Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2018, 10:45

autor: AlexB

Destiny 2 - nowy zwiastun Porzuconych i zapowiedź triala trybu Gambit

Bungie i Activision Blizzard zapowiedziały darmowy, jednodniowy trial trybu Gambit, który pojawi się w strzelance Destiny 2 wraz z dodatkiem Forsaken (Porzuceni). Rozpocznie się on 1 września o godzinie 7:00 czasu polskiego. Ponadto pojawił się nowy zwiastun rozszerzenia.

Gotowi na grę w Gambit? - Destiny 2 - nowy zwiastun Porzuconych i zapowiedź triala trybu Gambit - wiadomość - 2018-08-25
Gotowi na grę w Gambit?

Choć Destiny 2 okazało się dla wielu ogromnym zawodem i nie cieszy się taką popularnością, jakiej bez wątpienia oczekiwały Bungie i Activision Blizzard, wsparcie dla gry nie ustaje. Dowodem na to jest zapowiedziany na początku czerwca trzeci duży dodatek do tej futurystycznej strzelanki FPP, zatytułowany Forsaken (a po polsku Porzuceni). Rozszerzenie ukaże się 4 września na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One, lecz jego rozmach już zrobił na wielu spore wrażenie, co zaowocowało między innymi nagrodą dla najlepszego DLC na targach gamescom 2018. Na potrzeby niemieckiej imprezy deweloperzy przygotowali nowy, efektowny zwiastun Porzuconych. Można go obejrzeć poniżej.

Jedną z ciekawszych atrakcji dodatku Porzuceni do Destiny 2 jest wieloosobowy tryb Gambit. Połączy on elementy PvP i PvE. Ośmiu graczy podzielonych na dwie drużyny będzie w nim starało się możliwie najskuteczniej eliminować przeciwników i zasilać swój bank energii. Dziennikarze, którzy mieli już okazję do sprawdzenia trybu podczas targów gamescom 2018, bardzo go chwalą. Zwracają oni uwagę przede wszystkim na dreszczyk emocji związany z wyborem, czy grać bezpiecznie i zdeponować mniejszą liczbę punktów, czy też zaryzykować śmierć oraz utratę dorobku i spróbować zebrać więcej, co wiąże się z bardziej dotkliwą karą dla drużyny przeciwnika. Brzmi ciekawie? Już wkrótce każdy posiadacz Destiny 2 będzie mógł się przekonać na własnej skórze, jak to wygląda w praktyce. 1 września o godzinie 7:00 czasu polskiego na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One wystartuje darmowy trial trybu Gambit. Testy potrwają równe 24 godziny. Uwaga! Należy pamiętać, że w przypadku wydań konsolowych niezbędne jest posiadanie aktywnej subskrypcji PlayStation Plus lub Xbox Live Gold, które umożliwiają zabawę sieciową.

Prócz trybu Gambit, dodatek Porzuceni zaoferuje między innymi nowe umiejętności, bronie oraz misje fabularne. Gracze, w towarzystwie znanego i lubianego Cayde'a-6, udadzą się w nich na Rafę – siedzibę Przebudzonych zlokalizowaną w pasie asteroid między Marsem a Jowiszem. Ich zadaniem będzie schwytanie ośmiu niebezpiecznych zbrodniarzy, którzy zbiegli z Więzienia Starszych. Zawartość jest zatem pokaźna, lecz oznacza ona również wysoką cenę. Za podstawową edycję Porzuconych trzeba zapłacić 39,99 euro (około 171 złotych).

  1. Oficjalna strona gry Destiny 2
  2. Recenzja gry Destiny 2 – diablo dobra strzelanka
  3. Destiny 2 - kompendium wiedzy