Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2019, 09:47

Destiny 2 - premiera Shadowkeep i przejście na free-to-play

Dzisiaj wieczorem zadebiutuje Destiny 2: New Light, czyli wersja free-to-play gry studia Bungie. Równolegle produkcja otrzyma płatny dodatek Shadowkeep.

Zabawa ruszy wieczorem. - Destiny 2 - premiera Shadowkeep i przejście na free-to-play - wiadomość - 2019-10-01
Zabawa ruszy wieczorem.
DESTINY 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bungie
  2. Wydawca: dawniej Activision, teraz Bungie
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PS4, XONE, PC
  5. Data premiery na konsolach: 6 września 2017 r.
  6. Data premiery na PC: 24 października 2017 r.

Rozpoczyna się nowy rozdział w historii Destiny 2, czyli sieciowej strzelanki studia Bungie. Dzisiaj gra przejdzie na model free-to-play. Darmowa wersja otrzymała tytuł Destiny 2: New Light i dostępna będzie zarówno na pecetach, jak i na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Dzisiaj twórcy przejmują również pełną kontrolę nad marką, stając się jej wydawcą. Na PC rezultatem tego jest migracja Destiny 2 z serwisu Battle.net na Steama. Niestety, wszystkie te zmiany wymagają czasu, więc obecnie gra jest niedostępna. Serwery ponownie ruszą o 19:00 czasu polskiego. Wtedy też ukaże się aktualizacja opatrzona numerem 2.6.0.1. Twórcy ostrzegają, że przez pierwsze dwie godziny mogą pojawiać się problemy techniczne, ale wszystko powinno działać bez problemu od 21:00.

W Destiny 2: New Light nowi gracze rozpoczną zabawę od poziomu Światła 750 z pełnym dostępem do sezonowych rang oraz nagród. Będą także mogli nabyć egzotyczne uzbrojenie oraz pancerze wydane w pierwszym roku od premiery gry. Wszystko to wykorzystają w kampaniach The Red War (z podstawowej wersji gry) oraz Curse of Osiris i Warmind, jak również w aktywnościach PvE typu Strikes, w których maksymalnie trzyosobowe drużyny wypełniają zadania kończące się starciem z bossem. Nie zabraknie także Crucible, czyli rozgrywek PvP, gdzie znajdziemy wszystkie mapy i tryby, jak również wariant mieszany (PvPvE) Gambit.

Destiny 2: Shadowkeep

Przesiadka na model free-to-play nie jest jedyną atrakcją, jaką przygotowali ludzie z Bungie. Dzisiaj wieczorem zadebiutuje również dodatek Destiny 2: Twierdza cieni (ang. Destiny 2: Shadowkeep). Standardowa edycja kosztuje 149 złotych na Steamie, 145 zł w PlayStation Store oraz 162 zł na Xboksie One w Microsoft Store. Na wszystkich trzech platformach produkcja zaoferuje pełną polską wersję językową.

Twierdza cieni oferuje nową lokację w postaci Księżyca, zapełnioną licznymi misjami fabularnymi i wymagającymi zadaniami. Rozszerzenie wprowadza także dodatkowy loch, najazd oraz egzotyczny sprzęt.

Warto na koniec wspomnieć, że twórcy udostępnili na YouTube pełen soundtrack Destiny 2: Shadowkeep.

  1. Destiny 2: New Light – strona oficjalna
  2. Destiny 2 – kompendium wiedzy
  3. Destiny 2 – poradnik do gry
  4. Destiny 2 – recenzja