Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Tom Clancy's The Division 2 (PC)

Tom Clancy's The Division 2

Kontynuacja popularnej gry akcji typu looter shooter, opracowanej z myślą o zabawie w trybie multiplayer. Tom Clancy’s The Division 2 przenosi nas do Waszyngtonu, w którym zapanowało bezprawie. Jako agenci tytułowej Dywizji, gracze muszą zaprowadzić porządek w mieście.

Akcji | TPP | elementy RPG | TPS | kooperacja | MMO | strzelanki | Role-playing shooter | gry jako usługa (GaaS)

Okładka Tom Clancy's The Division 2 (PC)

data premiery gry:

15mar2019

PC PS4 XONE

Tom Clancy’s The Division 2 to druga odsłona popularnego cyklu gier akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami RPG, skoncentrowanych na multiplayerowych zmaganiach. Produkcja została stworzona przez autorów oryginału, czyli studio Ubisoft Massive, jednak pracowały nad nią również inne zespoły znajdujące się pod skrzydłami francuskiego wydawcy; mowa o ekipach: Ubisoft Annecy, Redstorm, Reflections, Ubisoft Bucharest oraz Ubisoft Shanghai.

Najświeższe informacje i ciekawostki na temat The Division 2 znajdziecie w naszym artykule Wszystko o The Division 2. Tekst jest na bieżąco uaktualniany zarówno przed, jak i po premierze gry.

Fabuła

Akcja Tom Clancy’s The Division 2 toczy się w Waszyngtonie. W stolicy Stanów Zjednoczonych, tak jak i w innych miastach, zapanował chaos, po tym jak ludzkość została zdziesiątkowana po rozpyleniu śmiertelnego wirusa czarnej ospy. Pojawiły się frakcje chcące przejąć metropolię dla siebie i zaprowadzić nowe, brutalne porządki. Z tego względu do akcji powołani zostali członkowie tytułowej Dywizji, czyli elitarni agenci, którzy na co dzień wtapiali się w tłum szarych obywateli, by w obliczu kryzysu wyjść z ukrycia i stawić czoła zagrożeniu. Muszą teraz uratować miasto, o władzę w którym walczą nie tylko grupy bezwzględnych szaleńców, ale i dobrze zorganizowane, prywatne armie.

Mechanika

W Tom Clancy’s The Division 2 akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje do naszej dyspozycji rozległy otwarty świat obejmujący swym zasięgiem prawie cały Waszyngton oddany w skali jeden do jednego (bez trudu można tu więc znaleźć charakterystyczne miejsca, na czele z Kapitolem i Białym Domem). Przed rozpoczęciem zmagań tworzymy bohatera, którego potencjał bojowy zwiększamy w miarę postępów w przygodzie. W zamian za eliminację przeciwników (mowa tak o szeregowych adwersarzach, jak i o znacznie silniejszych bossach), wykonywanie zadań i podejmowanie się rozmaitych aktywności pobocznych zdobywamy punkty doświadczenia, a po uzbieraniu odpowiedniej ich liczby – awansujemy na kolejny poziom. Dodatkowo możliwości protagonisty zwiększamy, kolekcjonując coraz lepsze elementy pancerza i bronie. W grze nie brakuje również motywu odbudowy bazy wypadowej, dzięki któremu z czasem pozyskujemy szereg przydatnych umiejętności, oraz rozwijania cywilnych osad.

Tryby gry

Tom Clancy’s The Division 2 powstało z myślą o wieloosobowej zabawie w trybie kooperacji; jeśli nie dysponujemy znajomymi chętnymi do wspólnej rozgrywki, tytuł pozwala na wylosowanie graczy poprzez system matchmakingu, dobierający towarzyszy w taki sposób, by nie odbiegali oni zbytnio od prowadzonej przez nas postaci. Oczywiście w dalszym ciągu nic nie stoi na przeszkodzie, by grać w pojedynkę (choć wydatnie zwiększy to poziom trudności).

Oprócz trybu PvE będącego główną atrakcją opisywanej produkcji, w grze pojawia się także wariant rozgrywki oparty na zasadach PvP.

Kwestie techniczne

Tom Clancy’s The Division 2 działa w oparciu o technologię Snowdrop, opracowaną na potrzeby pierwszej części serii. Tytuł może się pochwalić znacznie żywszą paletą barw od swojego poprzednika, a także szczegółowymi modelami postaci i lokacjami zaprojektowanymi z jeszcze większą dbałością o detale; wiele z odwiedzanych przez nas miejsc porasta gęsta roślinność, pośród której wałęsają się dzikie zwierzęta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 50+ GB

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 1494 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5 / 10 na podstawie 607 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do Tom Clancy's The Division 2

Klasyfikacja PEGI Tom Clancy's The Division 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's The Division 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270 lub lepsza
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 480 lub lepsza
 • Windows 7/8/10
 • Ultra:
 • (4K / 60 FPS) Intel Core i9-7900X 3.3 GHz / AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 11 GB GeForce RTX 2080 Ti / 16 GB Radeon VII lub lepsza
 • Windows 7/8/10
Recenzja gry The Division 2 – postapokalipsa lepsza niż w Falloucie
Recenzja gry The Division 2 – postapokalipsa lepsza niż w Falloucie

Recenzja 20 marca 2019, 15:33

Jeszcze większej rewolucji doczekał się system samoleczenia. Zamiast błyskawicznego aplikowania sobie w biegu stu procent zdrowia musimy teraz wymieniać pancerną płytę w kamizelce, co zabiera sporo czasu i uniemożliwia inne czynności. W starciach wieloosobowych to zmiana niewątpliwie na plus, ale podczas walk PvE na najwyższych poziomach trudności może być to nieco frustrujące, zwłaszcza że nasz agent stał się trochę bardziej ociężały i mniej responsywny – porusza się z gracją Arthura Morgana z Red Dead Redemption 2. Z drugiej strony powinno to wymusić częstsze korzystanie ze specjalnych umiejętności regenerujących pancerz i większą współpracę w drużynie.

PC
PS4
XONE