Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONESwitchPCPS4
Okładka Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (PC)
OkładkaCrash Bandicoot N. Sane Trilogy (PC)

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Kompilacja trzech pierwszych odsłon serii Crash Bandicoot, zremasterowanych przez studio Vicarious Visions.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | pakiet | reedycje/remastery/remaki | podróże w czasie | PS Plus Collection

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Premiera

30cze2017

PS4

29cze2018

PC XONE Switch

Gry podobne do Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas

Spyro Reignited Trilogy

Kangurek Kao

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na PC, PS4 itd. to pakiet trzech słynnych gier platformowych od studia Naughty Dog. W skład zestawu wchodzą: Crash Bandicoot, Cortex Strikes Back oraz Warped, przy czym wszystkie tytuły zostały zremasterowane przez studio Vicarious Visions, znane z Marvel: Ultimate Alliance 2, Skylanders SuperChargers i kilku innych projektów.

Nowe wersje przygód Crasha zostały kompletnie przebudowane. Deweloperzy nie ograniczyli się tylko do delikatnie usprawnionej grafiki, ale właściwie wszystko stworzyli od nowa. Oznacza to całkowicie przerobione poziomy, z nowymi teksturami i efektami specjalnymi. Także modele postaci zostały przystosowane do obecnych standardów. Ponadto zmieniono przerywniki filmowe, inspirując się tymi z oryginalnych wydań.

Zmiany w oprawie graficznej to jednak nie wszystko, gdyż deweloperzy zatroszczyli się też o nowy system zapisu stanu gry, pozwalający zachowywać postępy manualnie albo korzystać z auto zapisu. Ponadto we wszystkich trzech tytułach pojawiło się ujednolicone menu, a także tryb Time Trial.

Fabuła

Seria Crash opowiada o przygodach tytułowego bohatera, który stawia czoła złemu doktorowi Corteksowi, który pragnie przejąć władzę nad światem. Naszym zadaniem jest oczywiście pokrzyżowanie jego planów.

Mechanika

Wszystkie gry znajdujące się w pakiecie Crash Bandicoot N. Sane Trilogy na PC, PS4 itd. to trójwymiarowe platformówki. Gracze wcielają się w zwariowanego jamraja. Zwierzak potrafi skakać, wirować i nie tylko, a swoje umiejętności wykorzystuje do pokonywania kolejnych poziomów pełnych rozmaitych pułapek, np. toczących się w naszą stronę wielkich głazów. Nieodłącznym elementem serii są Wumpa Fruits, czyli fikcyjne owoce przypominające jabłka. Są one porozrzucane po planszach, a po zebraniu stu egzemplarzy otrzymuje się dodatkowe życie. Ponadto Crash często niszczy skrzynie skrywające m.in. maski Aku Aku, ułatwiające nieco rozgrywkę, czy też dodatkowe owoce. Podczas rozwalania pudeł należy jednak uważać, by nie trafić na materiały wybuchowe.

Ostatnia modyfikacja 2 lipca 2018

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 2242 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 312 głosów czytelników.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy cena w dniu premiery: 169,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7850 lub lepsza
  • Windows 7
PS4
Switch
PC
XONE