Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2018, 09:49

autor: Adrian Werner

Wrześniowe SuperData - Destiny 2 i Spider-Man pokonały Fortnite

Firma SuperData opublikowała zestawienia najbardziej dochodowych gier w dystrybucji cyfrowej za wrzesień tego roku. Na konsolach wygrało Destiny 2, głównie dzięki dodatkowi Forsaken. Z kolei Marvel’s Spider-Man zaliczył najlepszy debiut w historii produkcji wydanych przez firmę Sony.

Destiny 2: Forsaken pozamiatało na rynku konsolowym. - Wrześniowe SuperData - Destiny 2 i Spider-Man pokonały Fortnite - wiadomość - 2018-10-30
Destiny 2: Forsaken pozamiatało na rynku konsolowym.

Grupa analityczna SuperData udostępniła raport z wrześniowymi wynikami dystrybucji cyfrowej na rynku gier. Niestety, tym razem nie podano przychodu całej branży i jedynie stwierdzono, że na cyfrowe produkcje konsolowe wydano 1,24 mld dolarów, co stanowi spory wzrost w porównaniu z 912 mln wypracowanymi w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

We wrześniu doskonale poradziło sobie Destiny 2, głównie za sprawą premiery dodatku Forsaken, który zakupiło 60% wszystkich bawiących się regularnie w ten tytuł. Strzelanka studia Bungie wygenerowała największy przychód ze wszystkich gier konsolowych. Na drugim miejscu w tej kategorii znalazł się Marvel's Spider-Man, który stał się najlepszym debiutem w historii produkcji wydanych przez firmę Sony, zrzucając tym samym z tronu poprzedniego rekordzistę, czyli tegoroczne God of War.

Pozostając przy konsolach warto także zanotować doskonałe wyniki gry FIFA 19, której przychód przebił o 18% rezultat FIFA 18. Dzięki temu najnowsza odsłona stała się rekordzistką w swoim cyklu. Wszystkie te sukcesy spowodowały, że z tronem pożegnała się wreszcie gra Fortnite: Battle Royale, która dominowała konsolowe zestawienia przychodów przez ostatnich kilka miesięcy.

Warto również dodać, że najlepszy debiut w historii swojego cyklu zaliczyło również NBA 2K19. Jak widać, przynajmniej pod względem finansowym, grze nie zaszkodziły specjalnie kontrowersje związane z bardzo agresywnym systemem mikropłatności oraz problemami technicznymi. Należy jednak dodać, że tempo wzrostu było niższe niż we wcześniejszych latach.

Tradycyjnie najciekawszym elementem raportu SuperData były zestawienia najpopularniejszych gier września. Analizując je, należy pamiętać, że wszystkie poniższe listy są ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

Dungeon Fighter Online

2.

League of Legends

3.

Crossfire

4.

Fantasy Westward Journey Online II

5.

World of Warcraft

6.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

7.

Monster Hunter: World

8.

Fortnite: Battle Royale

9.

World of Tanks

10.

Counter-Strike: Global Offensive

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Destiny 2

2.

Marvel’s Spider-Man

3.

FIFA 19

4.

Fortnite: Battle Royale

5.

NBA 2K19

6.

FIFA 18

7.

Call of Duty: WWII

8.

Shadow of the Tomb Raider

9.

Grand Theft Auto V

10.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Honour of Kings/Arena of Valor

2.

QQ Speed

3.

Pokemon GO

4.

Knives Out

5.

Fantasy Westward Journey

6.

Clash Royale

7.

Fate/Grand Order

8.

Candy Crush Saga

9.

Monster Strike

10.

Clash of Clans

  1. SuperData – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach