Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPSPPS3AND
Okładka Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (PSV)

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

Cyfrowa reedycja drugiej części kolorowej platformówki, która zadebiutowała na konsoli PS One w 1997 roku.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | PSOne Classics

Okładka Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back (PSV)

data premiery gry:

30sie2007

PS3 PSP

1kwi2011

AND

28sie2012

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1997 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back to oficjalna kontynuacja kolorowej platformówki z 1996 roku, w której wcielając się w sympatycznego zwierzaka – jamraja, próbowaliśmy pokrzyżować plany szalonego naukowca. Gra została przygotowana przez tą samą ekipę deweloperską studia Naughty Dog.

Fabuła gry kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej odsłonie cyklu. Po finałowej walce gry pokonany Dr Neo Cortex trafia do jaskini, w której znajduje tajemniczy kryształ o potężnej mocy. Niezrównoważony naukowiec postanawia wykorzystać unikalne kryształy do ulepszenia swojej maszyny Cortex Vortex, dzięki której zamieni wszystkich mieszkańców Ziemi w posłusznych mu niewolników. Aby to osiągnąć będzie jednak musiał odnaleźć wszystkie 25 kryształów, a pomocny w tym ma okazać się jego niedawny wróg – Crash. Kiedy bohater gry dowiaduje się o niecnych zamiarach naukowca, postanawia po raz kolejny pokrzyżować jego plany.

Pod względem mechaniki Crash Bandicoot 2 nie różni się znacząco od swojej poprzedniczki. Pomimo trójwymiarowej grafiki w grze nie mamy pełnej swobody ruchu, poruszając się wyłącznie z góry ustaloną trasą. W toku rozgrywki odwiedzamy nowe, zróżnicowane lokacje, takie jak dżungla, kanały, Arktyka, a nawet przestrzeń kosmiczna. Całość podzielona została na 30 poziomów, wliczając w to specjalne etapy bonusowe. W przeciwieństwie do pierwowzoru, grę możemy zapisać w dowolnym momencie, a do każdego z etapów podchodzić wielokrotnie, starając się odnaleźć wszystkie rozsiane po mapach znajdźki.

Od strony graficznej Crash Bandicoot 2 doczekał się nieznacznej poprawy, a animacja i ruchy postaci zostały ulepszone, co przełożyło się na nieco wygodniejsze sterowanie. Kolorowa i niezwykle płynna grafika gry nie postarzała się jednak znacząco i może podobać się nawet pomimo upływu lat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Android

Android

  • Wymagania sprzętowe:
  • Xperia Play
Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders
Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders

wiadomość14 czerwca 2016

Na konferencji Sony, która towarzyszy rozpoczynającym się targom E3, zapowiedziano premierę zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon serii Crash Bandicoot. Lubiana maskotka powróci również jako grywalna postać w serii Skylanders.

PS3
PSP
PSV
AND