Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4
Okładka Crash Bandicoot 2 HD (PS4)
OkładkaCrash Bandicoot 2 HD (PS4)

Crash Bandicoot 2 HD PS4

Gruntownie zremasterowana edycja drugiej części popularnej serii gier platformowych studia Naughty Dog, która ukazała się pierwotnie w 1997 roku na pierwszej konsoli PlayStation.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Bandicoot 2 HD Premiera PS4

30czerwca2017

PSN

30czerwca2017

producent: Vicarious Visions wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Crash Bandicoot 2 HD

Ratchet & Clank

Knack

Jak 3

Crash Bandicoot 2 HD na PlayStation 4 to kompleksowy remake drugiej odsłony legendarnej serii Crash Bandicoot. Marka została stworzona w połowie lat 90. przez studio Naughty Dog, odpowiadające za serię Uncharted, Jak and Daxter oraz grę The Last of Us. Głównym bohaterem cyklu jest jamraj pasiasty o imieniu Crash. Tytuły z cyklu ukazały się pierwotnie na konsoli PlayStation oraz PlayStation 2 i przez pewien czas pełniły nawet rolę flagowych gier na obu platformach. Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back ukazał się pierwotnie w 1997 roku. Tytuł rozwinął pomysły oryginału i wprowadził kilka nowych rozwiązań do rozgrywki. Za powstanie nowej wersji gry odpowiada amerykańskie studio Vicarious Vision, które od 2011 roku pracuje wyłącznie nad rozwijaniem cyklu Skylanders.

Fabuła

Produkcja ponownie przenosi nas na archipelag fikcyjnych wysp Wupma, które leżą u wybrzeży Australii. Historia rozpoczyna się w rok po wydarzeniach przedstawionych w oryginalnym Crash Bandicoot, w którym Crash pokonał szalonego doktora Corteksa i zatrzymał jego niecne plany podboju świata. Po dotkliwej porażce Cortex powraca odmieniony i prosi protagonistę o pomoc w odszukaniu 25 specjalnych kryształów, niezbędnych do zbudowania urządzenia, które ochroni Ziemię przez nadchodzącą nieuchronnie burzą słoneczną. Mimo wątpliwości bohater zgadza się pomóc naukowcowi i wyrusza w podróż w poszukiwaniu cennych kamieni.

Mechanika

Crash Bandicoot 2 HD rozwija mechanikę rozgrywki, którą mogliśmy znaleźć w pierwszej części cyklu. Zadaniem graczy jest pokonanie 25 poziomów i odszukanie ukrytych na ich końcu kryształów. Do kolejnych leveli przenosimy się z pięciu specjalnych lokacji, pełniących rolę huba. Podobnie jak w poprzedniej grze na protagonistę czekają liczne pułapki oraz przeciwnicy. Poza skokiem i uderzeniem z obrotu, Crash może teraz wykonywać także ślizgi, które są jedynym sposobem z unieszkodliwienie niektórych wrogów. Gracze otrzymują nadal ograniczoną liczbę żyć, po których utracie musimy rozpocząć level od samego początku lub od znalezionego punktu kontrolnego. W licznych skrzyniach znajdziemy różnego rodzaju sekrety i power-upy, takie jak zapewniające ochronę maski Aku Aku oraz owoce Wumpa.

Kwestie techniczne

Producenci remake'u praktycznie od podstaw odtworzyli oryginalną grę, posiłkując się oryginalnym konceptami Naughty Dog oraz przygotowanymi przez studio modelami i projektami. Poza kompletnie odświeżoną oprawą graficzną, autorzy przygotowali drobne usprawnienia w systemie rozgrywki i interfejsie użytkownika. Stworzono także nowe przerywniki filmowe oraz ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.9 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Crash Bandicoot 2 HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.