Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiMMOPCPS4XONE
Okładka Defiance 2050 (PC)

Defiance 2050

Defiance 2050 to strzelanka MMO, która ukazuje katastroficzną wizję najechanej przez agresywnych kosmitów Ziemi. Gracze wcielają się w role poszukiwaczy kosmicznych technologii, którzy korzystając ze swoich wyjątkowych umiejętności, przeczesują ruiny San Francisco.

Akcji | TPP | science fiction | zagraj za darmo | multiplayer | TPS | MMO | strzelanki

Defiance 2050 to odświeżona wersja Defiance z 2013 roku, czyli trzecioosobowego MMO akcji, którego fabuła przeplata się z opowieścią przedstawioną w serialu telewizyjnym o tym samym tytule. Za produkcją stoi studio Trion Worlds, znane m.in. z Trove oraz RIFT. Ten tytuł ukazał się na platformie PC, PS4 i XONE jako darmowa gra w modelu free-to-play.

Fabuła

Historia opowiedziana w Defiance 2050 zabiera nas w bliżej nieokreśloną przyszłość. Ziemia stała się obiektem zainteresowania kosmicznych najeźdźców, którzy dokonali inwazji i rozpoczęli proces terraformacji planety. Wcielamy się w Ark Hunterów, czyli specjalizujących się w sztuce przetrwania poszukiwaczy kosmicznej technologii. Jako wojownicy o ponadprzeciętnych umiejętnościach przemierzamy okolice zniszczonego San Francisco, napotykając zmutowanych przedstawicieli fauny i flory oraz agresywnych kosmitów.

Wykonywanie kolejnych misji wprowadza nas w szczegóły katastroficznej opowieści, której dopełnieniem jest emitowany w latach 2013-2015 serial telewizyjny.

Linia fabularna Defiance 2050 jest identyczna z tą, którą przedstawiono w Defiance.

Mechanika

Grę zaczynamy od stworzenia postaci, którą stopniowo rozwijamy wraz z postępami w rozgrywce w stylu znanym z gier MMORPG. Nasz bohater zdobywa punkty doświadczenia, które pozwalają na awansowanie na kolejne poziomy i odblokowywanie nowych umiejętności. W trakcie gry możemy swobodnie zmieniać dostępne klasy postaci, z których każda ma swoją specjalizację. Na start mamy dostęp do czterech: Guardian, Assassin, Combat Medic oraz Assaut.

Rozgrywkę obserwujemy w widoku trzecioosobowym, przemierzając otwarty, trójwymiarowy świat. Zabawa opiera się głównie o wykonywanie kolejnych zadań oraz udział w globalnych wydarzeniach, takich jak wydobywanie cennych surowców czy walka z gigantycznymi potworami, do których pokonania potrzeba wielu graczy. Podczas walki musimy się wykazać celnością, która w pewnej mierze jest determinowana także przez statystyki postaci.

Na rozwój postaci składa się także dobór i modyfikacja odpowiedniego arsenału. Do naszej dyspozycji oddano dziesiątki futurystycznych rodzajów broni. W grze dostępne są także rozmaite pojazdy, których używamy do szybkiego przemieszczania się po świecie.

Tryby gry

Defiance 2050 oferuje rozgrywkę w otwartym świecie wraz z setkami innych graczy w stylu tradycyjnym dla gier MMO. Możemy grupować się razem z nimi, by wspólnie wykonywać misje lub zmagać się z najtrudniejszymi przeciwnikami w instancjowanych lokacjach. Dostępny jest także tryb PvP, który umożliwia zmagania na wirtualnych polach bitwy lub w otwartym świecie nawet dla 64-osobowych drużyn.

Kwestie techniczne

Defiance 2050 to wierny reboot Defiance, w którym zastosowano współczesne rozwiązania technologiczne. Aktualizacja dotknęła głównie oprawy graficznej, ale także mechaniki rozgrywki oraz interfejsu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Gry podobne do Defiance 2050

Klasyfikacja PEGI Defiance 2050

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Defiance 2050

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7

Zapowiedziano Defiance 2050 na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty
Zapowiedziano Defiance 2050 na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty

wiadomość27 lutego 2018

Strzelanka MMO Defiance z 2013 roku doczeka się nowej wersji nazwanej Defiance 2050. Gra ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach.

27 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Hocum

YaYonasz

DEKURWINATOR

PC
PS4
XONE