Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2016, 05:20

autor: Ender

Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders

Na konferencji Sony, która towarzyszy rozpoczynającym się targom E3, zapowiedziano premierę zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon serii Crash Bandicoot. Lubiana maskotka powróci również jako grywalna postać w serii Skylanders.

Zremasterowane wersje pierwszych trzech części przygód Crasha trafią na PlayStation 4 - Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders - wiadomość - 2016-06-14
Zremasterowane wersje pierwszych trzech części przygód Crasha trafią na PlayStation 4

Po wielu miesiącach spekulacji i plotek potwierdzono wreszcie ostatecznie powrót Crasha Bandicoota do świata gier. Popularna maskotka z lat 90. pojawi się gościnnie jako grywalna postać w nadchodzącym Skylanders Imaginators, który zadebiutuje w połowie października. Najważniejszą informacją dla fanów klasycznych przygód Crasha jest jednak zapowiedź remasterów, które powstają we współpracy firm Sony i Activision. Na scenie zapowiedziano nowe wersje gier – Crash Bandicoot (oryginalna premiera w 1996 roku), Crash Bandicoot 2 (1997 rok) i Crash Bandicoot 3 (1998 rok). Wszystkie trzy produkcje zostaną zbudowane od podstaw, odtwarzając i ulepszając oryginalny model rozgrywki. Pojawią się one na PlayStation 4, ale na razie nie znamy żadnych związanych z nimi szczegółów, takich jak przybliżona data premiery czy deweloper.

Crash Bandicoot to legendarna seria trójwymiarowych platformówek. Marka została stworzona w połowie lat 90. przez studio Naughty Dog, odpowiadające za serię Uncharted, Jak and Daxter oraz grę The Last of Us. Głównym bohaterem cyklu jest jamraj pasiasty o imieniu Crash. Tytuły z cyklu ukazały się pierwotnie na konsoli PlayStation oraz PlayStation 2 i przez pewien czas pełniły nawet rolę flagowych gier na obu platformach. Ostatnia produkcja z Crashem w roli głównej – Crash Bandicoot: Mind over Mutant – trafiła na rynek w 2008 roku.