Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PS3X360SwitchXONEWiiU
Okładka Skylanders Imaginators (PS4)

Skylanders Imaginators

Kolejna odsłona popularnej serii platformówek 3D, rozwijanej we współpracy firmy Activision ze studiem Toys for Bob i wykorzystującej specjalne zabawkowe figurki, przenoszone do wirtualnego świata gry.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | zabawki | figurkowe

Okładka Skylanders Imaginators (PS4)

data premiery gry:

14paź2016

PS4 PS3 X360 XONE WiiU

3mar2017

Switch

Skylanders Imaginators to opracowana z myślą o konsoli PS4, XONE itd. platformówka 3D, będąca kolejną odsłoną popularnej serii firmy Activision. Grę wyprodukowało studio Toys for Bob, czyli zespół, który opracował wcześniej Skylanders: Spyro's Adventure, Skylanders Giants oraz Skylanders Trap Team.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PS4, XONE itd. Skylanders Imaginators nie odbiega drastycznie od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie odsłony cyklu. Otrzymujemy więc trójwymiarową platformówkę, w której zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, pokonywaniu przeszkód, zbieraniu przedmiotów i walce z przeciwnikami, a przygody urozmaicane są okazjonalne przez proste łamigłówki. Nie zmienił się także sposób interakcji z figurkami. Do zestawu startowego dołączono kilka tego typu zabawek, a kolejne możemy zakupić odrębnie. Każda z nich reprezentuje bohatera i pozwala na odblokowanie jego wirtualnej wersji w grze. Dla miłośników marki istotną informacją powinno być to, że projekt jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi modelami wypuszczonymi do wcześniejszych odsłon.

Nie znaczy to, że w Skylanders Imaginators zabrakło nowych rozwiązań. Najważniejszą z nich stanowi umożliwienie graczom własnoręcznego projektowania postaci. Pozwalający na to system jest całkiem rozbudowany i sami decydujemy o wyglądzie, mocach, umiejętnościach, nazwach, powiedzonkach, tematach muzycznych oraz innych właściwościach naszych bohaterów. W tworzeniu stworków pomaga nowa zabawka nazwana Creation Crystal, dołączana do każdego zestawu startowego.

Inną nowością są postacie z grupy nazwanej Skylanders Sensei. W jej szeregach znajdziemy trzydziestu jeden nowych wojowników (20 bohaterów i 11 łotrów), reprezentujących dziesięć potężnych klas bitewnych, takich jak rycerz, czarodziej, łucznik czy awanturnik. Stworki te są w stanie szkolić innych skylanderów, pozwalając im korzystać z superbroni, ucząc tajnych technik czy zapewniając dostęp do specjalnych lokacji. Sensei dysponują również własnymi zdolnościami. Spośród nich przydatna jest zwłaszcza umiejętność wyzwalania Sky-Chi, pełniąca rolę ostatecznego superciosu wykańczającego przeciwników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Skylanders Imaginators

Klasyfikacja PEGI Skylanders Imaginators

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Seria Skylanders bez nowej dużej odsłony w 2017 roku
Seria Skylanders bez nowej dużej odsłony w 2017 roku

wiadomość10 lutego 2017

W 2017 roku nie pojawi się nowa duża odsłona serii Skylanders. Firma Activision Blizzard zapowiedziała jednak, że w przygotowaniu jest mała produkcja mobilna oraz port zeszłorocznego Skylanders Imaginators na Nintendo Switch.

Zapowiedziano Skylanders Imaginators - pierwszą odsłonę marki z kreatorem postaci
Zapowiedziano Skylanders Imaginators - pierwszą odsłonę marki z kreatorem postaci

wiadomość2 czerwca 2016

Firma Activision Blizzard i studio Toys for Bob zapowiedziały Skylanders Imaginators. Gra trafi do sprzedaży w październiku. Największą nowością, jaką wprowadzi ta odsłona, będzie umożliwienie graczom tworzenia własnych postaci.

PS4
PS3
X360
XONE
WiiU
Switch