Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Destiny 2: Shadowkeep (PC)

Destiny 2: Twierdza cieni

Destiny 2: Shadowkeep | Destiny 2: Twierdza Cieni

Czwarty duży dodatek do Destiny 2, czyli wieloosobowej strzelanki FPP z elementami RPG od studia Bungie Software. Shadowkeep wprowadza kilka nowych przedmiotów, dodatkowy rajd osadzony w Czarnym Ogrodzie oraz miniszturm stworzony na wzór Shattered Throne.

To jest dodatek do gry Destiny 2.

Akcji | FPP | science fiction | MMOFPS | FPS | elementy RPG | multiplayer | kooperacja | MMO | strzelanki | Role-playing shooter | Xbox Game Pass

Okładka Destiny 2: Shadowkeep (PC)

data premiery gry:

1paź2019

PC PS4 XONE

Destiny 2: Twierdza Cieni to kolejny dodatek fabularny do strzelanki FPP z elementami MMO Destiny 2. Rozszerzenie dodaje nowy wątek fabularny, ekwipunek oraz szereg odmiennych aktywności. Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiadają autorzy podstawowej wersji gry, czyli firma Bungie Software (znana także z pierwszych kilku części kultowego cyklu strzelanek Halo).

Fabuła

W dodatku Destiny 2: Twierdza Cieni bohaterowie kontrolowani przez graczy ponownie trafiają na Księżyc, na którym Eris Morn uwolniła moc, której nie jest w stanie kontrolować. Na ziemskim satelicie Strażnicy spotkają starych znajomych i zupełnie nowych wrogów.

Mechanika

Rozszerzenie Destiny 2: Twierdza Cieni wprowadza do gry szereg nowych lokacji, misji fabularnych oraz dodatkowy rajd – akcja tego ostatniego rozgrywa się w znanym już graczom Czarnym Ogrodzie. W grze pojawi się także nowy loch – miniszturm przypominający Shattered Throne, w którym mogą wziąć udział maksymalnie trzy osoby.

Rolę głównych antagonistów ponownie pełni Rój (ang. Hive), ale mamy do czynienia z nowymi wariantami wrogów. Co ciekawe, natrafiamy również na potężnych przeciwników znanych z poprzednich odsłon serii i dodatków, takich jak Ghaul czy Crota – powracają oni do życia dzięki mocy tajemniczej Ciemności, więc musimy ponownie się z nimi zmierzyć.

Nie brakuje też oczywiście sprzętu do zdobywania. Na liście znaleźć można m.in. trzy przedmioty egzotyczne. Chodzi o łuk z wybuchowymi strzałami, rewolwer, który zapala się, jeśli strzelamy z niego zbyt szybko, a także karabin wyborowy pozwalający stworzyć na danym przeciwniku specjalną strefę, której atakowanie będzie skutkowało dodatkowymi obrażeniami.

DLC wprowadza też spore zmiany w systemie zbroi, umożliwiając przesuwanie zdolności specjalnych z jednego kawałka sprzętu na drugi. Otrzymujemy też zupełnie nową kategorię przedmiotów – artefakty. Każdy z nich dodaje osobne drzewko rozwoju, pozwalając na znacznie większą dywersyfikację dostępnych wariantów postaci.

Tryby gry

Dodatek Destiny 2: Twierdza Cieni nie wprowadza żadnych nowych trybów gry. Wciąż mamy do czynienia z sieciową strzelanką wieloosobową, która wymaga połączenia z Internetem nawet wówczas, gdy chcemy samotnie poruszać się po świecie gry. Dodatek wzbogaca produkcję Bungie Software głównie o aktywności przeznaczone do zabawy z innymi.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie Destiny 2: Twierdza Cieni nie wprowadza żadnych zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,00 PLN

Gry podobne do Destiny 2: Twierdza cieni

Klasyfikacja PEGI Destiny 2: Twierdza cieni

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Destiny 2: Twierdza cieni

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3250 3.5 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 6 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-2400 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / 8 GB Radeon R9 380 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Destiny 2 - problemy w związku z premierą wersji free to play. Serwery przepełnione i spore kolejki
Destiny 2 - problemy w związku z premierą wersji free to play. Serwery przepełnione i spore kolejki

wiadomość2 października 2019

Wczoraj zadebiutowała darmowa wersja Destiny 2, a także kolejny płatny dodatek do gry pod tytułem Shadowkeep. Zainteresowanie grą poskutkowało poważnymi problemami - deweloperzy byli nawet zmuszeni do tymczasowego wyłączenia serwerów obydwu części serii. Większość komplikacji została już wyeliminowana.

Destiny 2 - premiera Shadowkeep i przejście na free-to-play
Destiny 2 - premiera Shadowkeep i przejście na free-to-play

wiadomość1 października 2019

Dzisiaj wieczorem zadebiutuje Destiny 2: New Light, czyli wersja free-to-play gry studia Bungie. Równolegle produkcja otrzyma płatny dodatek Shadowkeep.

Nowa prezentacja The Outer Worlds, kolejne gry w Xbox Game Pass na PC i inne wieści
Nowa prezentacja The Outer Worlds, kolejne gry w Xbox Game Pass na PC i inne wieści

wiadomość25 września 2019

Dziś piszemy o nowej prezentacji The Outer Worlds, kolejnych grach w abonamencie Xbox Game Pass na PC, dacie debiutu nowego trailera Star Wars Jedi: Fallen Order oraz premierowym zwiastunie dodatku Twierdza cieni do Destiny 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Microsoft pokaże nowy odcinek Inside Xbox na Gamescom 2019
Microsoft pokaże nowy odcinek Inside Xbox na Gamescom 2019

wiadomość15 sierpnia 2019

W przyszły poniedziałek wystartuje kolejna edycja Gamescomu. Wśród tegorocznych wystawców znalazł się Microsoft. Gigant z Redmond zaprezentuje na targach nowy odcinek Inside Xbox, pokazujący materiały z takich gier jak Gears 5, Metro Exodus i Blair Witch. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 17:00.

Destiny 2 z dodatkiem Shadowkeep ważyć będzie aż 165 GB
Destiny 2 z dodatkiem Shadowkeep ważyć będzie aż 165 GB

wiadomość11 sierpnia 2019

Na stronie Destiny 2 w serwisie Steam studio Bungie podało, że Destiny 2 wraz z nadchodzącym dodatkiem Shadowkeep ważyć będzie w sumie 165 GB. Podobny rozmiar gra osiągnie również na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

PC
PS4
XONE