizzard za III kwartał 2018 r. Wydawca nie jest zadowolony z wyników dodatku Destiny 2: Forsaken. Doskonale radzi sobie za to Call of Duty: Black Ops 4, które na PC sprzedaje się znacznie lepiej niż Black Ops 3.

Wrześniowe SuperData - Destiny 2 i Spider-Man pokonały Fortnite
Wrześniowe SuperData - Destiny 2 i Spider-Man pokonały Fortnite

wiadomość30 października 2018

Firma SuperData opublikowała zestawienia najbardziej dochodowych gier w dystrybucji cyfrowej za wrzesień tego roku. Na konsolach wygrało Destiny 2, głównie dzięki dodatkowi Forsaken. Z kolei Marvel’s Spider-Man zaliczył najlepszy debiut w historii produkcji wydanych przez firmę Sony.

Destiny 2 - nowy zwiastun Porzuconych i zapowiedź triala trybu Gambit
Destiny 2 - nowy zwiastun Porzuconych i zapowiedź triala trybu Gambit

wiadomość24 sierpnia 2018

Bungie i Activision Blizzard zapowiedziały darmowy, jednodniowy trial trybu Gambit, który pojawi się w strzelance Destiny 2 wraz z dodatkiem Forsaken (Porzuceni). Rozpocznie się on 1 września o godzinie 7:00 czasu polskiego. Ponadto pojawił się nowy zwiastun rozszerzenia.

Zapowiedziano Destiny 2 Forsaken
Zapowiedziano Destiny 2 Forsaken

wiadomość6 czerwca 2018

Zapowiedziano dodatek Forsaken (Porzuceni) do gry Destiny 2. Będzie to zdecydowanie największe z dotychczasowych rozszerzeń, oferujące nowe fabularne przygody, szturmy oraz tryb multiplayer łączący elementy PvE i PvP.

PC
PS4
XONE