Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPSPPS3AND
Okładka Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (PSV)
OkładkaCrash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (PSV)

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

Cyfrowa reedycja drugiej części kolorowej platformówki, która zadebiutowała na konsoli PS One w 1997 roku.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | PSOne Classics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back Premiera

30sie2007

PS3 PSP

1kwi2011

AND

28sie2012

PSV

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1997 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back to oficjalna kontynuacja kolorowej platformówki z 1996 roku, w której wcielając się w sympatycznego zwierzaka – jamraja, próbowaliśmy pokrzyżować plany szalonego naukowca. Gra została przygotowana przez tą samą ekipę deweloperską studia Naughty Dog.

Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej odsłonie cyklu. Po finałowej walce gry pokonany Dr Neo Cortex trafia do jaskini, w której znajduje tajemniczy kryształ o potężnej mocy. Niezrównoważony naukowiec postanawia wykorzystać unikalne kryształy do ulepszenia swojej maszyny Cortex Vortex, dzięki której zamieni wszystkich mieszkańców Ziemi w posłusznych mu niewolników. Aby to osiągnąć będzie jednak musiał odnaleźć wszystkie 25 kryształów, a pomocny w tym ma okazać się jego niedawny wróg – Crash. Kiedy bohater gry dowiaduje się o niecnych zamiarach naukowca, postanawia po raz kolejny pokrzyżować jego plany.

Pod względem mechaniki Crash Bandicoot 2 nie różni się znacząco od swojej poprzedniczki. Pomimo trójwymiarowej grafiki w grze nie mamy pełnej swobody ruchu, poruszając się wyłącznie z góry ustaloną trasą. W toku rozgrywki odwiedzamy nowe, zróżnicowane lokacje, takie jak dżungla, kanały, Arktyka, a nawet przestrzeń kosmiczna. Całość podzielona została na 30 poziomów, wliczając w to specjalne etapy bonusowe. W przeciwieństwie do pierwowzoru, grę możemy zapisać w dowolnym momencie, a do każdego z etapów podchodzić wielokrotnie, starając się odnaleźć wszystkie rozsiane po mapach znajdźki.

Od strony graficznej Crash Bandicoot 2 doczekał się nieznacznej poprawy, a animacja i ruchy postaci zostały ulepszone, co przełożyło się na nieco wygodniejsze sterowanie. Kolorowa i niezwykle płynna grafika gry nie postarzała się jednak znacząco i może podobać się nawet pomimo upływu lat.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back: Odpowiednia dla każdego wieku.

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Xperia Play
PS3
PSP
PSV
AND