Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSPPS3PSV
Okładka Crash Bandicoot 3: Warped (PSP)

Crash Bandicoot 3: Warped

Crash Bandicoot III: Flying! Globe-Trotting

Cyfrowa reedycja platformówki z 1998 roku, stanowiącej trzecią pełnoprawną odsłonę cyklu o przygodach sympatycznego jamraja Crasha. W tej części gry ma on do pomocy także siostrę Coco.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | podróże w czasie | PSOne Classics | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Crash Bandicoot 3: Warped (PSP)

data premiery gry:

27wrz2007

PS3 PSP

28sie2012

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1998 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Crash Bandicoot: Warped na platwormie PS3, PSP i PSV jest trzecią pełnoprawną odsłoną serii kolorowych platformówek, które okazały się jednymi z najpopularniejszych gier w historii konsoli PlayStation. Podobnie jak za dwie poprzednie odsłony cyklu, także i za tą odpowiada doświadczone amerykańskie studio Naughty Dog.

Fabuła gry jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń, ukazanych w Crash Bandicoot 2. Kiedy szczątki stacji kosmicznej Cortex Vortex spadają na Ziemię, uwalniają demona Uka Uka – złego brata bliźniaka strzegącego wysp Wumpa Aku Aku. Łączy on siły z Dr Neo Cortexem i równie szalonym Dr Nefariousem, aby za pomocą maszyny czasu przenieść się w przeszłość i zapobiec powstrzymaniu Cortexa przed zdobyciem cennych kryształów mocy. Sympatyczny jamraj Crash oraz jego siostra Coco (w tej odsłonie jako grywalna postać) wykorzystując tą samą maszynę także przenoszą się w czasie, aby pokrzyżować niecne plany złoczyńców.

Ogólne założenia rozgrywki nie zmieniły się znacząco w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii. Akcja toczy się we w pełni trójwymiarowym środowisku, jednak bohaterowie mogą poruszać się wyłącznie wedle z góry ustalonego korytarza. Rozgrywka składa się z 25 sukcesywnie odblokowywanych etapów, podzielonych na 5 różnych światów – począwszy od średniowiecza, poprzez scenerie dalekowschodnie, egipskie i wodne, aż do poziomów typowo futurystycznych. Podobnie jak w poprzednich produkcjach cyklu, nie zabrakło też licznych znajdziek oraz ukrytych etapów bonusowych.

Crash Bandicoot: Warped na platwormie PS3, PSP i PSV odznacza się znacznie większą różnorodnością poszczególnych etapów. Podczas rozgrywki trafiają się poziomy, w których goni nas wściekły dinozaur, a w niektórych zasiadamy za kierownicą motoru, samolotu czy skutera. W trakcie zabawy pomocą służą nam także rozmaite zwierzęta, takie jak tygrysy czy dinozaury, których dosiadają główni bohaterowie. Crash otrzymał szereg nowych umiejętności, które z reguły stanowią nagrodę za pokonanie kolejnego bossa. Wśród nich wymienić można m.in. podwójny skok, super-doładowane uderzenie, owocową bazookę, szybkie buty czy śmiertelne tornado. Poprawie uległa również oprawa graficzna, która wykorzystuje do maksimum możliwości popularnych „szaraków”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crash Bandicoot 3: Warped

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crash Bandicoot 3: Warped

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders
Crash Bandicoot powraca w zremasterowanych wersjach klasycznych gier oraz w serii Skylanders

wiadomość14 czerwca 2016

Na konferencji Sony, która towarzyszy rozpoczynającym się targom E3, zapowiedziano premierę zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon serii Crash Bandicoot. Lubiana maskotka powróci również jako grywalna postać w serii Skylanders.

PS3
PSP
PSV