Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Destiny 2: Warmind (PC)

Destiny 2: StrategOS

Destiny 2: Warmind | Destiny 2: Gods of Mars

Destiny 2: Gods of Mars to drugi dodatek do popularnej hybrydy strzelanki i MMO – Destiny 2. Rozszerzenie zabiera nas na Marsa, oferując nową ścieżkę fabularną i zadania. Dodatek wprowadza do gry także zupełnie nową frakcję przeciwników.

To jest dodatek do gry Destiny 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | elementy RPG | multiplayer | kooperacja | Role-playing shooter

Okładka Destiny 2: Warmind (PC)

data premiery gry:

8maj2018

PC PS4 XONE

Destiny 2: Warmind jest kolejnym wydanym na PC, PS4 i XONE dodatkiem do stworzonej przez znane studio Bungie (autorów m.in. serii Halo) i stawiającej na rozgrywkę wieloosobową strzelanki Destiny 2. Rozszerzenie ma charakter niesamodzielny – do jego uruchomienia jest wymagana podstawowa wersja gry, a także poprzedni dodatek: Curse of Osiris.

Fabuła

Główny wątek fabularny Destiny 2: Warmind obraca się wokół postaci Any Bray – zaginionej strażniczki wspominanej zarówno w Destiny, jak i Destiny 2. DLC pozwala nam poznać historię kobiety z czasów przed jej wskrzeszeniem przez Ducha (z tzw. Złotego Wieku) i zrozumieć w jaki sposób jest powiązana z potężnym Rasputinem – bojowym AI, stworzonym, by bronić ludzkości.

Mechanika

Akcja drugiego dodatku do Destiny 2 rozgrywa się na Marsie. Otrzymujemy możliwość zwiedzenia nowej lokacji – Hellas Basin, czyli skutego lodem miejsca, zlokalizowanego na jednym z biegunów. W czasie przygód zmierzymy się z nową odmianą Hive – fanatykami boga Xola z kultu Grasp of Nokris (pol. Chwyt Nokrisa).

Dodatek oferuje szereg misji fabularnych, a także nową aktywność – Escalation Protocol – która skupia się na walce z kolejnymi falami wrogów i potężnymi bossami. DLC wzbogaca grę o rajd Spire of Star i trzy nowe szturmy: Strange Terrain (walczymy w nim z tzw. Heroldem Xola), Will of the Thousands (jest to starcie o sieć neuronową AI Rasputina) oraz The Insight Terminus (włamujemy się do krypty Vex w towarzystwie Zavali). Mamy też możliwość korzystania z aren PvP w prywatnych meczach.

W dodatku nie zabraknie oczywiście niespotykanego wcześniej ekwipunku – mowa o broni i pancerzach powiązanych tematycznie z tytułowym Warmindem. Szczególnie ciekawa jest nowa broń reliktowa, czyli oszczep The Valkyrie.

Tryby gry

Destiny 2: Warmind posiada wyłącznie sieciowy tryb wieloosobowy, jednak znajdziemy w nim różnego rodzaju aktywności - zarówno takie, które nadają się dla samotnych graczy, jak i kilkuosobowych grup.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie Destiny 2: Warmind na PC, PS4 i XONE nie wprowadza żadnych nowości w warstwie technicznej gry.

Dodatkowe informacje

Niektóre elementy (kilka pancerzy oraz szturm The Insight Terminus) dodatku są zawartością czasowo ekskluzywną dla PlayStation 4.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Destiny 2: StrategOS

Klasyfikacja PEGI Destiny 2: StrategOS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Destiny 2: StrategOS

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2400 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060/8 GB Radeon R9 380 lub lepsza, 68 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-3250 3.5 GHz/AMD FX-4350 4.2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza, 68 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Garść konkretów o dodatku Destiny 2: Warmind
Garść konkretów o dodatku Destiny 2: Warmind

wiadomość25 kwietnia 2018

Na oficjalnej stronie Destiny 2 pojawiło się trochę informacji na temat drugiego dodatku dla tej produkcji, zatytułowanego Destiny 2: Warmind. Udostępniono także pierwszy zwiastun tego tytułu.

Activision o Destiny 2 - spadek zainteresowania oraz zapowiedź kolejnych DLC
Activision o Destiny 2 - spadek zainteresowania oraz zapowiedź kolejnych DLC

wiadomość9 lutego 2018

Eric Hirshberg, prezes Activision, wypowiedział się na temat popularności Destiny 2. W trakcie spotkania z inwestorami wspomniał, że po dwóch pierwszych miesiącach spadło zainteresowanie grą. Zdradził też, że kontynuacja Destiny otrzyma w tym roku dwa kolejne rozszerzenia.

Gods of Mars następnym dodatkiem do Destiny 2
Gods of Mars następnym dodatkiem do Destiny 2

wiadomość29 grudnia 2017

Do sieci wyciekły pierwsze informacje odnośnie kolejnego DLC do Destiny 2. Rozszerzenie zatytułowane zostało Gods of Mars i zaoferuje m.in. dodatkowe lokacje i przygody oraz nową frakcję przeciwników.

PC
PS4
XONE