Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PS1PSPPSV
Okładka Crash Bandicoot 3: Warped (PS3)
OkładkaCrash Bandicoot 3: Warped (PS3)

Crash Bandicoot 3: Warped

Crash Bandicoot III: Flying! Globe-Trotting

Trzecia odsłona popularnej serii gier platformowych 3D, w której głównym bohaterem jest ratujący świat jamraj. Warped przynosi kolejną porcję nowych mechanik, które urozmaicają zabawę, a także jeszcze ulepszoną oprawę audiowizualną.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | podróże w czasie | PSOne Classics | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crash Bandicoot 3: Warped Premiera

31paź1998

PS1

27wrz2007

PS3 PSP

28sie2012

PSV

Crash Bandicoot 3: Warped to opracowana przez Naughty Dog trzecia odsłona popularnej serii trójwymiarowych gier platformowych. Podobnie jak w poprzedniczkach zadaniem graczy jest pokonanie kilkudziesięciu plansz, na których roi się od przeszkód i pułapek, by zebrać odpowiednią liczbę kryształów potrzebnych do powstrzymania planów przebiegłego doktora Neo Corteksa.

Fabuła

Historia opowiedziana w Warped bezpośrednio kontynuuje wątki z drugiej części serii. Kiedy szczątki uszkodzonej przez Crasha stacji kosmiczna doktora Corteksa spadają na Ziemię, uwalniają złego ducha Uka Uka – brata bliźniaka strzegącego wysp Wumpa Aku Aku. Symbolizowana przez maskę demoniczna moc łączy siły z Corteksem i szalonym naukowcem Nefariousem i za pomocą maszyny czasu stara się zmienić bieg wydarzeń. Świat znowu staje na krawędzi zagłady, a ocalić go mogą tylko Crash i jego siostra Coco, którzy wyruszają w przeszłość, by pokrzyżować plany złoczyńców. W trakcie swojej eskapady odwiedzą szereg epok, w tym m.in. starożytność, średniowiecze, ale również świat przyszłości.

Mechanika

Podstawowa mechanika zabawy w Crash Bandicoot 3: Warped nie uległa większym zmianom. Kamera ponownie prezentuje akcję w jednej z kilku narzuconych z góry perspektyw, a kierowana przez gracza postać musi pokonać ustaloną ścieżkę, unikając pułapek i eliminując przeciwników. W zależności od planszy celem posiadacza konsoli może być pokonanie trasy prowadzącej w głąb ekranu, przejście sekwencji platformowej, podczas której postać porusza się w prawo lub też szalona ucieczka przed zagrożeniem podczas biegu w stronę ekranu.

Dla urozmaicenia zabawy twórcy oddali w ręce bohaterów, na kilku z dwudziestu pięciu dostępnych plansz, przeróżne środki transportu. Na tym mapach Crash lub jego siostra Coco mogą zmierzyć się w szalonej bitwie powietrznej za sterami dwupłatowca, poprowadzić motocykl lub skuter wodny bądź też ujarzmić pędzącego na złamanie karku niedźwiadka polarnego albo tygrysa. Dodatkowo postacie zdobywają w ramach postępów nowe umiejętności, zyskując dostęp do silniejszych ataków czy gadżetów, w rodzaju wyrzutni jabłek do eliminowania wrogów z dystansu. Wszystkie te talenty przydają się w konfrontacjach z bossami, którzy czekają na końcu każdego świata z charakterystycznym dla siebie wyzwaniem.

Żywotność gry wydłużają liczne sekrety, w tym prowadzące do dodatkowych poziomów gemy, a także stanowiące nowość w serii relikty o różnej wartości, które przyznawane są za ukończenie danego wyzwania w wyznaczonym czasie. Zebranie wszystkich jest niezbędne do nabicia stu procent ukończenia gry.

Kwestie techniczne

Crash Bandicoot 3: Warped to utrzymana w humorystycznym tonie, kolorowa platformówka 3D. Na potrzeby nowych plansz, w których postacie poruszają się pojazdami, stworzono dedykowane silniki graficzne. Ścieżkę dźwiękową skomponował ponownie Josh Mancell.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 84 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crash Bandicoot 3: Warped: Odpowiednia dla każdego wieku.

Crash Bandicoot 3: Warped Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
PSV
PS1