Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2018, 13:35

autor: Entelarmer

Activision o Destiny 2 - spadek zainteresowania oraz zapowiedź kolejnych DLC

Eric Hirshberg, prezes Activision, wypowiedział się na temat popularności Destiny 2. W trakcie spotkania z inwestorami wspomniał, że po dwóch pierwszych miesiącach spadło zainteresowanie grą. Zdradził też, że kontynuacja Destiny otrzyma w tym roku dwa kolejne rozszerzenia.

Ostatni raport finansowy Activision przedstawia Destiny 2 jako jeden z sukcesów firmy w 2017 roku i najlepszy debiut wydawcy na PC spośród wszystkich jego gier. Nieco inny obraz rysuje się ze słów Erica Hirshberga. W trakcie spotkania z inwestorami prezes firmy wspomniał o spadku zainteresowania kontynuacją Destiny po pierwszych dwóch miesiącach. Nie podał konkretnych danych, ale z pewnością nie wspominałby o tym, gdyby chodziło o drobną różnicę. Dodał też, że dało się zauważyć „istotne problemy z sentymentem”, cokolwiek miałoby to oznaczać.

Drugie Destiny zaliczyło udany debiut, ale wkrótce zraziło do siebie graczy. - Activision o Destiny 2 - spadek zainteresowania oraz zapowiedź kolejnych DLC - wiadomość - 2018-02-09
Drugie Destiny zaliczyło udany debiut, ale wkrótce zraziło do siebie graczy.

Informacje o problemach Destiny 2 nie są niczym nowym. W poprzednim miesiącu analitycy Wall Street rysowali przyszłość gry w ciemnych barwach, zarzucając twórcom m.in. brak jasnych planów rozwoju gry oraz kontrowersyjne mikropłatności. Nie pomogło też słabe przyjęcie dodatku Curse of Osiris, nieprzychylnie ocenionego tak przez graczy, jak i recenzentów. Inna sprawa, że nie przeszkodziło mu to przyciągnąć więcej zainteresowanych, niż pierwsze rozszerzenie oryginalnego Destiny. Niemniej Hirshberg zapewnił, że Bungie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom graczy, m.in. ograniczając potrzebę grindu, co – jak twierdzi – częściowo odwróciło trend spadkowy. Co więcej, w tym roku ukaże się jeszcze nie jedno, lecz dwa rozszerzenia Destiny 2. Pierwsze z nich – według przecieków zatytułowane Gods of Mars – zadebiutuje w maju, natomiast na drugie przyjdzie nam poczekać do końca roku. Inna sprawa, czy to wystarczy, by gracze ponownie przekonali się do gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach